BIURO PRASOWE

Fundacja Mam Marzenie, 06.06.2017

Rzeszów: Wolontariusze Fundacji Mam Marzenie świętowali Dzień Dziecka z małymi pacjentami rzeszowskiego szpitala


Z okazji Dnia Dziecka wolontariusze rzeszowskiego oddziału Fundacji Mam Marzenie odwiedzili małych pacjentów z oddziałów onkohematologii i pediatrii Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego Nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie by wspólnie celebrować to wyjątkowe święto.


Na początku czerwca, w ramach obchodów Dnia Dziecka, wolontariusze Fundacji Mam Marzenie złożyli wizytę podopiecznym oddziałów onkohematologii i pediatrii Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego w Rzeszowie. Wspólne świętowanie sprawiło małym pacjentom dużo radości i umiliło im czas spędzany w szpitalu.

Podczas wspólnej zabawy, wolontariusze mieli możliwość przedstawienia rodzicom programu Fundacji Mam Marzenie oraz spotkania się z jej obecnymi podopiecznymi, którzy mogli opowiedzieć o swoich marzeniach – mówi o akcji Agata Korwin, organizatorka Dnia Dziecka w Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego Nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie.

Na spotkanie w szpitalu wolontariusze przygotowali paczki dla dzieci zawierające specjalny upominek - płytę jednego z podopiecznych fundacji – 11-letniego Maćka Dańko. Chłopiec marzył, aby zostać piosenkarzem i nagrać płytę. Jego marzenie udało się spełnić w ubiegłym roku dzięki wsparciu ludzi o dobrym sercu.

Chcieliśmy, aby ta płyta uświadomiła wszystkim chorym dzieciom, że warto marzyć, bo marzenia się spełniają i dodają sił do walki z chorobą – mówi Barbara Szydełko, wolontariuszka rzeszowskiego oddziału Fundacji Mam Marzenie.

***

O Fundacji Mam Marzenie

Misją Fundacji Mam Marzenie jest spełnianie marzeń dzieci w wieku 3-18 lat, cierpiących na choroby zagrażające ich życiu. Przez swoją działalność fundacja chce dostarczać chorym dzieciom i ich rodzinom niezapomnianych wrażeń, które pozwolą choć na chwilę zapomnieć o cierpieniu, wniosą w ich życie radość, siłę do walki z chorobą i nadzieję na przyszłość.

Fundacja Mam Marzenie powstała w Krakowie 14 czerwca 2003 roku jako niezależna i samodzielna organizacja, skupiająca wyłącznie wolontariuszy.

Fundacja rozpoczęła działalność w lutym 2004 r. w Krakowie, Warszawie i w Poznaniu. Od 2007 roku działa już na terenie całej Polski i obecnie posiada 16 oddziałów: Białystok, Bydgoszcz, Gorzów Wielkopolski, Katowice, Kielce, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Opole, Poznań, Rzeszów, Szczecin, Trójmiasto, Warszawa i Wrocław.

Od początku działalności aż do dziś wolontariusze Fundacji Mam Marzenie spełnili w sumie ponad 7 000 marzeń chorych dzieci.

Kontakt dla mediów:

Daria Grzesiek
Biuro prasowe Fundacji Mam Marzenie
Partner of Promotion Sp. z o.o.
ul. Belgradzka 8 lok. 01
02-793 Warszawa
phone: 22 858 74 58 wew. 30
fax: 22 858 74 58 wew. 35
e-mail: