BIURO PRASOWE

Ghelamco, 07.04.2017

Ghelamco i Warsaw Spire z kolejnymi prestiżowymi nagrodami


Ghelamco Poland i Warsaw Spire z kolejnymi prestiżowymi nagrodami. W konkursie Hall of Fame, organizowanym przez nieruchomościowy magazyn CIJ, warszawski wieżowiec został wyróżniony w aż w trzech kategoriach.


Podczas uroczystej gali rozdania nagród Hall of Fame Awards – Best of the Best 2017, która odbyła się 6 kwietnia w Pradze, firma Ghelamco oraz jej flagowy projekt Warsaw Spire zostali uhonorowani trzema nagrodami w kategoriach: Best Office Development & Developer of the Year, Leading Green Building Development & Developer of the Year oraz Environmental Social and Sustainability Award (ESSA).

To kolejne w tym roku prestiżowe nagrody, którymi zostaliśmy wyróżnieni. Bardzo nas cieszy, że Warsaw Spire jest doceniany nie tylko w naszym kraju – przez rodzimych ekspertów, najemców i mieszkańców Warszawy, ale również poza granicami Polski, w międzynarodowym gronie jurorów z branży nieruchomości – komentuje zwycięstwo Jeroen van der Toolen, Dyrektor Zarządzający Ghelamco na Europę Środkowo-Wschodnią.

Hall of Fame Awards 2017 to druga edycja prestiżowego konkursu branży nieruchomości, organizowanego przez magazyn CIJ. Jego celem jest wyłonienie zwycięzców spośród elity deweloperów w regionie środkowo i południowoeuropejskim. W finale zmierzyli się ze sobą finaliści CIJ Awards 2016 z sześciu krajów: Polski, Czech, Węgier, Rumunii, Serbii oraz Słowacji. W jury konkursu zasiadało międzynarodowe grono specjalistów od rynku nieruchomości.

Statuetki w konkursie Hall of Fame to niejedyne prestiżowe nagrody, które zdobył w ostatnim czasie warszawski wieżowiec Warsaw Spire. Projekt zyskał także uznanie międzynarodowego jury m.in. w konkursie MIPIM Awards 2017, towarzyszącego najważniejszym targom branży nieruchomości MIPIM w Cannes. Flagowa inwestycja Ghelamco została zwycięzcą w kategorii Best Office & Business Development, otrzymując tym samym tytuł najlepszego budynku biurowego na świecie.

Warsaw Spire to flagowa inwestycja Ghelamco Poland, która na nowo zdefiniowała biznesowe centrum Warszawy. Najwyższy i największy kompleks biurowy w Polsce (220 m wysokości, 109 000 m kw. powierzchni biurowej) stał się ikoną dynamicznie rozwijającej się stolicy. Integralną częścią projektu jest plac Europejski – przestrzeń publiczna zaprojektowana z myślą o mieszkańcach miasta, która powstała na prywatnej działce dewelopera. Warsaw Spire jest również przykładem spektakularnego sukcesu komercyjnego – już ponad 95% jego powierzchni jest wynajęte.

***

O GHELAMCO POLAND

Ghelamco Poland to lider rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce i pionier w dziedzinie innowacji, zrównoważonego budownictwa i kreowania przestrzeni publicznej. Przez 26 lat, jako inwestor, deweloper i generalny wykonawca, firma ugruntowała swoją wiodącą pozycję na polskim rynku dostarczając 1 100 000 m2 najwyższej klasy powierzchni biurowej, mieszkaniowej, handlowej i magazynowej. Wolumen sprzedaży zrealizowanych projektów przekracza 1,3 mld EUR. Flagową inwestycją firmy jest kompleks biurowy Warsaw Spire wraz z placem Europejskim, uznany za najlepszy budynek biurowy na świecie w prestiżowym konkursie MIPIM Awards 2017.

Jako wizjoner w branży Ghelamco od lat konsekwentnie wdraża pionierskie projekty innowacyjnych, zaawansowanych technologicznie budynków i wyznacza kierunki dla rozwoju rynku nieruchomości w Polsce. To właśnie belgijska firma odkryła potencjał Mokotowa, wprowadziła do Polski koncepcję parku biznesowego i jako pierwsza certyfikowała budynki biurowe w prestiżowym systemie BREEAM – firma posiada w swoim portfolio już 9 certyfikowanych projektów o łącznej powierzchni 320 000 m2. Ghelamco także jako pierwszy spośród deweloperów dostrzegł potencjał Woli – lokalizacji, w której powstaje aktualnie nowe biznesowe serce stolicy.

Ghelamco to także jedyny deweloper w Polsce, który postrzega zrównoważone budownictwo w szerszej perspektywie i aktywnie działa na rzecz kształtowania przestrzeni publicznej. Firma realizuje projekty na rzecz rewitalizacji całych dzielnic, kreując obszary wartościowe dla miasta, jak plac Europejski. By dodatkowo wesprzeć miastotwórcze inicjatywy, firma Ghelamco powołała do życia Fundację Sztuka w Mieście, której celem jest podnoszenie jakości miejskiej przestrzeni publicznej poprzez działania artystyczne czy ambientowe dla lokalnych społeczności. Dokonania Ghelamco zostały wyróżnione szeregiem nagród, m.in. siedemnastokrotnym tytułem Dewelopera roku w Polsce.

Informacje dla mediów:
Michał Nitychoruk, Account Manager, Partner of Promotion
e-mail: , tel. 22 858 74 58 w. 95, 600 210 304

Radosław Górecki, Communication Manager, Ghelamco Poland
email: tel. 795 104 982