BIURO PRASOWE

Spartanie Dzieciom, 15.02.2016

Biegnij dobrze w Ekidenie razem ze Spartanami i pomóż dzieciom!


Ruszyły zapisy na XII Ekiden – Maraton Sztafet, który odbędzie się w dniach 7-8 maja 2016 r. w Parku Szczęśliwickim na warszawskiej Ochocie. Każdy team w ramach akcji #BiegamDobrze może wesprzeć podopiecznych jednej z trzech organizacji charytatywnych. Wśród nich jest Fundacja Spartanie Dzieciom, której członkowie od lat biegają maratony w strojach starożytnych wojowników i zbierają pieniądze na leczenie i rehabilitację dzieci z niepełnosprawnościami. Zapisy na www.ekiden.pl.

#BiegamDobrze dla Fundacji Spartanie Dzieciom
W tym roku rywalizacja drużyn, w ramach sztafety Ekiden, nabierze zupełnie innego wymiaru. Właśnie wystartowały zapisy: www.ekiden.pl. Spośród 1000 zespołów, 300 może przy rejestracji zadeklarować chęć pomocy i rozpocząć drużynową zbiórkę pieniędzy na jedną z 3 organizacji: Fundację Spartanie Dzieciom, Synapsis i Komitet Ochrony Praw Dziecka. Od momentu rejestracji do 3 kwietnia zarejestrowana 6-osobowa drużyna ma czas na zebranie 1000 zł, żeby dostać pakiet od swojej fundacji i móc wystartować w biegu. – Wybierając Spartan pomożecie nam sfinansować turnusy rehabilitacyjne dla niepełnosprawnych dzieci biegaczy. Koszt takiego wyjazdu to średnio 1800 zł. Im więcej pieniędzy wspólnie uzbieramy, tym bardziej uda nam się pomóc maluchom – mówi Michał Leśniewski, szef Fundacji Spartanie Dzieciom. A jak uzbierać 1000 zł? – Siła tkwi w zespole. Zaproście do wsparcia tej inicjatywy swoje rodziny, przyjaciół, kolegów z pracy. Możecie też postawić przed sobą wyzwanie, które podejmiecie, jak uzbieracie wymaganą kwotę. Również my Spartanie możemy pomóc Wam w promocji Waszej zbiórki – dodaje Leśniewski.

Poznaj maluchy, na które zbierasz!
Jedną z podopiecznych Spartan jest 8-letnia Hania, która urodziła się z wrodzoną wadą serca, zespołem Downa, niedoczynnością tarczycy, krótkowzrocznością i astygmatyzmem. Zbiórka prowadzona będzie także dla 5-letniego Antka, który choruje na mózgowe porażenie dziecięce prawej strony ciała oraz autyzm. – Antoś już od 4 lat codziennie ćwiczy. Najwięcej radości sprawiają mu zajęcia rehabilitacyjne w wodzie. Wzmacniają jego mięśnie, kręgosłup, są świetnym uzupełnieniem rehabilitacji ruchowej i integracji sensorycznej. A sama woda stymuluje go i wycisza. Dlatego razem ze Spartanami będziemy zbierać na aquaterapię – tłumaczy Kasia, mama Antka.

Spartanie też biegną w Ekidenie!
Spartanie także przebiegną tegoroczny Ekiden i zrobią to jak zwykle w starożytnych zbrojach. – Rejestrujemy 2 drużyny – żeńską i męską, które będą rywalizować ze sobą i nakłaniać swoje rodziny, znajomych czy sympatyków do wpłacania pieniądze na założone przy rejestracji subkonto. Zobaczymy, kto więcej uzbiera – Spartanie czy Spartanki – dodaje z uśmiechem Leśniewski.

Więcej informacji o Fundacji Spartanie Dzieciom na stronie: www.spartaniedzieciom.org.
Jeśli biegnąc w Ekidenie chcesz wraz ze swoją drużyną zbierać pieniądze na podopiecznych Fundacji Spartanie Dzieciom dołącz do wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/1098008023593491. A jeśli Ty lub któryś z Twoich biegających znajomych ma dziecko, któremu możemy pomóc, wyślij informację na .

***

FUNDACJA SPARTANIE DZIECIOM została powołana do życia w 2014 roku. Jej misją jest pomoc w leczeniu, rehabilitacji, terapii oraz edukacji niepełnosprawnych dzieci. Głównym narzędziem do realizacji celów jest udział charytatywnej grupy biegowej Spartanie Dzieciom, która istnieje już od 2011 roku, w biegach długodystansowych i przeprowadzanie zbiórek pieniędzy. Znakiem rozpoznawczym grupy jest charakterystyczne przebranie. Zawodnicy biegają w strojach starożytnych Spartan, w pełnym rynsztunku bojowym, z włócznią i tarczą w ręku oraz hełmem na głowie. A wszystko po to, aby zwrócić uwagę na charytatywny cel, który wybierają każdorazowo, przy okazji swoich biegów. Spartanie Dzieciom wsparli już kilkanaście celów. W 2014 r. Fundacja Spartanie Dzieciom zorganizowała swoją pierwszą imprezę biegową – Bieg Serca. W jeden dzień uzbierano aż 72 tys. złotych na leczenie i rehabilitację dzieci. Obecnie grupa biegowa liczy ok. 150 członków i ciągle się powiększa. W 2013 r. za akcję „Biegniemy dla Stasia" Spartanie zdobyli największe nagrody PR w Polsce i na świecie: Złoty Spinacz, tytuł Kampanii Społecznej Roku, Srebrny Magellan, Stevie Awards i IPRA. Więcej informacji na stronie: www.spartaniedzieciom.org.

KONTAKT DLA MEDIÓW:

Anna Cieśluk
e-mail:
tel.: 22 858 74 58 wew. 49
tel.: 795 700 786