BIURO PRASOWE

Fundacja Maraton Warszawski, 05.02.2016

11. PZU Półmaraton Warszawski ujawnia medal za ukończenie biegu!


3 kwietnia coraz bliżej, a co za tym idzie start 11. PZU Półmaratonu Warszawskiego. 60 dni przed imprezą organizatorzy zaprezentowali medal, który otrzymają biegacze po ukończeniu dystansu 21,975 km. Zeszłoroczna edycja ustanowiła rekord frekwencji polskich biegów z liczbą 12 957 uczestników.

Luty to ostatni miesiąc podstawowej opłaty za udział w biegu: 80 zł za pakiet z koszulką bawełnianą i 115 zł za wariant z koszulką techniczną adidas. Od 1 do 20 marca opłaty rosną kolejno do 120/155 zł, a jeszcze później do 160/195 zł za pakiet.

Do 15 lutego przewidziany jest również deadline na rejestrację w biegu ścieżką charytatywną #BiegamDobrze. Każdy na prywatnym koncie zbiórki musi do tego czasu zgromadzić sumę przynajmniej 300 zł.

Akcja #BiegamDobrze to największa w Polsce inicjatywa promująca charytatywną aktywność. Uczestnicy wybierają cel, na który chcą by przeznaczone były zebrane środki, a następnie promują w prywatnych kanałach swoje konto zbiórki, ustalają sobie cele i zadania do wykonania po osiągnięciu wyznaczonych progów. Zbierać można na rzecz jednej z sześciu organizacji: Fundacji Wcześniaki, WWF, Amnesty International, Fundacji Dzieci Niczyje, Fundacji Synapsis oraz Fundacji Rak'n'Roll. W dwóch ostatnich zbiórkach biegacze zgromadzili na cele charytatywne łącznie 350 tys. zł!

Do akcji w tym roku włączył się również dyrektor fundacji Marek Tronina, który pobiegnie we własnej imprezie po raz pierwszy. W związku z tym organizator Półmaratonu Warszawskiego zadeklarował, że spośród wpłacających na konto jego zbiórki wytypowana zostanie osoba pełniąca danego dnia honory dyrektora biegu: m.in. weźmie udział w odprawie zawodników z elity, będzie doglądać budowy całego miasteczka półmaratonu, udzieli wywiadu telewizyjnego, będzie odliczać minuty do startu, pojedzie autem organizatora przed czołówką biegu, weźmie udział w dekoracjach na scenie, a wreszcie – powita na mecie ostatniego uczestnika.

W tym roku Półmaraton wystartuje po raz pierwszy w historii z Placu Trzech Krzyży. Trasa prowadzić będzie Traktem Królewskim, przez Nowy Świat, Krakowskie Przedmieście, okolice Placu Piłsudskiego i Starego Miasta, Starą Pragę, Powiśle i Łazienki Królewskie. Biegacze przeprawią się na drugi brzeg Wisły Mostem Gdańskim i wrócą Mostem Świętokrzyskim. Nutkę emocji wśród biegaczy wzbudza zwłaszcza zaplanowany na przedostatnim kilometrze podbieg ulicą Belwederską.

Organizatorzy w tym roku zachęcają mniej doświadczonych biegaczy do podjęcia próby przebiegnięcia swojej pierwszej połówki poprzez akcję #OperacjaPółmaraton.

Na dedykowanej stronie przedstawiane są narzędzia, plany treningowe i porady dla aspirujących Półmaratończyków. Dodatkowo co poniedziałek spod Stadionu Narodowego startuje dedykowany trening FMW runners przeznaczony dla mniej doświadczonych kolegów i koleżanek.

***

Fundacja "Maraton Warszawski" została założona w 2002 roku. Jej główną misją jest popularyzacja biegania
w Polsce, wsparcie zarówno profesjonalnych zawodników jak i biegaczy-amatorów, a także poprawa standardów organizacyjnych imprez biegowych. Fundacja organizuje między innymi: Maraton Warszawski, Półmaraton Warszawski, Ekiden oraz cykl imprez biegowych „Puchar Maratonu Warszawskiego”.

Kontakt dla mediów:
Fundacja „Maraton Warszawski”
Magda Skrocka
+48 510 281 438

Partner of Promotion
Marcin Bratkowski
+ 48 22 858 74 58 wew. 52