BIURO PRASOWE

Fundacja Mam Marzenie, 31.03.2016

Wylicytuj kask Rafała Sonika lub koszulkę Roberta Lewandowskiego i spełnij marzenie podopiecznych Fundacji Mam Marzenie o wyjeździe do Disneylandu


29 marca, w serwisie Charytatywni.Allegro.pl, ruszyła wyjątkowa aukcja przedmiotów przekazanych przez sportowców występujących w filmie „110%", m.in. Roberta Lewandowskie i Tomasza Majewskiego. Całkowity dochód z aukcji zostanie przekazany na spełnienia marzenia 22 podopiecznych Fundacji Mam Marzenie, którzy pragną wyjechać do Disneylandu.

110%" to film o wybitnych, polskich sportowcach. O ich marzeniach, odwadze i drodze do zwycięstwa. Twórcy filmu postanowili wspomóc działalność Fundacji Mam Marzenie i razem zebrać fundusze na wyjazd 22 dzieci do Disneylandu. W tym celu, 29 marca, w serwisie Charytatywni.Allegro.pl, ruszyła aukcja przedmiotów ofiarowanych przez popularnych sportowców. Aukcja potrwa do 12 kwietnia.

Wśród licytowanych rzeczy znalazły się m.in.: koszulka z autografem Rafała Majki, czapka z podpisem Mai Włoszczowskiej, kask Rafała Sonika z rajdu Dakar oraz koszulka reprezentacji Polski z autografem Roberta Lewandowskiego. Pełna lista licytowanych przedmiotów dostępna jest na Charytatywni.Allegro.pl.

Wyjazd do Disneylandu jest jednym z popularniejszych marzeń wśród podopiecznych Fundacji Mam Marzenie. Właśnie z tego powodu wolontariusze i twórcy filmu „110%" chcą zorganizować wspólny wyjazd aż 22 dzieci. Koszt organizacji przedsięwzięcia to 144 500 zł. Aby udało się zebrać całą potrzebną kwotę, nie wystarczy sam dochód z aukcji ofiarowanych przedmiotów. Dodatkowo na portalu Pomagam.pl trwa zbiórka pieniędzy na zorganizowanie wycieczki do bajkowego parku rozrywki. Tak jak sportowcy dają z siebie 110%, tak organizatorzy liczą na wsparcie w spełnieniu marzenia i starają się uzbierać 110 000 zł.

Fundacja Mam Marzenie działa od ponad 12 lat. Dzięki zaangażowaniu wolontariuszy, sponsorów i osób, które na dziecięce marzenia przekazują swój 1% podatku, spełniono już ponad 6 500 marzeń! Wszyscy zainteresowani wolontariatem oraz wsparciem fundacji mogą odwiedzić www.MamMarzenie.org, gdzie znajda informację jakie marzenia wciąż czekają na spełnienie oraz w jaki sposób można pomóc fundacji.

***

O Fundacji Mam Marzenie

Misją Fundacji Mam Marzenie jest spełnianie marzeń dzieci w wieku 3-18 lat, cierpiących na choroby zagrażające ich życiu. Przez swoją działalność fundacja chce dostarczać chorym dzieciom i ich rodzinom niezapomnianych wrażeń, które pozwolą choć na chwilę zapomnieć o cierpieniu, wniosą w ich życie radość, siłę do walki z chorobą i nadzieję na przyszłość.

Fundacja Mam Marzenie powstała w Krakowie 14 czerwca 2003 roku jako niezależna i samodzielna organizacja, skupiająca wyłącznie wolontariuszy.

Fundacja rozpoczęła działalność w lutym 2004 r. w Krakowie, Warszawie i w Poznaniu. Od 2007 roku działa już na terenie całej Polski i obecnie posiada 16 oddziałów: Białystok, Bydgoszcz, Gorzów Wielkopolski, Katowice, Kielce, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Opole, Poznań, Rzeszów, Szczecin, Trójmiasto, Warszawa i Wrocław.

Od początku działalności aż do dziś wolontariusze Fundacji Mam Marzenie spełnili w sumie ponad 7 000 marzeń chorych dzieci.

Kontakt dla mediów:

Daria Grzesiek
Biuro prasowe Fundacji Mam Marzenie
Partner of Promotion Sp. z o.o.
ul. Belgradzka 8 lok. 01
02-793 Warszawa
phone: 22 858 74 58 wew. 30
fax: 22 858 74 58 wew. 35
e-mail: