BIURO PRASOWE

Ghelamco, 08.03.2016

MIPIM 2016 Ghelamco Poland z Warsaw Spire, Sienna Towers i Warszawa Gdańska


Targi MIPIM – największe i najbardziej prestiżowe wydarzenie na rynku nieruchomości odbędzie się w Cannes już po raz 27. W dniach 15-18 marca w Palais des Festivals spotkają się deweloperzy, agenci doradztwa, architekci, władze miast oraz przedstawiciele funduszy inwestycyjnych, by zaprezentować planowane oraz realizowane projekty. Ghelamco Poland jak co roku jest partnerem m.st. Warszawy. Deweloper zaprezentuje w Cannes najważniejsze dla polskiej stolicy inwestycje: prawie ukończony już projekt Warsaw Spire, powstający kompleks trzech budynków Sienna Towers i projekt zagospodarowania terenów dworca Warszawa Gdańska przygotowany we współpracy ze spółką Xcity.

Ghelamco Poland jak co roku zaprezentuje swoje flagowe projekty międzynarodowej publiczności w Cannes. Wśród nich znajdzie się największy obiekt biurowy w kraju – Warsaw Spire, powstający obecnie kompleks Sienna Towers oraz projekt Warszawa Gdańska, którego realizacja rozpocznie się jeszcze w 2016 roku.

W tym roku obchodzimy jubileusz 25-lecia działalności Ghelamco w Polsce. Mamy ugruntowaną pozycję na rynku, rekordowe wyniki najmu i portfolio już ponad miliona m2 ukończonej powierzchni biurowej, mieszkaniowej, handlowej i magazynowej w Polsce. Nasz każdy kolejny projekt wnosi wartość dodaną dla miasta, dlatego co roku z dumą reprezentujemy Warszawę jako partner na oficjalnym stoisku. W 2016 roku oddamy do użytku ponad 131 000 m2 powierzchni biurowej oraz będziemy realizować inwestycje obejmujące 265 000 m2, w tym projekty Sienna Towers i Warszawa Gdańska – mówi Jeroen van der Toolen, Dyrektor Zarządzający Ghelamco na Europę Środkowo-Wschodnią.

WARSAW SPIRE (109 000 m2) oraz PLAC EUROPEJSKI (15 000 m2)
OTWARCIE JUŻ 12 MAJA 2016!
12 maja 2016 r. planowane jest oficjalne otwarcie kompleksu Warsaw Spire, w którego skład wchodzą 220-metrowy budynek wieżowy oraz dwa 55-metrowe budynki sąsiadujące. Inwestycja zlokalizowana jest na warszawskiej Woli przy Rondzie Daszyńskiego i łącznie dostarczy na rynek 109 000 m2 najwyższej klasy powierzchni biurowej.

W kompleksie, na kilka miesięcy przed ukończeniem, wynajęte jest już blisko 80% powierzchni biurowej. Znajdą się tu siedziby międzynarodowych firm i instytucji: Adecco Poland, Benefit Systems, Bilfinger HSG Facility Management, BNP Paribas Securities Services, Centrum Unijnych Projektów Transportowych, Daftcode, Frontex, Ghelamco Poland, JLL, oraz Samsung.

Warsaw Spire zostanie zaprezentowany w Cannes wraz z projektem placu Europejskiego, który zakłada stworzenie pomiędzy budynkami kompleksu integralnej, dostępnej dla wszystkich przestrzeni miejskiej. Plac o powierzchni 15 000 m2 wypełnia się już zielenią, fontannami, restauracjami, kawiarniami oraz miejscami dla kultury i sztuki. W Warszawie powstaje pierwsze tego typu miejsce, niedostępne dla ruchu kołowego, które w harmonijny sposób połączy funkcje komercyjne i publiczne.

SIENNA TOWERS (107 000 m2)
W TRAKCIE REALIZACJI
Sienna Towers to kolejny projekt Ghelamco w nowym, biznesowym centrum Warszawy. Obiekt zaoferuje powierzchnię biurową, handlową i konferencyjną w trzech budynkach wieżowych – dwa o wysokości 130 m i jeden 86 m. Wielkim atutem kompleksu będzie bezpośrednie podziemne połączenie ze stacją metra przy Rondzie Daszyńskiego oraz zastosowanie pionierskich rozwiązań technologicznych.

WARSZAWA GDAŃSKA (165 000 m2)
ROZPOCZĘCIE REALIZACJI W II POŁOWIE 2016
W ramach współpracy publiczno-prywatnej z PKP, Ghelamco zrealizuje wizjonerski projekt obejmujący modernizację dworca Warszawa Gdańska i całkowite przeobrażenie jego okolicy. Inwestycja zakłada powstanie nowoczesnego budynku dworca, kompleksu obiektów biurowo-usługowych oraz wyjątkowej przestrzeni publicznej. Będzie to unikalny projekt łączący jeden z najważniejszych w Warszawie węzłów komunikacyjnych z przestrzenią biznesową i usługową.

***

O GHELAMCO POLAND

Ghelamco Poland to lider rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce i pionier w dziedzinie innowacji, zrównoważonego budownictwa i kreowania przestrzeni publicznej. Przez 26 lat, jako inwestor, deweloper i generalny wykonawca, firma ugruntowała swoją wiodącą pozycję na polskim rynku dostarczając 1 100 000 m2 najwyższej klasy powierzchni biurowej, mieszkaniowej, handlowej i magazynowej. Wolumen sprzedaży zrealizowanych projektów przekracza 1,3 mld EUR. Flagową inwestycją firmy jest kompleks biurowy Warsaw Spire wraz z placem Europejskim, uznany za najlepszy budynek biurowy na świecie w prestiżowym konkursie MIPIM Awards 2017.

Jako wizjoner w branży Ghelamco od lat konsekwentnie wdraża pionierskie projekty innowacyjnych, zaawansowanych technologicznie budynków i wyznacza kierunki dla rozwoju rynku nieruchomości w Polsce. To właśnie belgijska firma odkryła potencjał Mokotowa, wprowadziła do Polski koncepcję parku biznesowego i jako pierwsza certyfikowała budynki biurowe w prestiżowym systemie BREEAM – firma posiada w swoim portfolio już 9 certyfikowanych projektów o łącznej powierzchni 320 000 m2. Ghelamco także jako pierwszy spośród deweloperów dostrzegł potencjał Woli – lokalizacji, w której powstaje aktualnie nowe biznesowe serce stolicy.

Ghelamco to także jedyny deweloper w Polsce, który postrzega zrównoważone budownictwo w szerszej perspektywie i aktywnie działa na rzecz kształtowania przestrzeni publicznej. Firma realizuje projekty na rzecz rewitalizacji całych dzielnic, kreując obszary wartościowe dla miasta, jak plac Europejski. By dodatkowo wesprzeć miastotwórcze inicjatywy, firma Ghelamco powołała do życia Fundację Sztuka w Mieście, której celem jest podnoszenie jakości miejskiej przestrzeni publicznej poprzez działania artystyczne czy ambientowe dla lokalnych społeczności. Dokonania Ghelamco zostały wyróżnione szeregiem nagród, m.in. siedemnastokrotnym tytułem Dewelopera roku w Polsce.

Informacje dla mediów:
Michał Nitychoruk, Account Manager, Partner of Promotion
e-mail: , tel. 22 858 74 58 w. 95, 600 210 304

Radosław Górecki, Communication Manager, Ghelamco Poland
email: tel. 795 104 982