BIURO PRASOWE

Segro, 22.06.2017

Z parku SEGRO w Komornikach do Trynidadu i Tobago


Dzięki zwiększeniu o 15% wynajmowanej w SEGRO Logistics Park Poznań, Komorniki powierzchni, firma ArjoHuntleigh, należący do Getinge Group międzynarodowy dostawca zaawansowanego sprzętu medycznego, prowadzi swoje działania już na ponad 20 000 m2.


ArjoHuntleigh posiada biura i centra badawcze w ponad 30 państwach, a oferowane przez firmę produkty trafiają do szpitali i ośrodków dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej na całym świecie. Firma zatrudnia ogółem 4 500 pracowników, z czego blisko 400 w oddziale mieszczącym się na terenie SEGRO Logistics Park Poznań, Komorniki. To tutaj spółka zdecydowała się w 2007 roku utworzyć swoje pierwsze centrum logistyczno-montażowe w Polsce. Zwiększenie dotychczasowej przestrzeni do ponad 20 000 m2 związane jest z dynamicznym rozwojem firmy, zarówno w regionie Europy Centralnej, jak i w naszym kraju. W 2016 roku spółka zrealizowała z Komornik blisko 3800 wysyłek sprzętu do klientów z 91 państw, w tym do Trynidadu i Tobago, Nowej Kaledonii, Mauretanii czy na wyspę Guam.

„Skalę naszej działalności najlepiej obrazują liczby. Rocznie montujemy m.in. około 13 tys. podnośników, a także blisko 22 tys. łóżek medycznych, oraz prawie 5,5 tysiąca materacy przeciwodleżynowych oraz prawie 8,5 miliona opasek przeciwzakrzepowych. Obsługa takiego wolumenu wymaga sprawnego zarządzania przestrzenią montażową i magazynową. Cieszymy się, że SEGRO w pełni rozumie potrzeby związane z działalnością naszej firmy, zapewniając możliwość zwiększenia dotychczas zajmowanej powierzchni logistycznej. Obiekt w Komornikach ma dla nas kluczowe znaczenie ze względu na atrakcyjne położenie geograficzne i dostęp do najważniejszych węzłów komunikacyjnych, w tym autostrady A2 oraz międzynarodowego portu lotniczego Poznań-Ławica. Jesteśmy przekonani, że decyzja o dalszej ekspansji naszej firmy na terenie należącego do SEGRO parku pozwoli usprawnić procesy związane z magazynowaniem oraz dystrybucją produktów, co w rezultacie przyczyni się do dalszego umacniania pozycji ArjoHuntleigh, a także pozostałych spółek należących do Getinge Group, zarówno w Polsce, jak i Europie Centralnej” – ocenia Roman Sobstyl, Dyrektor Personalny ArjoHuntleigh Polska.

„SEGRO zawsze elastycznie podchodzi do potrzeb swoich klientów. Jednym z elementów tej strategii jest perspektywa dalszej rozbudowy naszych parków w kluczowych lokalizacjach w całej Polsce. Długofalowe plany zakładają możliwość zapewnienia dodatkowej, nowoczesnej powierzchni magazynowej i produkcyjnej dynamicznie rozwijającym się przedsiębiorstwom. Takim klientem jest właśnie spółka ArjoHuntleigh, naszym długoletni partnerem i jeden z pierwszych klientów SEGRO w Polsce” – komentuje Waldemar Witczak, Dyrektor Regionalny SEGRO.

SEGRO Logistics Park Poznań, Komorniki oferuje obecnie 206 000 m2 nowoczesnej powierzchni magazynowej i produkcyjnej. Docelowo w SEGRO Logistics Park Poznań, Komorniki na 56,5 ha ziemi powstanie aż 230 000 m2 najwyższej klasy przestrzeni magazynowej.

***

W celu uzyskania dodatkowych informacji prosimy o kontakt:

SEGRO
Agnieszka Sabat
+48 32 603 03 00,

Partner of Promotion
Anna Lipińska
+48 22 858 74 58 wew. 81

Partner of Promotion
Jarosław Zakrzewski
+48 22 858 74 58 wew. 68

O SEGRO:

SEGRO, spółka o statusie firmy Real Estate Investment Trust (”REIT”), jest wiodącym właścicielem, zarządcą i deweloperem nowoczesnych powierzchni magazynowych oraz produkcyjnych. Spółka jest właścicielem lub zarządcą portfela nieruchomości obejmującego 6,3 mln m2 o wartości ponad 8 mld funtów. Spółka świadczy swoje usługi klientom z różnych sektorów przemysłu. Nieruchomości firmy skoncentrowane są w obrębie kluczowych aglomeracji i węzłów transportowych w dziesięciu krajach Europy, głównie w Wielkiej Brytanii, Francji, Niemczech i Polsce.

Spółka rozpoczęła swoją działalność w Europie Centralnej na początku 2006 roku. Obecnie deweloper prowadzi inwestycje w takich strategicznych lokalizacjach jak: Gdańsk, Gliwice, Łódź, Poznań, Praga, Stryków, Tychy, Warszawa i Wrocław.

Więcej informacji: www.segro.com/pl