BIURO PRASOWE

Segro, 24.02.2016

Główny magazyn Orange w CEE na terenie parku SEGRO


Z początkiem roku firma Orange przedłużyła najem na terenie SEGRO Logistics Park Warsaw, Pruszków. Spośród 17 300 m2 powierzchni, nieco ponad 800 m2 zajmują pomieszczenia socjalno-biurowe, pozostałą przestrzeń przeznaczono na magazynowanie, m. in. najnowszych modeli telefonów komórkowych. W transakcji pośredniczyła agencja AXI IMMO.

Orange jest liderem na polskim rynku telefonii stacjonarnej, internetu i transmisji danych. Jako jedyny operator, oferuje kompleksowe rozwiązania telekomunikacyjne dostępne w całym kraju. Na terenie SEGRO Logistics Park Warsaw, Pruszków mieści się główny magazyn firmy w regionie Europy Środkowej i Wschodniej. Jego łączna powierzchnia wynosi 17 300 m2 i składa się na nią ponad 800 m2 zmodernizowanej powierzchni socjalno-biurowej oraz prawie 16 500 m2 powierzchni magazynowej. Na terenie obiektu przechowywane są: telefony komórkowe, sprzęt IT, kable telekomunikacyjne oraz dekodery telewizyjne.

„Lokalizacja magazynu ma kluczowe znaczenie dla naszej działalności. Bezpośredni dostęp do obwodnicy Warszawy zapewnia nam szybką i efektywną dystrybucję w obrębie aglomeracji warszawskiej, pozostałych regionów kraju, a także poza jego granicami. Dodatkowo zarówno obiekt, jak i współpraca z deweloperem, spełniają nasze wszelkie wymagania, dlatego też zdecydowaliśmy się na przedłużenie umowy najmu." – mówi Emil Stanicki, Dyrektor Operacji w Łańcuchu Dostaw w Orange Polska S.A.

„Rejon Warszawy już od kilku lat pozostaje najważniejszym regionem magazynowym w Polsce, m.in. dlatego, że to właśnie tutaj usytuowane są główne siedziby największych firm w Polsce, takich jak Orange. Centralne położenie regionu, największy rynek zbytu, dobrze rozwinięta infrastruktura drogowa oraz konkurencyjne stawki czynszów wpływają na duże zainteresowanie rynkiem warszawskim ze strony najemców. W przypadku firmy Orange poza dogodną lokalizacją, ważna była również jakość powierzchni, która pozwala na optymalizację operacji logistycznych. Obiekt SEGRO w Pruszkowie w pełni spełnia te wymagania" – informuje Karol Osiecki, Associate Director Industrial & Logistic w AXI IMMO.

„Na zakup kompleksu w Pruszkowie, który jest czwartym parkiem SEGRO w bezpośredniej okolicy Warszawy, zdecydowaliśmy się dwa lata temu. Decyzja ta była podyktowana stale rosnącym zainteresowaniem naszych najemców centralną lokalizacją w rejonie stolicy. Dodatkowo ogromną zaletą Pruszkowa jest jego położenie w tzw. drugiej strefie warszawskiej, która cieszy się dużą popularnością wśród przedsiębiorców m.in. ze względu na bezpośrednią bliskość autostrady A2. Ta lokalizacja stwarza optymalne warunki dla najbardziej efektywnej dystrybucji na terenie Polski i całej Europy Środkowej i Wschodniej" – dodaje Magdalena Szulc, Dyrektor SEGRO na Europę Centralną.

SEGRO Logistics Park Warsaw, Pruszków to nowoczesny kompleks logistyczny o potencjale ponad 69 000 m². Atuty parku to jego położenie w pobliżu węzła na autostradzie A2 oraz drogi krajowej nr 2, a także odległość zaledwie 13 km do Lotniska Okęcie i szybki dostęp do samego centrum miasta.

***

W celu uzyskania dodatkowych informacji prosimy o kontakt:

SEGRO
Agnieszka Sabat
+48 32 603 03 00,

Partner of Promotion
Anna Lipińska
+48 22 858 74 58 wew. 81

Partner of Promotion
Jarosław Zakrzewski
+48 22 858 74 58 wew. 68

O SEGRO:

SEGRO, spółka o statusie firmy Real Estate Investment Trust (”REIT”), jest wiodącym właścicielem, zarządcą i deweloperem nowoczesnych powierzchni magazynowych oraz produkcyjnych. Spółka jest właścicielem lub zarządcą portfela nieruchomości obejmującego 6,3 mln m2 o wartości ponad 8 mld funtów. Spółka świadczy swoje usługi klientom z różnych sektorów przemysłu. Nieruchomości firmy skoncentrowane są w obrębie kluczowych aglomeracji i węzłów transportowych w dziesięciu krajach Europy, głównie w Wielkiej Brytanii, Francji, Niemczech i Polsce.

Spółka rozpoczęła swoją działalność w Europie Centralnej na początku 2006 roku. Obecnie deweloper prowadzi inwestycje w takich strategicznych lokalizacjach jak: Gdańsk, Gliwice, Łódź, Poznań, Praga, Stryków, Tychy, Warszawa i Wrocław.

Więcej informacji: www.segro.com/pl