BIURO PRASOWE

Volkswagen, 07.01.2019

Zwycięski debiut w nowych barwach


Zuzanna Krzystała, nowa zawodniczka Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team, w miniony weekend zadebiutowała w nowych barwach zdobywając złoto w Wielkim FINALE SCOTT Cyclocross Challenge - VIII edycja Strzelce K.


 

Zawodniczka wygrała zawody pomimo silnej konkurencji. W połowie pierwszej rundy wysunęła się na prowadzenie i utrzymała pozycję do końca. Nowe barwy dodały Zuzannie sił!

 

Komentarz zawodnika:

Zuzanna Krzystała – 1. miejsce w Wielkim FINALE SCOTT Cyclocross Challenge - VIII edycja Strzelce K.

W zeszłą sobotę miałam przyjemność zadebiutować w barwach Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team podczas Wielkiego FINAŁU SCOTT Cyclocross Challenge - VIII edycja Strzelce K. Trasa, na której w przyszłym tygodniu odbędą się Mistrzostwa Polski w kolarstwie przełajowym robi duże wrażenie. Organizatorzy stanęli na wysokości zadania i zgotowali nam na jednej rundzie kwintesencję tej dyscypliny — począwszy od długiego asfaltowego rozbiegu, poprzez potocznie zwane agrafki, mocno błotniste podbiegi i zjazdy, wymagający odcinek piaszczysty, schody, przeszkody oraz kilka ciekawych elementów technicznych. Udział w wyścigu to niebywała okazja do zapoznania się z trasą, przeanalizowania jej najcięższych punktów oraz skorygowania popełnionych błędów, na które w przyszłym tygodniu nie będzie już miejsca! Finałowa edycja cyklu SCOTT Cyclocross Challenge została rozegrana ze startu wspólnego dla wszystkich kobiet, młodzików, juniorów oraz juniorów młodszych — ciężko opisać panujące tam zamieszanie, ale było to bezcenne doświadczenie. Ustawiłam się za połową zawodników i zaraz po starcie starałam się stopniowo przesuwać do przodu w celu wypracowania odpowiedniej pozycji. W połowie pierwszej rundy objęłam prowadzenie wśród wszystkich kobiet i utrzymałam pozycję do samego końca. Czułam na plecach oddech silnej konkurencji, ale profil trasy bardzo mi odpowiadał, a nowe barwy dodają wiele sił. Przyznaję, że przedsmak wjazdu na metę na pierwszej pozycji wzmaga apetyt! Spośród wszystkich tras na jakich miałam przyjemność startować w tym sezonie, ta trasa jest jedną z najciekawszych, a zarazem najlepiej przygotowanych. Warunki atmosferyczne były łaskawe, lecz cały urok tej dyscypliny polega na tym, że nie wiemy do końca co nas czeka, a trasa zmienia się wprost proporcjonalnie do anomalii pogodowych. Moja przygoda z przełajem po raz pierwszy rozpoczęła się około dwa miesiące temu. Dzięki dużemu wsparciu trenera Bogdana Czarnoty w bardzo krótkim czasie miałam możliwość nadrobienia sporych braków od podstaw. Dzisiaj pozostało zaledwie kilka dni, a ja nadal nie mogę uwierzyć, że już w sobotę stanę na starcie z najlepszymi zawodniczkami kolarstwa przełajowego, aby powalczyć o koszulkę Mistrzyni Polski. Zapowiada się ciekawa rywalizacja w każdej kategorii. Trasa jest nie tylko stworzona dla nas zawodników, ale i dla kibiców, którzy z jednego miejsca mają możliwość obserwować całe widowisko. Zapraszam, bo będzie się działo!

***

O Volkswagen Samochody Użytkowe

Volkswagen Samochody Użytkowe to marka dostarczająca na rynek lekkie samochody dostawcze. Niezmiennie od ponad 60 lat produkty z logo Volkswagen Samochody Użytkowe charakteryzują się niezawodnością, innowacyjnością i najwyższą jakością. W swoim portfolio marka posiada cztery modele: Caddy, Transporter, Amarok i Crafter. Niezwykle wytrzymałe, praktyczne, oferujące wyjątkowo dużą liczbę wariantów specjalistycznych zabudów, sprawdzają się praktycznie w każdej branży.

Marka Volkswagen Samochody Użytkowe od lat angażuje się w rozwój i promocję polskiego sportu. Od 2013 r. jest sponsorem reprezentantki Polski w windsurfingu, Zofii Klepackiej, a od roku 2014 r. wspiera drużynę kolarstwa górskiego Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team, w której skład wchodzą m.in.: Bogdan Czarnota, Michalina Ziółkowska, Katarzyna Solus-Miśkowicz i Michał Ficek.