BIURO PRASOWE

Segro, 17.12.2015

80 bram i 40 doków w szytym na miarę terminalu dla DPD Polska


W drugiej połowie listopada firma kurierska DPD Polska rozpoczęła działalność w nowym terminalu typu cross-dock na terenie SEGRO Logistics Park Poznań, Komorniki. Powierzchnia obiektu wynosi 9 000 m2, z czego około 1 300 m2 najemca przeznaczył na przestrzeń biurowo – socjalną. Jest to już drugi specjalistyczny budynek zrealizowany dla DPD przez SEGRO. Pierwszy znajduje się na terenie parku SEGRO we Wrocławiu.

Nowy obiekt, zrealizowanym w całości w ramach projektu built to suit, jest w pełni dostosowany do potrzeb działalności branży kurierskiej. Wcześniej firma wynajmowała powierzchnię w standardowym budynku, który został przystosowany do ich potrzeb, jednak dopiero nowy budynek jest w pełni zaprojektowany dla DPD od samego początku. Został on oddany do użytku pod koniec września br. Od połowy listopada działa już w pełnym zakresie, obsługując zarówno polskich, jak i zagranicznych konsumentów. Budynek składa się z hali magazynowej o powierzchni ponad 7 500 m2 oraz pomieszczeń biurowych znajdujących się na około 1 300 m2. W magazynie zamontowano nowy, wydajny sorter, który zapewnia optymalną realizację procesów. Terminal wyposażony jest w 80 bram kurierskich i 40 doków. Wymiary obiektu w najdłuższym miejscu sięgają aż 206 metrów. Deweloper przygotował również parking na ponad 60 samochodów osobowych oraz ponad 100 samochodów ciężarowych i busów.

„Obiekt w Komornikach, ze względu na swoje położenie geograficzne, ma dla nas wagę strategiczną, szczególnie w dobie coraz wyraźniejszej ekspansji zagranicznej polskich sklepów internetowych. Terminal spełnia nasze specyficzne wymagania pod każdym względem, dzięki czemu zachodzące tam procesy operacyjne są w pełni efektywne." – komentuje Rafał Nawłoka, prezes zarządu DPD Polska.

„Rejon Poznania jest jedną ze strategicznych lokalizacji naszych parków, nie tylko ze względu na potencjał gospodarczy, ale także z uwagi na wysoko rozwiniętą infrastrukturę komunikacyjną. Miasto położone jest przy jednym z głównych korytarzy tranzytowych łączących Europę Zachodnią i Wschodnią - autostradzie A2. Dzięki temu region jest atrakcyjny dla najemców z sektorów motoryzacyjnego, logistycznego oraz handlowego." – dodaje Magdalena Szulc, Dyrektor SEGRO na Europę Centralną.

SEGRO Logistics Park Poznań, Komorniki oferuje swoim najemcom ponad 176 000 m² powierzchni magazynowej. Park zlokalizowany jest 10 km od centrum Poznania, przy autostradzie A2 oraz w pobliżu drogi ekspresowej S5, stanowiącej wschodnią obwodnicę Poznania, zapewniając tym samym szybki dojazd do centrum miasta.

***

W celu uzyskania dodatkowych informacji prosimy o kontakt:

SEGRO
Agnieszka Sabat
+48 32 603 03 00,

Partner of Promotion
Anna Lipińska
+48 22 858 74 58 wew. 81

Partner of Promotion
Jarosław Zakrzewski
+48 22 858 74 58 wew. 68

O SEGRO:

SEGRO, spółka o statusie firmy Real Estate Investment Trust (”REIT”), jest wiodącym właścicielem, zarządcą i deweloperem nowoczesnych powierzchni magazynowych oraz produkcyjnych. Spółka jest właścicielem lub zarządcą portfela nieruchomości obejmującego 6,3 mln m2 o wartości ponad 8 mld funtów. Spółka świadczy swoje usługi klientom z różnych sektorów przemysłu. Nieruchomości firmy skoncentrowane są w obrębie kluczowych aglomeracji i węzłów transportowych w dziesięciu krajach Europy, głównie w Wielkiej Brytanii, Francji, Niemczech i Polsce.

Spółka rozpoczęła swoją działalność w Europie Centralnej na początku 2006 roku. Obecnie deweloper prowadzi inwestycje w takich strategicznych lokalizacjach jak: Gdańsk, Gliwice, Łódź, Poznań, Praga, Stryków, Tychy, Warszawa i Wrocław.

Więcej informacji: www.segro.com/pl