BIURO PRASOWE

Volkswagen, 03.12.2018

Podwójne zwycięstwo Bogdana Czarnoty


Bogdan Czarnota z Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team wziął udział w dwóch przełajowych wyścigach, w których dwukrotnie zajął pierwsze miejsce!


Zawodnik w miniony weekend wziął udział w wyścigu "Cień Kawczych Gór" i w Pucharze Krainy w Złotowie. Mimo defektów i niesprzyjającej pogody zdobył dwa złota. Techniczne trasy przyniosły zwycięstwo!

Komentarz zawodnika:

Bogdan Czarnota – 1. miejsce w wyścigu "Cień Kawczych Gór" i 1. miejsce w Pucharze Krainy w Złotowie

W ostatni weekend zaliczyłem dwa wyścigi przełajowe. Nie były one blisko, ale postanowiłem pojechać i zobaczyć jak wyglądają miejsca, z których pochodzą najlepsi polscy kolarze przełajowi w historii. Temperatura zrobiła się już jesienno – zimowa, czyli w okolicach zera bądź poniżej. Pierwszego dnia wyścigu "Cień Kawczych Gór" - trasa z bardzo ciężkimi i długimi podjazdami, przeplatana stromymi podbiegami. Oj ciężko było. Nogi swoje a głowa swoje. W dodatku na początku pierwszej rundy złapałem gumę z przodu i musiałem przejechać całą rundę z defektem. Wymieniłem rower i zacząłem odrabiać straty. Po dogonieniu przeciwników, zaobserwowałem gdzie radzą sobie słabiej i tam zaatakowałem. Przyniosło to efekt w postaci wygranej w kat Masters1. Drugiego dnia odbył się wyścig o Puchar Krainy w Złotowie. Pogodę mieliśmy zdecydowanie lepszą niż w sobotę. Temperatura wyższa, trasa dawała bardzo dużo funu, gdzie pędziliśmy bardzo szybko wąskimi ścieżkami miedzy drzewami. Dodatkowo było dużo elementów z piachem, co lubię najbardziej. Tego dnia postanowiłem zaatakować od startu i tak też zrobiłem. Po 15 minutach kontrolowałem wyścig. Pozwoliło mi to na dobrą zabawę. Wygrałem i poczułem, że noga wraca do dobrej formy. Dziękuję wszystkim za doping i pomoc. Na takich zawodach jednak jest inny klimat i to wciąga.

***

O Volkswagen Samochody Użytkowe

Volkswagen Samochody Użytkowe to marka dostarczająca na rynek lekkie samochody dostawcze. Niezmiennie od ponad 60 lat produkty z logo Volkswagen Samochody Użytkowe charakteryzują się niezawodnością, innowacyjnością i najwyższą jakością. W swoim portfolio marka posiada cztery modele: Caddy, Transporter, Amarok i Crafter. Niezwykle wytrzymałe, praktyczne, oferujące wyjątkowo dużą liczbę wariantów specjalistycznych zabudów, sprawdzają się praktycznie w każdej branży.

Marka Volkswagen Samochody Użytkowe od lat angażuje się w rozwój i promocję polskiego sportu. Od 2013 r. jest sponsorem reprezentantki Polski w windsurfingu, Zofii Klepackiej, a od roku 2014 r. wspiera drużynę kolarstwa górskiego Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team, w której skład wchodzą m.in.: Bogdan Czarnota, Michalina Ziółkowska, Katarzyna Solus-Miśkowicz i Michał Ficek.