BIURO PRASOWE

Oshee, 25.09.2018

Warszawa, 28. września 2018 Fundacja OSHEE przekazuje 44 tysiące złotych na akcję „Sprzęt sportowy dla Domów Dziecka”


Ponad 44 000 złotych trafi do budżetu programu „Sprzęt Sportowy dla Domów Dziecka”, realizowanego przez Fundację OSHEE „Żyj Walcz Zwyciężaj”. To efekt kolejnego etapu realizowanej od 2017 roku akcji, organizowanej przez firmę OSHEE, czołowego producenta napojów i żywności funkcjonalnej w Polsce. Środki uzyskano ze sprzedaży napoju izotonicznego OSHEE Red Orange, z którego 5% zysków jest przekazywanych na pomoc potrzebującym.


Celem działalność Fundacji OSHEE „Żyj, walcz, zwyciężaj” jest wsparcie inicjatyw promujących aktywny tryb życia wśród potrzebujących, głównie dzieci, nie mających warunków do uprawiania sportu. Jednym z projektów, realizowanych w ramach fundacji, jest wyposażenie wybranych domów dziecka w sprzęt sportowy. W tym celu OSHEE, jako jedna z nielicznych firm, wprowadziła na rynek specjalnie oznaczone produkty, ze sprzedaży których 5% kwartalnych zysków jest przeznaczanych na działania non-profit.

Konsumenci, którzy postanowili włączyć się do akcji Fundacji OSHEE i wspomóc Domy Dziecka, w ostatnim kwartale sięgnęli po specjalnie oznaczone produkty dzięki którym zebrano 44 406 zł. Ze sprzedaży napoju izotonicznego OSHEE Red Orange przekazano do Fundacji pięcioprocentowy zysk, który w całości zostanie przeznaczony na sprzęt sportowy dla najbardziej potrzebujących.

Dzięki charytatywnej akcji Fundacji OSHEE - „Sprzęt sportowy dla Domów Dziecka”, zainicjowanej w marcu 2017, tylko w ubiegłym roku pomoc otrzymało 8 domów dziecka z całej Polski. Ośrodki zostały wyposażone w sprzęt sportowy za ponad 90 tysięcy złotych, który samodzielnie wybrali przedstawiciele placówek. OSHEE, jako marka promująca aktywny styl życia, chce w ten sposób zachęcić dzieci do odkrycia w sobie pasji do sportu, by dać im szansę na lepszą przyszłość.

W trakcie poprzednich edycji akcji akcesoria do ćwiczeń trafiły do: Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Nienadowej, Domu Dziecka im. J. Korczaka w Kłobucku, Zespołu Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych „NASZ DOM” w Ostrowcu Świętokrzyskim, Zespołu Placówek im. Aleksandra Kamińskiego „Kamyk” w Kielcach, Pogotowia Opiekuńczego "OPOKA" w Wasilkowie oraz Domu Dziecka nr 4 w Gliwicach, Domu Dziecka nr 7 w Łodzi, Domu dla Dzieci w Dynowie i Domu Dziecka im. Janusza Korczaka w Lublinie.

***

Biuro prasowe OSHEE:
Agnieszka Supińska


Tel. kom: +48 570 878 838

O OSHEE:
OSHEE jest liderem innowacji w kategorii produktów funkcjonalnych w Polsce. W portfolio firmy znajdują się napoje izotoniczne, wody funkcjonalne oraz seria produktów witaminowych, a także produkty spożywcze takie jak batony i ciastka zbożowe czy cukierki z witaminami. Marka inspiruje, motywuje do działania, aktywności fizycznej i prowadzenia zdrowego stylu życia. Produkty OSHEE podbijają świat – marka jest obecna na 32 rynkach zagranicznych na 3 kontynentach. Na rynku polskim produkty dostępne są we wszystkich sieciach handlowych hipermarketów i supermarketów, a także w sklepach detalu tradycyjnego oraz fitness klubach.