BIURO PRASOWE

Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania, 07.03.2017

MPO zaprasza na ekolekcje z ekobohaterem


EkoBohater odwiedzi szkoły i przedszkola. Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania rozpoczyna program ekologicznych zajęć edukacyjnych „Jak zostać ekobohaterem?” dedykowany placówkom na terenie Targówka, Pragi-Południe i Rembertowa.


Podczas spotkań z EkoBohaterem uczniowie dowiedzą się jak prawidłowo postępować z odpadami. Nie zabraknie kreatywnych warsztatów i nauki poprzez zabawę. – Nie ma efektywnego systemu gospodarki odpadami bez świadomych i odpowiedzialnych mieszkańców. Stąd potrzeba działań edukacyjnych. Nasi animatorzy wspólnie z dziećmi, będą skakać po dużej planszy do gry a w drodze do mety segregować śmieci, poznawać korzyści płynące z recyklingu czy wykorzystania odpadów do produkcji energii. Ekologicznym zmaganiom kibicować będzie maskotka EkoBohatera. Lekcje w danej placówce poprzedzi natomiast konkurs plastyczny – mówi Piotr Karczewski, dyrektor projektu w MPO.

Zajęcia są elementem działań informacyjno-edukacyjnych towarzyszących projektowi modernizacji Zakładu Unieszkodliwiania Stałych Odpadów Komunalnych. Lekcje rozpoczną się na przełomie kwietnia i maja 2017 roku. Obecnie trwa proces rekrutacji. Szkoły podstawowe i przedszkola zlokalizowane na terenie Targówka, Pragi-Południe i Rembertowa mogą zgłaszać chęć udziału w zajęciach za pomocą formularza otrzymanego drogą mailową lub dostępnego na stronie internetowej www.eko-impuls.pl.

***

Dodatkowych informacji udziela:
Dział Prasowy MPO
(22) 39 10 129