BIURO PRASOWE

Fundacja Mam Marzenie, 30.03.2016

Gdańsk: Wolontariusze Fundacji Mam Marzenie świętują Dzień Wiosny w Galerii Przymorze


3 kwietnia wolontariusze trójmiejskiego oddziału Fundacji Mam Marzenie na powitanie wiosny zorganizują wyjątkowe wydarzenie w Galerii Przymorze. Na uczestników imprezy czeka wiele atrakcji, m.in. czytanie bajek przez Mateusza Kusznierewicza i aktora „Na Wspólnej" – Grzegorza Gzyla, warsztat Zumby oraz pokaz taneczny uczniów Szkoły Gimnastyki Sportowej. Podczas wydarzenia będzie prowadzona zbiórka pieniędzy na marzenia podopiecznych trójmiejskiego oddziału Fundacji Mam Marzenie. Start imprezy o godzinie 11.00.

W najbliższą niedzielę, 3 kwietnia, w Galerii Przymorze w Gdańsku, wolontariusze Fundacji Mam Marzenie wraz z dziećmi będą świętować nadejście wiosny. Jedną z atrakcji przygotowanych dla uczestników będzie czytanie bajek przez polskiego żeglarza sportowego Mateusza Kusznierewicza oraz aktora Grzegorza Gzyla, znanego z roli w serialu „Na Wspólnej". W trakcie czytania dzieci będą rysować usłyszaną bajkę. Dodatkowo odbędzie się pokaz taneczny uczniów Szkoły Gimnastyki Sportowej oraz warsztaty Zumby, prowadzone przez Annę Cegłowską (Z-Dance). Na stoiskach towarzyszących imprezie zostanie przeprowadzona zabawa loteryjna, kiermasz książek, a chętnym dzieciom zostanie pomalowana twarz.

Spełnianie marzeń podopiecznych Fundacji Mam Marzenie nie byłoby możliwe bez wsparcia osób o wielkim sercu. – W obchodach Dnia Wiosny w Gdańsku wspomogą nas członkowie Koła Wolontariatu z SP 29 oraz uczniowie tej szkoły. Wraz z swoimi opiekunami przeprowadzą kwestę do puszek – mówi Joanna Wiśniewska, wolontariuszka z oddziału trójmiejskiego Fundacji Mam Marzenie.

Fundacja Mam Marzenie istnieje już ponad 12 lat. Jej działalność w całości opiera się na zasadach wolontariatu. Wolontariusze wierzą, że spełnianie marzeń dostarcza chorym dzieciom wiele radości i wiary na lepsze jutro. Na stronie internetowej www.MamMarzenie.org, można znaleźć wszystkie informacje o spełnionych i oczekujących na spełnienie marzeniach oraz w jaki sposób można wspomóc działalność fundacji.

***

O Fundacji Mam Marzenie

Misją Fundacji Mam Marzenie jest spełnianie marzeń dzieci w wieku 3-18 lat, cierpiących na choroby zagrażające ich życiu. Przez swoją działalność fundacja chce dostarczać chorym dzieciom i ich rodzinom niezapomnianych wrażeń, które pozwolą choć na chwilę zapomnieć o cierpieniu, wniosą w ich życie radość, siłę do walki z chorobą i nadzieję na przyszłość.

Fundacja Mam Marzenie powstała w Krakowie 14 czerwca 2003 roku jako niezależna i samodzielna organizacja, skupiająca wyłącznie wolontariuszy.

Fundacja rozpoczęła działalność w lutym 2004 r. w Krakowie, Warszawie i w Poznaniu. Od 2007 roku działa już na terenie całej Polski i obecnie posiada 16 oddziałów: Białystok, Bydgoszcz, Gorzów Wielkopolski, Katowice, Kielce, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Opole, Poznań, Rzeszów, Szczecin, Trójmiasto, Warszawa i Wrocław.

Od początku działalności aż do dziś wolontariusze Fundacji Mam Marzenie spełnili w sumie ponad 7 000 marzeń chorych dzieci.

Kontakt dla mediów:

Daria Grzesiek
Biuro prasowe Fundacji Mam Marzenie
Partner of Promotion Sp. z o.o.
ul. Belgradzka 8 lok. 01
02-793 Warszawa
phone: 22 858 74 58 wew. 30
fax: 22 858 74 58 wew. 35
e-mail: