BIURO PRASOWE

Volkswagen, 10.10.2016

Marceli Bogusławski zajął 1. miejsce w kategorii U23 oraz 3. miejsce w Elicie w Przełajowym Pucharze Polski w Rzeniszowie

Marceli Bogusławski oraz Michał Ficek – zawodnicy Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team – mają za sobą intensywny weekend. Bogusławski rozpoczął sezon przełajowy z sukcesami wygrywając w kategorii U23 oraz zdobywając trzecią lokatę w Elicie w Przełajowym Pucharze Polski. Ficek natomiast po raz drugi obronił 2. miejsce na podium w klasyfikacji generalnej Elita dystansu GIGA za cały sezon w Bike Maratonach.

Marceli Bogusławski, nowy zawodnik w Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team, wystartował w weekend w dwóch wyścigach. Pierwszy z nich to Przełajowy Puchar Polski w Rzeniszowie. Marceli wygrał w kategorii U23 oraz zajął 3. miejsce w Elicie. Drugie zawody, w których wziął udział, to VI Ogólnopolski Wyścig w kolarstwie przełajowym o Puchar Wójta Gminy Poraj klasy B, które Marceli wygrał.

Komentarz Marcelego Bogusławskiego z Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team (1. miejsce w kategorii U23 oraz 3. miejsce w Elicie w Przełajowym Pucharze Polski w Rzeniszowie)

Sezon Przełajowym rozpoczynam sobotnim startem w pierwszej odsłonie Pucharu Polski CX w Rzeniszowie. Od samego rana panowała typowo przełajowa pogoda, czyli błoto i deszcz. Rywalizacja w wyścigu była od samego początku bardzo mocna. Tempo wyścigu nadał aktualny Mistrz Polski Marek Konwa. Marek już na pierwszej rundzie odskoczył i samotnie podążał do linii mety. W pogoń za nim ruszył Bartosz Mikler, a ja zostałem z tyłu i toczyłem walkę o trzecie miejsce, ale na ostatniej rundzie udało mi się urwać z dwuosobowej grupki i dojechać na pierwszej pozycji w U23 oraz trzeciej pozycji open. Niedziela to ściganie w wyścigu klasy B w Masłońskim, pogoda była dużo lepsza – bez opadów i błota. Na starcie stanęli wszyscy z wczorajszego Pucharu Polski, oprócz Marka Konwy. Trasa wyścigu była bardzo piaszczysta i zawierała dużo elementów biegowych. W połowie wyścigu utworzyła się trzyosobowa grupka, z której udało mi się oderwać na ostatniej rundzie i dojechać do mety wygrywając w Elicie.

Michał Ficek natomiast wystartował w finale Bike Maratonu w Świeradowie-Zdroju. Ficek pokonał dystans o długości 67 km liczący 1850 m przewyższeń. Michał zajął 4. miejsce w 12 edycji tegorocznego Bike Maratonu oraz zdobył 2. pozycję w klasyfikacji generalnej Elita dystansu GIGA za cały sezon w Bike Maratonach.

Komentarz Michała Ficka z Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team (4. Miejsce w Bike Maratonie w Świeradowie-Zdroju, 02:51:24).

Na ten wyścig czekałem już od dłuższego czasu. Zmęczenie fizyczne i psychiczne sięgnęło zenitu, a osiągnięcie mety w Świeradowie zakończyło kolejny bardzo intensywny sezon startowy. Rywalizacja podczas ostatniej edycji tegorocznego cyklu Bike Maraton stała pod znakiem jesienno-zimowej aury, którą mocno odczuwali chyba wszyscy zawodnicy. Padający deszcz i temperatura w okolicach zera to zdecydowanie nie są moje wymarzone warunki do ścigania. Osobiście preferuję upały, a w sobotę cały wyścig walczyłem z wychłodzeniem organizmu i tylko odliczałem pozostałe do mety kilometry. Na metę wjechałem czwarty, natomiast w klasyfikacji generalnej Elita dystansu GIGA drugi rok z rzędu stanąłem na drugim stopniu podium za Bartkiem Janowskim, co uważam za bardzo dobry rezultat. Sportowa walka trwała przez cały sezon, wygrał mocniejszy. Wysoki poziom sportowy, świetna organizacja i urozmaicone trasy to znaki rozpoznawcze maratonów MTB ekipy Maćka Grabka. Podczas bankietu podsumowującego sezon podjąłem decyzję o wystartowaniu kolejnego dnia w imprezie biegowej 4F Świeradów RUN. Kompletny brak snu i co najmniej roczna przerwa od biegania nie przeszkodziły mi w pokonaniu dziesięciokilometrowego podbiegu pod Stóg Izerski w 45 minut i uplasowaniu się na drugim miejscu wśród regularnych biegaczy. I takim właśnie nietypowym wyczynem kończę sezon 2016. Na podsumowanie przyjdzie czas, natomiast obecnie większym problemem jest to, jak jutro wstanę z łóżka...