BIURO PRASOWE

Volkswagen, 02.10.2018

Dobre starty Marka Konwy


Marek Konwa z Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team w miniony weekend wystartował dwukrotnie. Za każdym razem dzieliły go sekundy od zwycięstwa.


Marek Konwa zajął 7. miejsce w Toi Toi Cup UCI, C1 w Czeskim Unicovie, a w C1 na Słowacji w Popradzie ulokował się na 4. pozycji. Na Słowacji zabrakło Markowi 13 sekund do zwycięzcy Marcela Meisena. W obu wyścigach rywalizacja była zacięta, a medaliści wyłaniali się w ostatnich sekundach.

Komentarze zawodnika:

Marek Konwa

– 7. miejsce w Toi Toi Cup UCI, C1 w Unicovie

Kolejne zawody UCI C1 za mną, co roku coraz lepsza obstawa zagranicznych zawodników. Trasa bardzo szybka i interwałowa z krótkimi stromymi podjazdami. Noga kręci się coraz lepiej, dziś kończę na 7 miejscu z bardzo mała stratą do zwycięzcy.

– 4. miejsce w C1 na Słowacji w Popradzie

Tym razem C1 na Słowacji w Popradzie. Trasa taka sama jak rok temu, szybka i zdradliwa. Zacięta walka od startu na każdej rundzie, mocne ataki i próby oderwania się od reszty. Sporo defektów, co urozmaicało rywalizacje. Czułem się lepiej niż wczoraj, praktycznie Ci sami zawodnicy na starcie i starty na mecie podobne.

***

O Volkswagen Samochody Użytkowe

Volkswagen Samochody Użytkowe to marka dostarczająca na rynek lekkie samochody dostawcze. Niezmiennie od ponad 60 lat produkty z logo Volkswagen Samochody Użytkowe charakteryzują się niezawodnością, innowacyjnością i najwyższą jakością. W swoim portfolio marka posiada cztery modele: Caddy, Transporter, Amarok i Crafter. Niezwykle wytrzymałe, praktyczne, oferujące wyjątkowo dużą liczbę wariantów specjalistycznych zabudów, sprawdzają się praktycznie w każdej branży.

Marka Volkswagen Samochody Użytkowe od lat angażuje się w rozwój i promocję polskiego sportu. Od 2013 r. jest sponsorem reprezentantki Polski w windsurfingu, Zofii Klepackiej, a od roku 2014 r. wspiera drużynę kolarstwa górskiego Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team, w której skład wchodzą m.in.: Bogdan Czarnota, Michalina Ziółkowska, Katarzyna Solus-Miśkowicz i Michał Ficek.