BIURO PRASOWE

Fundacja Mam Marzenie, 04.03.2016

Gdynia: Fundacja Mam Marzenie zaprasza na koncert charytatywny dla Wiktorii


W sobotę, 12 marca 2016 r., w Gdyni zespół New Heaven, zagra koncert charytatywny dla 6-letniej Wiktorii, podopiecznej Fundacji Mam Marzenie. Wstęp na koncert jest bezpłatny. Podczas imprezy zostanie przeprowadzona zbiórka środków na rzecz spełnienia pragnienia małej marzycielki.

Wiktoria, 6-letnia podopieczna fundacji, niebawem pójdzie na dłuższy czas do szpitala. Wolontariusze trójmiejskiego oddziału Fundacji Mam Marzenie robią wszystko, aby dziewczynka dostała wymarzony tablet z doczepianą klawiaturą. Sprzęt ten ma umilić Wiktorii dni spędzone w szpitalu. W celu zebrania środków na realizację marzenia dziewczynki, wolontariusze zorganizowali wyjątkowy koncert zespołu New Heaven, który gra muzykę chrześcijańską. Wydarzenie odbędzie się 12 marca o godz. 17.00 w budynku Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego przy ul. Krasickiego 32 w Gdyni. Wstęp na koncert jest bezpłatny. Serdecznie zapraszamy!

Uzbieranie środków potrzebnych na realizację marzeń czasem trwa bardzo długo. Jednak wolontariusze Fundacji Mam Marzenie nigdy nie tracą nadziei i nieustannie poszukują ludzi o wielkich sercach, którzy wesprą spełnianie marzeń poprzez dokonanie wpłaty na konto fundacji lub rzeczowo – fundując prezenty dla marzycieli, ale także organizując charytatywne koncerty. Pomysłów im nie brakuje, tym bardziej, że wśród podopiecznych fundacji są dzieci, które czekają na spełnienie swoich marzeń nawet kilka lat. Na przykład Marta marzy o wycieczce do Grecji szlakiem mitologii greckiej. Na upragniony wyjazd czeka już cztery lata – Część środków mamy zebrane, ale wciąż brakuje. Marta to bardzo mądra dziewczyna, która pasjonuje się historią. Ze względu na chorobę, z którą walczy, nie może podróżować samolotem, więc w grę wchodzi tylko wycieczka objazdowa – mówi Joanna Wiśniewska, koordynator oddziału Trójmiasto Fundacji Mam Marzenie.

Fundacja Mam Marzenie istnieje już ponad 12 lat. Jej działalność w całości opiera się na zasadach wolontariatu. Obecnie liczba spełnionych marzeń przekracza 6 400! Jednak wiele marzeń nadal czeka na spełnienie. Na stronie internetowej www.mammarzenie.org, można znaleźć wszystkie informacje o spełnionych i oczekujących na spełnienie marzeniach oraz w jaki sposób można wspomóc działalność fundacji.

***

O Fundacji Mam Marzenie

Misją Fundacji Mam Marzenie jest spełnianie marzeń dzieci w wieku 3-18 lat, cierpiących na choroby zagrażające ich życiu. Przez swoją działalność fundacja chce dostarczać chorym dzieciom i ich rodzinom niezapomnianych wrażeń, które pozwolą choć na chwilę zapomnieć o cierpieniu, wniosą w ich życie radość, siłę do walki z chorobą i nadzieję na przyszłość.

Fundacja Mam Marzenie powstała w Krakowie 14 czerwca 2003 roku jako niezależna i samodzielna organizacja, skupiająca wyłącznie wolontariuszy.

Fundacja rozpoczęła działalność w lutym 2004 r. w Krakowie, Warszawie i w Poznaniu. Od 2007 roku działa już na terenie całej Polski i obecnie posiada 16 oddziałów: Białystok, Bydgoszcz, Gorzów Wielkopolski, Katowice, Kielce, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Opole, Poznań, Rzeszów, Szczecin, Trójmiasto, Warszawa i Wrocław.

Od początku działalności aż do dziś wolontariusze Fundacji Mam Marzenie spełnili w sumie ponad 7 000 marzeń chorych dzieci.

Kontakt dla mediów:

Daria Grzesiek
Biuro prasowe Fundacji Mam Marzenie
Partner of Promotion Sp. z o.o.
ul. Belgradzka 8 lok. 01
02-793 Warszawa
phone: 22 858 74 58 wew. 30
fax: 22 858 74 58 wew. 35
e-mail: