BIURO PRASOWE

Ghelamco, 23.02.2017

Ruszyła nowa strona internetowa Fundacji Sztuka w Mieście


Fundacja Sztuka w Mieście powstała z inicjatywy Ghelamco Poland w celu promowania i inicjowania działań podnoszących jakość miejskiej przestrzeni publicznej. W ciągu ponad 2 lat działalności zrealizowała szereg wystaw i warsztatów, promując młodych polskich artystów i aktywizując lokalną społeczność. Właśnie ruszyła nowa strona internetowa fundacji.


Fundacja Sztuka w Mieście została powołana do życia w październiku 2014 r. przez Ghelamco Poland, aby wspierać miastotwórczą misję dewelopera. Jej celem jest podnoszenie jakości miejskiej przestrzeni publicznej poprzez projekty aktywizujące lokalne społeczności w przestrzeni ich zamieszkania. Przez ponad dwa lata działalności fundacja konsekwentnie ożywia miejskie przestrzenie i upowszechnia kulturę i sztukę wśród mieszkańców Warszawy.

Właśnie ruszyła nowa odsłona strony internetowej Fundacji, która w dynamiczny i intuicyjny sposób prezentuje zrealizowane dotychczas projekty i informuje o kolejnych planowanych wydarzeniach. Strona dostępna jest pod adresem www.sztukawmiescie.pl.

- Zależy nam, by lokalne społeczności miały pełny dostęp do realizowanych przez nas projektów. Chcemy o nich mówić szeroko, docierać do różnorodnych grup, aktywizować i poruszać – mówi Karolina Wlazło-Malinowska z Fundacji Sztuka w Mieście - Wykorzystując różnorodne kanały: media, nasz fanpage, stronę internetową liczymy na dotarcie do coraz nowych kręgów i zaangażowanie w nasze projekty kolejnych grup społecznych i instytucji – dodaje Malinowska.

Do najbardziej rozpoznawalnych działań Fundacji należy instalacja wielkiego neonu „Kocham Warszawę”, który pojawił się na konstrukcji Warsaw Spire w grudniu 2014 r. Dotychczas Fundacja Sztuka w Mieście zrealizowała również między innymi cykl warsztatów projektowych „Sztuka miasta. O placu, na placu”, a także szereg wystaw w plenerowej galerii Art Walk na placu Europejskim (galeria posiada odrębną stronę internetową, na której prezentowane są aktualne i już zakończone wystawy: www.artwalk.sztukawmiescie.pl). Warszawiacy oglądać mogli m.in. wystawę „Człowiek Ciało Proces” – projekt artystyczny zrealizowany przez Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie, którego celem była prezentacja prac studentów i absolwentów uczelni. Do końca marca Art Walk zaprasza na wystawę Neon Inn. Obejrzeć tu można 14 neonów zaprojektowanych przez polskich artystów i designerów, a także zdjęcia kultowych neonów rozświetlających niegdyś ulice stolicy.

Sztuka w Mieście jest fundacją korporacyjną, powołaną do życia między innymi w celu poszerzenia dialogu firmy-fundatora z organizacjami, podmiotami i osobami związanymi z rozwojem i użytkowaniem przestrzeni publicznej w Warszawie. Swoje działania kieruje do mieszkańców, uczniów i studentów – osób interesujących się kształtowaniem tkanki miejskiej. Zajmuje się inicjowaniem i wspieraniem działań kulturalnych odbywających się w miejskich przestrzeniach publicznych. W ciągu dwóch lat działalności fundacja nawiązała współpracę m.in. z urzędem dzielnicy Wola, fundacją Michała Urbaniaka, Komitetem Architektury i Urbanistyki Polskiej Akademii Nauk, Katedrą Sztuki Krajobrazu SGGW czy Oddziałem Mazowieckim Stowarzyszenia Polskich Architektów Krajobrazu.

***

O GHELAMCO POLAND

Ghelamco Poland to lider rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce i pionier w dziedzinie innowacji, zrównoważonego budownictwa i kreowania przestrzeni publicznej. Przez 26 lat, jako inwestor, deweloper i generalny wykonawca, firma ugruntowała swoją wiodącą pozycję na polskim rynku dostarczając 1 100 000 m2 najwyższej klasy powierzchni biurowej, mieszkaniowej, handlowej i magazynowej. Wolumen sprzedaży zrealizowanych projektów przekracza 1,3 mld EUR. Flagową inwestycją firmy jest kompleks biurowy Warsaw Spire wraz z placem Europejskim, uznany za najlepszy budynek biurowy na świecie w prestiżowym konkursie MIPIM Awards 2017.

Jako wizjoner w branży Ghelamco od lat konsekwentnie wdraża pionierskie projekty innowacyjnych, zaawansowanych technologicznie budynków i wyznacza kierunki dla rozwoju rynku nieruchomości w Polsce. To właśnie belgijska firma odkryła potencjał Mokotowa, wprowadziła do Polski koncepcję parku biznesowego i jako pierwsza certyfikowała budynki biurowe w prestiżowym systemie BREEAM – firma posiada w swoim portfolio już 9 certyfikowanych projektów o łącznej powierzchni 320 000 m2. Ghelamco także jako pierwszy spośród deweloperów dostrzegł potencjał Woli – lokalizacji, w której powstaje aktualnie nowe biznesowe serce stolicy.

Ghelamco to także jedyny deweloper w Polsce, który postrzega zrównoważone budownictwo w szerszej perspektywie i aktywnie działa na rzecz kształtowania przestrzeni publicznej. Firma realizuje projekty na rzecz rewitalizacji całych dzielnic, kreując obszary wartościowe dla miasta, jak plac Europejski. By dodatkowo wesprzeć miastotwórcze inicjatywy, firma Ghelamco powołała do życia Fundację Sztuka w Mieście, której celem jest podnoszenie jakości miejskiej przestrzeni publicznej poprzez działania artystyczne czy ambientowe dla lokalnych społeczności. Dokonania Ghelamco zostały wyróżnione szeregiem nagród, m.in. siedemnastokrotnym tytułem Dewelopera roku w Polsce.

Informacje dla mediów:
Michał Nitychoruk, Account Manager, Partner of Promotion
e-mail: , tel. 22 858 74 58 w. 95, 600 210 304

Radosław Górecki, Communication Manager, Ghelamco Poland
email: tel. 795 104 982