BIURO PRASOWE

Segro, 28.04.2016

10 lat współpracy SEGRO i Corning Optical Communications


Corning Optical Communications, pierwszy klient SEGRO w Europie Centralnej, przedłużył umowę najmu powierzchni magazynowej i produkcyjnej w SEGRO Logistics Park Stryków. W negocjacjach uczestniczyły firmy Knight Frank i Axiimmo, reprezentując najemcę.

Współpraca pomiędzy SEGRO i Corning trwa już od 10 lat, od momentu rozpoczęcia działalności dewelopera w Polsce. Obiekt o powierzchni 43 000 m2 powstał na zamówienie firmy Corning jako rozwiązanie szyte na miarę – build to suit. Był to jednocześnie pierwszy budynek SEGRO w Europie Centralnej, który do dzisiaj pozostaje jednym z największych projektów dewelopera w regionie.

Powierzchnia, z której korzysta Corning, jest aktualnie podzielona na: magazyn, produkcję zmechanizowaną, produkcję ręczną oraz ośrodek badawczo-rozwojowy. Od 2010 r. działa w nim także laboratorium testów i kwalifikacji, gdzie testowane są i kwalifikowane produkty dla użytkownika końcowego. Zakład w Strykowie jest największym obiektem Corning w Europie. Produkowane w nim kable światłowodowe i inne rozwiązania optyczne dla telekomunikacji, trafiają na rynki europejskie, na Bliski Wschód i do Afryki. Odbiorcą tylko 1% towarów jest rynek polski, aż 99% jest eksportowanych. Roczna produkcja kabli światłowodowych dostarczana przez zakład w Strykowie wystarczyłaby, aby 100-krotnie opleść kulę ziemską.

„Dzięki naszym produktom do wielu europejskich domów trafiają najnowsze technologie, w tym między innymi usługa FTTH czyli szerokopasmowe usługi teleinformatyczne takie jak internet, telewizja HDTV czy VoIP. W Polsce FTTH nie jest jeszcze bardzo popularne, ale za granicą korzysta z niego coraz więcej użytkowników" - mówi Mariusz Bielawski, dyrektor Corning Optical Communications.

Corning Optical Communications to światowy lider kompleksowych rozwiązań optycznych dla przemysłu telekomunikacyjnego. Firma, której główna siedziba znajduje się w Nowym Jorku, istnieje od ponad 160 lat i zatrudnia blisko 35 000 pracowników. Posiada ponad 100 fabryk i biur na całym świecie, m.in. w Polsce.

„Na wielu powierzchniach magazynowych i produkcyjnych SEGRO powstają innowacyjne, popularne na całym świecie rozwiązania, usprawniające codzienne życie milionów ludzi. Jesteśmy dumni z osiągnięć naszego klienta, który jest z nami, odkąd SEGRO rozpoczęło swoją działalność w Polsce. Przedłużenie naszej współpracy świadczy także o wysokiej jakości dostarczanych przez nas powierzchni" – dodaje Magdalena Szulc, Dyrektor SEGRO na Europę Centralną.

SEGRO Logistics Park Stryków jest jedną z kluczowych inwestycji dewelopera w Polsce i największym centrum logistycznym SEGRO w Europie Centralnej.

***

W celu uzyskania dodatkowych informacji prosimy o kontakt:

SEGRO
Agnieszka Sabat
+48 32 603 03 00,

Partner of Promotion
Anna Lipińska
+48 22 858 74 58 wew. 81

Partner of Promotion
Jarosław Zakrzewski
+48 22 858 74 58 wew. 68

O SEGRO:

SEGRO, spółka o statusie firmy Real Estate Investment Trust (”REIT”), jest wiodącym właścicielem, zarządcą i deweloperem nowoczesnych powierzchni magazynowych oraz produkcyjnych. Spółka jest właścicielem lub zarządcą portfela nieruchomości obejmującego 6,3 mln m2 o wartości ponad 8 mld funtów. Spółka świadczy swoje usługi klientom z różnych sektorów przemysłu. Nieruchomości firmy skoncentrowane są w obrębie kluczowych aglomeracji i węzłów transportowych w dziesięciu krajach Europy, głównie w Wielkiej Brytanii, Francji, Niemczech i Polsce.

Spółka rozpoczęła swoją działalność w Europie Centralnej na początku 2006 roku. Obecnie deweloper prowadzi inwestycje w takich strategicznych lokalizacjach jak: Gdańsk, Gliwice, Łódź, Poznań, Praga, Stryków, Tychy, Warszawa i Wrocław.

Więcej informacji: www.segro.com/pl