BIURO PRASOWE

Kinga Pienińska , 08.10.2018

Marka Kinga Pienińska wspiera Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Krakowie Prokocimiu


Do prokocimskiej placówki trafiła pierwsza dostawa naturalnej wody mineralnej Kinga Pienińska. Dziewięć tysięcy butelek zostanie rozdysponowanych wśród podopiecznych placówki jako uzupełnienie codziennego wyżywienia. Produkty o wartości ponad siedmiu tysięcy złotych przekazał Szpitalowi producent wody Kinga Pienińska.


 

W ramach charytatywnych działań na rzecz wsparcia szpitali dziecięcych, marka Kinga Pienińska przekazała pierwszą partię zapasów wody do Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie. Placówka rozdysponuje dziewięć tysięcy półlitrowych butelek naturalnej wody mineralnej pomiędzy swoich pacjentów. Kinga Pienińska każdego miesiąca będzie dbać o aprowizację szpitalnej kuchni
w swoje produkty. „Pomoc jaką otrzymaliśmy od producenta wody Kinga Pienińska dużo dla nas znaczy. Takie wsparcie produktowe pozwala nam zaoszczędzić ułamek szpitalnego budżetu, który możemy z kolei przeznaczyć na obszary związane bezpośrednio z leczeniem naszych pacjentów, np. na zakupy aparatury medycznej. W ciągu roku, wartość przekazanej nam wody mineralnej to kwota prawie 90 tys. zł, dlatego dziękujemy to wsparcie i liczymy na dalszą współpracę z „Kingą Pienińską”- mówi Bartłomiej Pawlak, Kierownik Biura Akcji Odnowy Szpitala.

Odpowiednie nawodnienie to podstawowy element zdrowego żywienia i tym samym powrotu do zdrowia naszych pacjentów. Dlatego decyzja o możliwości włączenia tej wody do naszego jadłospisu była oparta również na współczesnych zaleceniach promujących dopajanie dzieci wodą, najlepiej sprawdzoną i potwierdzoną stosownymi certyfikatami” – mówi Grzegorz Balon – Kierownik Działu Żywienia Szpitala. „Średnio zmineralizowana, naturalna woda Kinga Pienińska wyróżniona Certyfikatem Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi jest odpowiednim wyborem dla przebywających u nas dzieci. Ze względu na niską zawartość sodu można ją pić niezależnie od wieku i stanu zdrowia”.

„Aprowizacja Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie w wodę to początek rocznej akcji wsparcia szpitali dziecięcych przez markę Kinga Pienińska. Mamy nadzieję, że choć w tak skromny sposób możemy pomóc małym pacjentom – podsumowuje akcję Mariusz Ryciak, przedstawiciel marki.

***

Kontakt dla mediów:
Agnieszka Supińska
Rzecznik Prasowy Kinga Pienińska
tel. Kom: 504 653 871
email:

O Kindze Pienińskiej:
Kinga Pienińska to naturalna woda mineralna klasy Premium, z ponad 100-letnią tradycją. Czerpana ze źródeł usytuowanych w otulinie Pienińskiego Parku Narodowego. W obrębie jednych z najczystszych gór Europy, o budowie geologicznej, działającej jak naturalny filtr. Z głębinowych źródeł Kinga Pienińska trafia wprost ze źródła do butelki, zachowując wszystkie walory stworzone przez naturę. Ze względu na swoją średnią mineralizację, skład oraz niskosodowość Kingę Pienińską może pić każdy konsument powyżej drugiego roku życia, bez ograniczeń zdrowotnych. Wyróżnia ją wyrazisty i orzeźwiający górski smak, za który woda otrzymała trzy złote gwiazdki Superior Taste Award 2014. To wyróżnienie przyznawane przez International Taste & Quality Institute w Brukseli – organizację, zrzeszającą niezależnych Szefów Kuchni i Sommelierów.