BIURO PRASOWE

Movie Games, 17.12.2018

Mythbusters: Pogromcy Mitów – nowa produkcja od Movie Games i Discovery


Do portfolio produkcji Movie Games dołączy już druga gra realizowana we współpracy z Discovery Channel. Mythubsters: Pogromcy Mitów oparty na znanym na całym świecie programie popularnonaukowym o tym samym tytule, dostępny będzie w 2019 roku.


 

Rok 2019 będzie dla Movie Games obfitował w premiery. Bogate portfolio zapowiadanych tytułów uwzględnia takie produkcje jak The Beast Inside, Alaskan Truck Simulator, Plastic Rebellion, Car Wash Simulator czy Plane Mechanic Simulator, realizowane przez kilkunastoosobowe zespoły, które łącznie angażują ponad 100 zatrudnionych osób. Mythbuster to następny tytuł, który zasili imponujące portfolio.

Współpracę Movie Games z Discovery rozpoczęła realizacja projektu Alaskan Truck Simulator – symulatora kierowcy ciężarówek na odległej Alasce, zapowiedzianego na rok 2019. Wczesne materiały z gry spotkały się z ogromnym entuzjazmem społeczności i mediów. Dowodem udanej współpracy jest realizacja kolejnej wspólnej produkcji, tym razem opartej na jednej z najpopularniejszych serii Discovery – Mythbusters: Pogromcy Mitów.

Mythbusters to jeden z najpopularniejszych programów Discovery Channel, emitowany na antenie tej stacji nieprzerwanie od 2003 roku. Program doczekał się siedemnastu sezonów emitowanych w kilkunastu krajach na całym świecie. Jego fabuła opiera się na testowaniu prawdziwości mitów, przesądów, scen z filmów i licznych anegdot za pomocą metod naukowych przez prowadzących, ekspertów w dziedzinie efektów specjalnych – Adama Savage i Jamiego Hyneman’a. Po 2 latach przerwy, seria powraca w 2019 w formule Mythbusters Jr, skierowanej do młodych widzów.

- Partnerstwo z Discovery potwierdza, iż kierunek naszych działań i obrana strategia spotykają się z uznaniem i zaufaniem rynku. Dotychczasowe prace nad naszą pierwszą wspólna grą – Alaskan Truck Simulator, idą pomyślnie. Dodatkowo cieszy nas duże zainteresowanie społeczności i mediów już na tak wczesnym procesie produkcji – mówi Jakub Trzebiński, Przewodniczący Rady Nadzorczej Movie Games – Powierzenie nam kolejnej realizacji, tworzonej na podstawie tak rozpoznawalnego tytułu jak Pogromcy Mitów, to ogromny zaszczyt i wyróżnienie.

W ramach współpracy, Discovery Licensing INC aktywnie zaangażuje się nie tylko w proces produkcji, ale także akcje marketingowe i promocyjne gry oraz PR. Działania w zakresie promowania tytułu uwzględniają obecność gier w programach telewizyjnych, wsparcie wizerunkowe gwiazd znanych z programów Discovery, promowanie gier na kanałach Social Media i w serwisach internetowych. Podpisana umowa otwiera również możliwość dalszej współpracy przy kolejnych umowach licencyjnych programów z uniwersum Discovery Communications (m.in. Discovery Channel, TLC, Animal Planet, Discovery Travel).

Movie Games jeszcze w tym roku dołączy do grona Spółek notowanych na NewConnect. Oficjalny debiut Movie Games zapowiedziany jest na 18 grudnia 2018 roku.

***

Movie Games S.A. jest polską spółką założoną w 2016 roku przez Mateusza Wcześniaka, fana gier z doświadczeniem w sektorze finansowym, wspieranego przez Aleksego Uchańskiego, od ćwierćwiecza związanego z gamingiem i mediami, oraz Macieja Miąsika, legendę polskiego rynku gier komputerowych, developera z 27-letnim doświadczeniem. Obecnie spółka zatrudnia ponad sto osób, które pracują nad ponad dziesięcioma produkcjami. Zespoły developerskie działają w biurach w województwach mazowieckim, wielkopolskim, zachodniopomorskim, małopolskim i na Śląsku. Główna siedziba firmy znajduje się w Warszawie.

Biuro Prasowe Movie Games:
Dominika Szot
tel. (+48) 534 206 319
e-mail: