BIURO PRASOWE

Ghelamco, 11.03.2016

Warsaw Spire nową siedzibą MasterCard


Warsaw Spire – flagowy projekt Ghelamco Poland, zyskał kolejnego najemcę. Kompleks przy placu Europejskim stanie się nową siedzibą polskiego oddziału firmy MasterCard. Zajmie ona 1 505 m2 powierzchni na 31. piętrze w budynku wieżowym Warsaw Spire.

MasterCard to firma technologiczna działająca w globalnym obszarze płatności, obsługująca najszybszą światową sieć przetwarzania transakcji płatniczych w ponad 210 krajach. Polski oddział MasterCard przeniesie się do nowego biura w Warsaw Spire już w czerwcu br. i zajmie 1 505 m2 powierzchni na 31. piętrze 220-metrowego budynku wieżowego.

„Serdecznie witamy kolejnego, prestiżowego najemcę w Warsaw Spire. Bardzo cieszy nas fakt, że kompleks przy placu Europejskim wybierają tak renomowane i innowacyjne firmy. Umowa z MasterCard to dla nas również kolejny dowód na to, że nawet najbardziej wymagający najemcy doceniają jakość naszego projektu i wizjonerską koncepcję połączenia funkcji biurowych z wartościową przestrzenią miejską" – mówi Jarosław Zagórski, Dyrektor Handlowy i Rozwoju Ghelamco Poland.

„Cieszymy się na perspektywę przeprowadzki do Warsaw Spire. To nowoczesny budynek w zakresie rozwiązań konstrukcyjnych, infrastruktury dostępnej dla najemców oraz architektury i ekologii, co doskonale koresponduje z innowacyjną kulturą MasterCard. Dodatkowo, budynek jest dobrze skomunikowany z innymi dzielnicami miasta i zlokalizowany w ciekawej okolicy, która powoli staje się nowym centrum biznesowym stolicy " – mówi Bartosz Ciołkowski, Dyrektor Generalny polskiego oddziału MasterCard Europe.

Najemcę w procesie poszukiwania lokalizacji i negocjowania umowy najmu reprezentowali eksperci z międzynarodowej firmy doradczej JLL.

Warsaw Spire to jedna z najważniejszych inwestycji na biznesowej mapie Warszawy i największy obiekt biurowy w całej Polsce. Kompleks tworzą trzy budynki: 220-metrowa wieża oraz dwa 55-metrowe budynki sąsiadujące, które łącznie dostarczą na rynek 109 000 m2. Wyśmienita lokalizacja przy Rondzie Daszyńskiego, tuż przy II linii metra, zapewni pracownikom Warsaw Spire dogodne połączenia komunikacją miejską z całym miastem oraz szybki dojazd do dworców czy lotniska. Deweloper zadbał także o infrastrukturę dla rowerzystów (oddzielna rampa, prysznice, parkingi, stacja Veturilo) oraz rozległy, podziemny parking na 1 300 samochodów.

Warsaw Spire został zaprojektowany przez zespół architektów z belgijskiej pracowni M. & J-M. Jaspers – J. Eyers & Partners we współpracy z Polsko-Belgijską Pracownią Architektury – Projekt. Obiekt jest flagowym przykładem zrównoważonego budownictwa – zapewni najwyższy komfort użytkowania dla najemców i będzie przyjazny dla środowiska naturalnego. Projekt spełnia wymogi certyfikatu BREEAM na bardzo wysokim poziomie Excellent oraz posiada certyfikat poświadczający wykorzystanie energii odnawialnej przyznany przez STX Services.

Warsaw Spire znakomicie wpisze się również w rozwój nowoczesnej przestrzeni miejskiej Warszawy dzięki aranżacji placu Europejskiego. Będzie to obszar niedostępny dla ruchu kołowego, wypełniony obiektami małej architektury, nowoczesnymi meblami miejskimi, bujną zielenią (łącznie 14 000 roślin, w tym 160 wysokich drzew) i instalacjami wodnymi, jak jeziorko, kaskadowy strumień i różnego typu fontanny. W ten unikalny mikroklimat wpiszą się liczne restauracje i kawiarnie, dla miłośników sztuki powstanie tu także pasaż ekspozycyjny – Art Walk. Plac w harmonijny sposób połączy funkcje komercyjne i publiczne i będzie doskonałym miejscem spotkań warszawiaków, tętniącym życiem również po godzinach pracy biur.

W kompleksie Warsaw Spire wynajęte jest już łącznie blisko 80% dostępnej powierzchni biurowej. Znajdą się tu siedziby międzynarodowych firm i instytucji, w tym globalnych liderów w zakresie nowych technologii i usług. Powierzchnie w Warsaw Spire zajmą: MasterCard, Samsung, JLL, Frontex, BNP Paribas Securities Services, Centrum Unijnych Projektów Transportowych, Benefit Systems, Bilfinger HSG Facility Management, Adecco Poland, Daftcode oraz Ghelamco Poland.

Otwarcie Warsaw Spire i placu Europejskiego już w maju 2016 roku!

***

O GHELAMCO POLAND

Ghelamco Poland to lider rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce i pionier w dziedzinie innowacji, zrównoważonego budownictwa i kreowania przestrzeni publicznej. Przez 26 lat, jako inwestor, deweloper i generalny wykonawca, firma ugruntowała swoją wiodącą pozycję na polskim rynku dostarczając 1 100 000 m2 najwyższej klasy powierzchni biurowej, mieszkaniowej, handlowej i magazynowej. Wolumen sprzedaży zrealizowanych projektów przekracza 1,3 mld EUR. Flagową inwestycją firmy jest kompleks biurowy Warsaw Spire wraz z placem Europejskim, uznany za najlepszy budynek biurowy na świecie w prestiżowym konkursie MIPIM Awards 2017.

Jako wizjoner w branży Ghelamco od lat konsekwentnie wdraża pionierskie projekty innowacyjnych, zaawansowanych technologicznie budynków i wyznacza kierunki dla rozwoju rynku nieruchomości w Polsce. To właśnie belgijska firma odkryła potencjał Mokotowa, wprowadziła do Polski koncepcję parku biznesowego i jako pierwsza certyfikowała budynki biurowe w prestiżowym systemie BREEAM – firma posiada w swoim portfolio już 9 certyfikowanych projektów o łącznej powierzchni 320 000 m2. Ghelamco także jako pierwszy spośród deweloperów dostrzegł potencjał Woli – lokalizacji, w której powstaje aktualnie nowe biznesowe serce stolicy.

Ghelamco to także jedyny deweloper w Polsce, który postrzega zrównoważone budownictwo w szerszej perspektywie i aktywnie działa na rzecz kształtowania przestrzeni publicznej. Firma realizuje projekty na rzecz rewitalizacji całych dzielnic, kreując obszary wartościowe dla miasta, jak plac Europejski. By dodatkowo wesprzeć miastotwórcze inicjatywy, firma Ghelamco powołała do życia Fundację Sztuka w Mieście, której celem jest podnoszenie jakości miejskiej przestrzeni publicznej poprzez działania artystyczne czy ambientowe dla lokalnych społeczności. Dokonania Ghelamco zostały wyróżnione szeregiem nagród, m.in. siedemnastokrotnym tytułem Dewelopera roku w Polsce.

Informacje dla mediów:
Michał Nitychoruk, Account Manager, Partner of Promotion
e-mail: , tel. 22 858 74 58 w. 95, 600 210 304

Radosław Górecki, Communication Manager, Ghelamco Poland
email: tel. 795 104 982