BIURO PRASOWE

Bloober, 20.09.2018

Kraków 20.09.2018 Gry Layers of Fear i >observer_ od dziś w pakiecie


Dwa hity niezależnego studia Bloober Team, światowego specjalisty w tworzeniu horrorów psychologicznych, są od dziś dostępne
w promocyjnym pakiecie na platformach Steam, PS4 i Xbox One.


Popularne wśród graczy na całym świecie, nagrodzone prestiżowymi nagrodami branży, „Layers of Fear” i „ >observer_”, są od dziś dostępne w jednym pakiecie na platformach Steam, PS4 i Xbox One w cenie 39,99 USD/Euro. Pakiet zawiera podstawowe wersje tytułów wraz z rozszerzeniem „Layers of Fear - Inheritance”. Dodatkowo do wersji dostępnej na Steam dołączone są ścieżki dźwiękowe do obu gier.

„Layers of Fear” to gra utrzymana w konwencji psychologicznego horroru,        w którym wcielamy się w postać malarza owładniętego obsesją ukończenia swojego dzieła. Produkcja spotkała się z bardzo pozytywnym przyjęciem przez recenzentów i społeczność graczy, co zaowocowało historycznie wysoką lokatą dla polskiej gry w rankingu Steam. Gra otrzymała szereg nagród branżowych, m.in. Best Art Award 2016 od Pixel Heaven, Best Horror Game 2016 od Windows Central oraz Best Indie Game 2016 od PC Guru Magazine.

„>observer_” to horror psychologiczny prezentujący futurystyczną i mroczną wizję Krakowa, w którym śledztwo prowadzi Daniel Lazarski – detektyw potrafiący inwigilować ludzkie umysły. Głównemu bohaterowi wizerunku                      i głosu użyczył legendarny gwiazdor filmów akcji Rutger Hauer, znany
z kultowego „Łowcy androidów”, będącego inspiracją dla twórców gry. Z kolei w rolę Janusa, dozorcy kamienicy, w której rozgrywa się akcja horroru, wcielił się znany polski aktor filmowy i teatralny oraz muzyk - Arkadiusz Jakubik. „>observer_” otrzymał szereg naród m.in. Best Polish Game of 2017 podczas Digital Dragons w Krakowie czy Paszport „Polityki” w kategorii kultura cyfrowa.

- Istnieje naturalny związek między tymi tytułami. Obie gry wywołują w nas, graczach, głęboki niepokój, manipulując naszymi lękami, głęboko ukrytymi fobiami, dysonansem poznawczym. Fanom gatunku przynoszą olbrzymią satysfakcję w podążaniu za fabułą, odkrywaniu kolejnych tajemnic, dokonywaniu dramatycznych wyborów- przekonuje Michael Blair z Aspyr Media, wydawcy pakietu.

Bloober Team S.A. konsekwentnie i skutecznie buduje pozycję eksperta
w tworzeniu artystycznych horrorów psychologicznych na światowym poziomie. Notowana na NewConnect spółka może pochwalić się efektywnym wykorzystaniem środków europejskich na swoje projekty, stałą współpracą
z globalnymi partnerami, wykorzystywaniem przy realizacji kolejnych gier innowacyjnych rozwiązań, krajowymi i światowymi nagrodami dla kolejnych tytułów. Ukazanie się pakietu „Layers of Fear” i „ >observer_”, reklamowanego między innymi na stronie głównej Playstation Store, stanowi podsumowanie ostatnich dwóch udanych lat działalności spółki.

Bloober Team przygotowuje dla fanów ambitnego horroru psychologicznego
z całego świata kolejną dawkę strachu przy okazji premier nadchodzących produkcji – „Project Méliès” oraz „|Medium|”.

Link do oficjalnego trailera pakietu „Layers of Fear” i „ >observer_”:

image2.png

https://www.youtube.com/watch?v=tya1EY-b9xc

 

Linki do wczorajszego AMA z przedstawicielem Bloober Team S.A. dotyczącego produkcji wchodzących w skład pakietu:

https://www.reddit.com/r/pcmasterrace/comments/9gvk9d/celebrate_layers_of_fear_and_observer_with/

https://www.reddit.com/r/PS4/comments/9gvjeo/halloween_starts_early_this_year_with_bloober/

***

Bloober Team S.A. – założone w 2008 roku w Krakowie polskie studio tworzące gry wideo.
Od 2011 roku notowane na NewConnect [BLO(BLOOBER)]. Twórca takich tytułów jak BRAWL, Layers of Fear czy >observer_. Studio w 2017 roku zostało laureatem „Paszportu Polityki” w dziedzinie „Kultura cyfrowa” oraz nagrody Digital Dragons 2018 w kategorii „Najlepsza polska gra 2017 roku” za >observer_. W skład spółki wchodzą: Bloober Team S.A. [ekspert w dziedzinie horrorów psychologicznych], Feardemic [globalny wydawca horrorów], oraz iFun4All S.A. [R&D i wydawca gier].

Bloober Team S.A. rozwija autorską technologię Catharsis 2.0, pozwalającą graczom w trakcie rozgrywki podejmować decyzje o charakterze moralnym. Na etapie tworzenia scenariuszy studio współpracuje z ośrodkami akademickimi i ekspertami w dziedzinie psychologii, psychiatrii i nauk społecznych. Projekty studia są często współfinansowane ze środków Unii Europejskiej i Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

Bloober Team S.A. jest wymieniane w gronie trzech najważniejszych twórców gier w konwencji horroru psychologicznego na świecie.

Biuro prasowe Bloober Team:
Rafał Basaj
Brand Manager/Producer
e-mail:
tel.: +48 668 363 056

Kuba Machaj
Account Executive
e-mail:
tel.: +48 512 165 725