BIURO PRASOWE

Ghelamco, 26.10.2018

The Warsaw HUB z prestiżową nagrodą Five Star Award


Biurowy kompleks The Warsaw HUB otrzymał kolejną nagrodę w ramach prestiżowego konkursu European Property Awards: Five Star Award oraz nominację w kategorii Commercial High-rise Development Europe. Według międzynarodowego jury warszawska inwestycja Ghelamco Poland to najlepszy w Polsce komercyjny budynek wysokościowy.


Podczas uroczystej gali, która odbyła się w czwartek (25 października) w hotelu The Royal Lancaser w Londynie, przedstawiciele Ghelamco Poland odebrali dla The Warsaw HUB dwie nagrody: wyróżnienie „Award winner” w kategorii „Commercial High-rise Development” oraz „Five Star Award”, które przyznawane jest najlepszym inwestycjom w danej kategorii. Projekt otrzymał również nominację dla najlepszego budynku wysokościowego w Europie.

– Ta nagroda to dla nas ogromny zaszczyt, znaleźliśmy się w gronie najlepszych, europejskich realizacji. Jest to kolejne, w tak krótkim czasie, wyróżnienie dla The Warsaw HUB, które potwierdza, że inwestycja spełnia najwyższe standardy i wniesie nową jakość na rynku nieruchomości komercyjnych – mówi Jarosław Zagórski, dyrektor handlowy i rozwoju Ghelamco Poland.

Od ponad 25 lat European Property Awards honoruje najbardziej innowacyjne i oryginalne budynki komercyjne i mieszkalne w Europie. Jury składające się z kilkudziesięciu ekspertów branży nieruchomościowej doceniło nowatorskie rozwiązania zastosowane przy projektowaniu The Warsaw HUB, jego architekturę, bezpieczeństwo, lokalizację oraz realizację zgodną z zasadami zielonego budownictwa.

Flagowa inwestycja firmy Ghelamco Poland, The Warsaw HUB, powstaje na warszawskiej Woli, tuż przy rondzie Daszyńskiego. Docelowo składać będzie się z trzech wież (od 86 do 130 m) połączonych pięciokondygnacyjną podstawą, w której znajdą się lokale usługowe i handlowe. We wnętrzach liczących 113 tys. mkw. najnowocześniejszych przestrzeni biurowych swoje miejsce znajdą m.in.: dwa hotele, centrum konferencyjne, lokale handlowo-usługowe, przestrzenie coworkingowe oraz centrum fitness.

Pracownicy kompleksu do budynku wejdą dzięki aplikacjom na smartfony, na parking wjadą z pomocą systemu rozpoznającego tablice rejestracyjne, a właściciele pojazdów elektrycznych będą mieć do dyspozycji stacje do ładowania. Pomyślano również o rowerzystach i zaprojektowano dla nich parking na 420 miejsc wraz z pełną infrastrukturą. Kompleks zasilą trzy niezależne źródła energii, a najemcy będą mogli zainstalować w nim również swoje własne generatory.

***

O GHELAMCO POLAND

Ghelamco Poland to lider rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce i pionier w dziedzinie innowacji, zrównoważonego budownictwa i kreowania przestrzeni publicznej. Przez 26 lat, jako inwestor, deweloper i generalny wykonawca, firma ugruntowała swoją wiodącą pozycję na polskim rynku dostarczając 1 100 000 m2 najwyższej klasy powierzchni biurowej, mieszkaniowej, handlowej i magazynowej. Wolumen sprzedaży zrealizowanych projektów przekracza 1,3 mld EUR. Flagową inwestycją firmy jest kompleks biurowy Warsaw Spire wraz z placem Europejskim, uznany za najlepszy budynek biurowy na świecie w prestiżowym konkursie MIPIM Awards 2017.

Jako wizjoner w branży Ghelamco od lat konsekwentnie wdraża pionierskie projekty innowacyjnych, zaawansowanych technologicznie budynków i wyznacza kierunki dla rozwoju rynku nieruchomości w Polsce. To właśnie belgijska firma odkryła potencjał Mokotowa, wprowadziła do Polski koncepcję parku biznesowego i jako pierwsza certyfikowała budynki biurowe w prestiżowym systemie BREEAM – firma posiada w swoim portfolio już 9 certyfikowanych projektów o łącznej powierzchni 320 000 m2. Ghelamco także jako pierwszy spośród deweloperów dostrzegł potencjał Woli – lokalizacji, w której powstaje aktualnie nowe biznesowe serce stolicy.

Ghelamco to także jedyny deweloper w Polsce, który postrzega zrównoważone budownictwo w szerszej perspektywie i aktywnie działa na rzecz kształtowania przestrzeni publicznej. Firma realizuje projekty na rzecz rewitalizacji całych dzielnic, kreując obszary wartościowe dla miasta, jak plac Europejski. By dodatkowo wesprzeć miastotwórcze inicjatywy, firma Ghelamco powołała do życia Fundację Sztuka w Mieście, której celem jest podnoszenie jakości miejskiej przestrzeni publicznej poprzez działania artystyczne czy ambientowe dla lokalnych społeczności. Dokonania Ghelamco zostały wyróżnione szeregiem nagród, m.in. siedemnastokrotnym tytułem Dewelopera roku w Polsce.

Informacje dla mediów:
Michał Nitychoruk, Senior Account Executive, Partner of Promotion
e-mail: , tel. 22 858 74 58 w. 95, 600 210 304

Radosław Górecki, Communication Manager, Ghelamco Poland
email: tel. 795 104 982