BIURO PRASOWE

Urząd Miasta Poznania, 04.03.2016

Aplikacja ułatwi segregację


Do jakiego pojemnika wyrzucić puste opakowanie po jogurcie? Co zrobić z zepsutą i zużytą zabawką? W jaki sposób pozbyć się gruzu po remoncie mieszkania? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań związanych z segregacją odpadów, pomoże znaleźć mobilna aplikacja „Odzyskaj. Korzystaj."

Aplikacja dedykowana jest mieszkańcom Poznania oraz sąsiednich gmin (Buk, Murowana Goślina, Czerwonak, Oborniki, Swarzędz, Kostrzyn, Pobiedziska, Kleszczewo i Suchy Las). Mobilne narzędzie pomaga codziennej prawidłowej segregacji śmieci w domu, szkole czy miejscu pracy. Baza aplikacji zawiera odpady podzielone na kilka kategorii takich jak papier i makulatura, tworzywa sztuczne, szkło, odpady zielone czy budowlane. W oknie wyszukiwarki można wpisać określoną nazwę, a aplikacja podpowie gdzie należy wyrzucić lub w jaki sposób zagospodarować daną rzecz. Opis wzbogacają praktyczne ciekawostki na temat poszczególnych odpadów. Dzięki interaktywnej mapie
i nawigacji, użytkownik może odszukać lokalizacje i dane kontaktowe punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK). Funkcjonalność aplikacji pozwala także na odnalezienie najbliższej apteki ze specjalnymi pojemnikami na opakowania po lekach.

Aplikacja dostępna jest już w Internecie. Można ją pobrać bezpłatnie m.in. ze strony odzyskajkorzystaj.pl. Narzędzie znajduje się w fazie testów. – Udostępniając aplikację mieszkańcom, liczymy na ich aktywny udział w jej rozbudowie i usprawnianiu. Na podstawie wskazówek od użytkowników będziemy mogli m.in. rozbudowywać bazę odpadów. Swoje sugestie można przesyłać na adres – mówi Bożena Przewoźna z Urzędu Miasta Poznania.

Aplikacja powstała w ramach kampanii edukacyjno-promocyjnej „Odzyskaj.Korzystaj", realizowanej w ramach projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej pn. „System Gospodarki Odpadami dla Miasta Poznania". Kampania towarzyszy budowie Instalacji termicznego Przekształcania Odpadów Komunalnych.

Pobierz aplikację:
OS X - https://itunes.apple.com/us/app/odzyskaj.korzystaj/id1062389392?mt=8
Android - https://play.google.com/store/apps/details?id=com.etinel.korzystaj
https://odzyskajkorzystaj.pl/aktualnosci/aktualnosci/334-aplikacja-ulatwi-segregacje

***

Kontakt dla mediów:

Bożena Przewoźna
Pełnomocnik ds. Realizacji Projektu
"System Gospodarki Odpadami dla Miasta Poznania"
Urząd Miasta Poznania
tel. + 48 61 878 55 41

Biuro Prasowe kampanii „Odzyskaj.Korzystaj"
tel. 785 87 80 87
e-mail: