BIURO PRASOWE

Fundacja Mam Marzenie, 07.06.2017

Już 11 czerwca 2017 na Stadionie Wrocław odbędzie się turniej tańca Street Meet Wrocław 2017


Już 11 czerwca 2017 na Stadionie Wrocław odbędzie się turniej tańca Street Meet Wrocław 2017 – edycja „Wytańczyć marzenia”, a zaraz po nim „Bachata Guinness Challenge”, czyli próba pobicia rekordu Guinnessa w kategorii „Największy taniec Bachata”. Oba wydarzenia organizowane jest przez Szkołę Tańca Flashdance wspólnie z Fundacją „Mam Marzenie” oraz Dolnośląskim Stowarzyszeniem Pomocy Dzieciom i Młodzieży z MPDz „OSTOJA”.


Kilka słów o obu imprezach:

O 9:00 startuje Street Meet Wrocław 2017 - turniej taneczny, w programie którego są konkursy zespołowe w stylu Disco, Hip-hop i Freestyle. Wśród uczestników znajdą się podopieczni szkół tańca, domów kultury oraz indywidualni tancerze.

Sędziować będą światowej klasy jurorzy. Pojawią się m.in. Michał Kalcowski oraz Klaudia Antos – uczestnicy programy You Can Dance.

W programie, oprócz występów zespołów, mnóstwo innych atrakcji.

Rozpoczynamy koncertem Kuby Zaborskiego – uczestnika 5. edycji programu „Must Be the Music. Tylko myzuka”. Na godzinę 15:00 zaplanowany jest występ międzynarodowej grupy operowej SONORI Ensemble.

W programie wydarzenia są też pokazy projektów autorskich różnych stylów tanecznych a także konkursy dla widzów – z nagrodami oczywiście. Będzie też szansa sprawdzenia swoich umiejętności tanecznych. Tańczysz, ale nie wiesz czy jesteś w tym dobry? Przyjdź i sprawdź! Nasi jurorzy z chęcią podpowiedzą i doradzą!

O 19:00 ruszamy z Bachata Guinness Challenge, czyli próbujemy pobić rekord Guinnessa w kategorii „Największy Taniec Bachata”. Obecny rekord ustanowiony został w zeszłym roku w Grecji i wynosi 370 par. My chcemy zebrać 400 par, które zatańczą ten sam układ taneczny w stylu Bachata.

Oba wydarzenia mają charakter charytatywny. Cały zysk z wydarzenia zostanie przeznaczony na cele charytatywne na rzecz podopiecznych Fundacji Mam Marzenie.

Biorąc udział w Street Meet Wrocław 2017 pomóc będzie można także podopiecznym Stowarzyszenia „Ostoja”. W trakcie wydarzenia odbędą się warsztaty z udziałem terapeutów i podopiecznych stowarzyszenia, kiermasz wytworów podopiecznych placówek stowarzyszenia „Ostoja” oraz licytacja ich obrazów.

Gorąco zapraszamy wszystkich zainteresowanych tańcem i nie tylko!

Wstęp na wydarzenie to tylko 5PLN – choć hojność jest mile widziana. Cały dochód z wejściówek przeznaczamy dla Fundacji Mam Marzenie. Przyjdźcie i pomóżcie wprowadzić w życie dzieciaków odrobinę radości.

Informacje o obu wydarzeniach możecie śledzić na bieżąco na fanpage’ach: https://www.facebook.com/events/1891845824420493/
https://www.facebook.com/events/905470136260952/

Organizatorzy:

Szkoła Tańca Flashdance Fundacja Mam Marzenie
Dolnośląskie Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży z MPDz „OSTOJA”

Patronat Honorowy:

Pan Rafał Dutkiewicz - Prezydent Wrocławia
Prof. dr hab. Alicja Chybicka – Kierownik Katedry i Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej
Stadion Wrocław

Patronat medialny:
Echo24 TV Gazeta Wyborcza

***

O Fundacji Mam Marzenie

Misją Fundacji Mam Marzenie jest spełnianie marzeń dzieci w wieku 3-18 lat, cierpiących na choroby zagrażające ich życiu. Przez swoją działalność fundacja chce dostarczać chorym dzieciom i ich rodzinom niezapomnianych wrażeń, które pozwolą choć na chwilę zapomnieć o cierpieniu, wniosą w ich życie radość, siłę do walki z chorobą i nadzieję na przyszłość.

Fundacja Mam Marzenie powstała w Krakowie 14 czerwca 2003 roku jako niezależna i samodzielna organizacja, skupiająca wyłącznie wolontariuszy.

Fundacja rozpoczęła działalność w lutym 2004 r. w Krakowie, Warszawie i w Poznaniu. Od 2007 roku działa już na terenie całej Polski i obecnie posiada 16 oddziałów: Białystok, Bydgoszcz, Gorzów Wielkopolski, Katowice, Kielce, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Opole, Poznań, Rzeszów, Szczecin, Trójmiasto, Warszawa i Wrocław.

Od początku działalności aż do dziś wolontariusze Fundacji Mam Marzenie spełnili w sumie ponad 7 000 marzeń chorych dzieci.

Kontakt dla mediów:

Daria Grzesiek
Biuro prasowe Fundacji Mam Marzenie
Partner of Promotion Sp. z o.o.
ul. Belgradzka 8 lok. 01
02-793 Warszawa
phone: 22 858 74 58 wew. 30
fax: 22 858 74 58 wew. 35
e-mail: