BIURO PRASOWE

Fundacja Mam Marzenie, 29.04.2016

Wojciech Modest Amaro spełnił marzenie 12-letniego Filipa, podopiecznego Fundacji Mam Marzenie


W środę, 27 kwietnia, w restauracji Atelier Amaro spełniło się marzenie 12-letniego Filipa, podopiecznego bydgoskiego oddziału Fundacji Mam Marzenie. Chłopiec pragnął spotkać się z Wojciechem Modestem Amaro i podejrzeć pracę kucharzy restauracji, która jako pierwsza w Polsce otrzymała gwiazdkę Michelin.

W ostatnim tygodniu kwietnia udało się spełnić marzenie Filipa, 12-letniego podopiecznego Fundacji Mam Marzenie. Jego największym pragnieniem było zobaczyć się z Wojciechem Modestem Amaro, prowadzącym program Hell's Kitchen, w jego restauracji w Warszawie. W środę, 27 kwietnia, marzyciel spotkał się ze swoim kulinarnym idolem i wraz z nim miał okazję spróbować doskonałych potraw serwowanych w restauracji Atelier Amaro, m.in. chleb z popiołem z siana, kaszankę z czekoladą w zasmażonej cebulce, płaszczkę z pianką ze szczawiu oraz lody twarogowe.

Podczas spotkania Filip i Wojciech Modest Amaro rozmawiali na wiele tematów, m.in. o kuchni, ale także o horrorach. Podczas wizyty w restauracji, chłopiec miał okazję również podglądać pracę kucharzy. Na pożegnanie Filip dostał pięknie zapakowane na wynos pieczywo z popiołem z siana, które szczególnie mu zasmakowało.

Fundacja Mam Marzenie działa od ponad 12 lat. Dzięki zaangażowaniu wolontariuszy, sponsorów i osób, które na dziecięce marzenia przekazują swój 1% podatku, spełniono już ponad 6 500 marzeń! Wszyscy zainteresowani wolontariatem oraz wsparciem fundacji mogą odwiedzić www.MamMarzenie.org, gdzie znajda informację jakie marzenia wciąż czekają na spełnienie oraz w jaki sposób można pomóc fundacji.

***

O Fundacji Mam Marzenie

Misją Fundacji Mam Marzenie jest spełnianie marzeń dzieci w wieku 3-18 lat, cierpiących na choroby zagrażające ich życiu. Przez swoją działalność fundacja chce dostarczać chorym dzieciom i ich rodzinom niezapomnianych wrażeń, które pozwolą choć na chwilę zapomnieć o cierpieniu, wniosą w ich życie radość, siłę do walki z chorobą i nadzieję na przyszłość.

Fundacja Mam Marzenie powstała w Krakowie 14 czerwca 2003 roku jako niezależna i samodzielna organizacja, skupiająca wyłącznie wolontariuszy.

Fundacja rozpoczęła działalność w lutym 2004 r. w Krakowie, Warszawie i w Poznaniu. Od 2007 roku działa już na terenie całej Polski i obecnie posiada 16 oddziałów: Białystok, Bydgoszcz, Gorzów Wielkopolski, Katowice, Kielce, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Opole, Poznań, Rzeszów, Szczecin, Trójmiasto, Warszawa i Wrocław.

Od początku działalności aż do dziś wolontariusze Fundacji Mam Marzenie spełnili w sumie ponad 7 000 marzeń chorych dzieci.

Kontakt dla mediów:

Daria Grzesiek
Biuro prasowe Fundacji Mam Marzenie
Partner of Promotion Sp. z o.o.
ul. Belgradzka 8 lok. 01
02-793 Warszawa
phone: 22 858 74 58 wew. 30
fax: 22 858 74 58 wew. 35
e-mail: