BIURO PRASOWE

Volkswagen, 03.04.2017

Marek Konwa pokonuje mistrza świata i zwycięża w maratonie MTB - Kamenjak Rocky Trails UCI C3 w Chorwacji


W trakcie minionego weekendu na zawodach Kamenjak Rocky Trails w Chorwacji, odbyły się dwa wyścigi MTB w kategoriach UCI C1 i C3. Zawodnicy Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team stanęli na podium zarówno wyścigu XCO UCI C1 jak i maratonu UCI C3. Spektakularne zwycięstwo w maratonie odniósł Marek Konwa, wygrywając w bezpośredniej rywalizacji z aktualnym mistrzem świata w maratonie - Portugalczykiem Tiago Ferreirą.


Po przetarciu na pierwszych po zgrupowaniu zawodach w Austrii, dla zawodników Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team przyszła pora na powalczenie o wynik w słonecznej Chorwacji na festiwalu rowerowym Kamenjak Rocky Trails.

Marek Konwa – zawodnik drużyny Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team - 1. miejsce w maratonie Kamenjak Rocky Trails UCI C3, 3. miejsce w wyścigu XCO Kamenjak Rocky Trails UCI C1:

Od początku maratonu nie czułem się najlepiej. Nogi nie chciały się kręcić. Dzień wcześniej na wyścigu XCO dałem z siebie wszystko i nie zregenerowałem się wystarczająco. W drugiej połowie wyścigu złapałem drugi oddech. Złapałem swój rytm i wiedziałem, że stać mnie aby powalczyć o dobrą lokatę. Starałem się zachować jak najwięcej sił na ciężką końcówkę, gdzie jak przypuszczałem będzie miał miejsce decydujący atak. Na trudnym podjeździe mocno pociągnął Portugalczyk i tylko ja byłem w stanie utrzymać jego koło. Na ostatnim technicznym odcinku wyszedłem na prowadzenie, którego nie oddałem aż do mety.

Kasia Solus - Miśkowicz zawodniczka drużyny Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team – 2. miejsce w wyścigu XCO Kamenjak Rocky Trails UCI C1:

Sobotni wyścig w Chorwacji kończę na drugiej pozycji. Cieszę się, że ten wyścig wypadł lepiej niż w Austrii. Tym razem noga kręciła się całkiem nieźle i oby już tak zostało! Zresztą cały Team bardzo mocno zaznaczył swoją obecność na tej dwudniowej imprezie! Teraz tydzień przerwy aby lepiej poznać się z moją nową maszyną i za dwa tygodnie prawdopodobnie wielkanocny wyścig w Czechach.

Michalina Ziółkowska – 8. miejsce w wyścigu XCO Kamenjak Rocky Trails UCI C1, 6. miejsce w maratonie Kamenjak Rocky Trails UCI C3:

Z początkiem sezonu już kolejny rok wyjeżdżam z trenerem Bogdanem Czarnotą i drużyną na trasy chorwackiego Festiwalu Kamenjak Rocky Trails. Trasa XC jest wyjątkowo wymagająca i trudna techniczne, co sprawia że chętnie tam startuję. Maraton, co prawda nie ma sprzyjającego profilu, ale daje możliwość ścigania się z dobrymi zawodniczkami na co dzień rywalizującymi w XC. Kamieniste single wijące się nad brzegiem morza mają swój urok. Niestety moja dyspozycja nie była najlepsza. Poza dość dobrym, dynamicznym starcie w XC, moja dalsza jazda nie była dobra. Wyścigi ukończyłam na 8. pozycji, natomiast w maratonie byłam 6.

Bogdan Czarnota – trener drużyny Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team

Nasza drużyna Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team zaliczyła kolejne starty: w wyścigu UCI C1 oraz maratonie UCI kategorii C3. Wyścigi w Chorwacji nie były już traktowane jako przetarcie. Zakładaliśmy, że powalczymy o wysokie lokaty i tak też się stało. Na wyścigu XCO całkiem przyzwoitą dyspozycję pokazały dziewczyny: Kasia zajęła 2. miejsce, a Michalina 8. Podczas wyścigu mężczyzn Marek Konwa przypomniał nam, że potrafi walczyć o najwyższe lokaty i zajął 3. miejsce. Świetny wyścig zaliczył też Kuba Zamroźniak i Marceli Bogusławski, ale nie ominęły ich defekty, efektem czego było 13. miejsce Kuby i 23. Marcelego. Drugi dzień to popis Marka Konwy, który wygrywa z aktualnym Mistrzem Świata w maratonie. Michalina dojeżdża na 6. pozycji, Kuba 19., ja 21., Marceli 29. Z niecierpliwością czekamy na kolejne starty, trzymajcie za nas kciuki! :)

***

O Volkswagen Samochody Użytkowe

Volkswagen Samochody Użytkowe to marka dostarczająca na rynek lekkie samochody dostawcze. Niezmiennie od ponad 60 lat produkty z logo Volkswagen Samochody Użytkowe charakteryzują się niezawodnością, innowacyjnością i najwyższą jakością. W swoim portfolio marka posiada cztery modele: Caddy, Transporter, Amarok i Crafter. Niezwykle wytrzymałe, praktyczne, oferujące wyjątkowo dużą liczbę wariantów specjalistycznych zabudów, sprawdzają się praktycznie w każdej branży.

Marka Volkswagen Samochody Użytkowe od lat angażuje się w rozwój i promocję polskiego sportu. Od 2013 r. jest sponsorem reprezentantki Polski w windsurfingu, Zofii Klepackiej, a od roku 2014 r. wspiera drużynę kolarstwa górskiego Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team, w której skład wchodzą m.in.: Bogdan Czarnota, Michalina Ziółkowska, Katarzyna Solus-Miśkowicz i Michał Ficek.