BIURO PRASOWE

Ghelamco, 15.12.2015

Rok 2015 rekordowy dla Ghelamco Poland: 80 000 m2 wynajętej powierzchni biurowej najlepszym wynikiem na rynku.


Ghelamco Poland zamyka rok 2015 z najlepszym od lat wynikiem komercjalizacji. Deweloper w ciągu ostatnich 12 miesięcy zawarł umowy na łącznie ponad 80 000 m2. To rekordowy poziom w skali całego polskiego rynku. Firma nie zwalnia tempa i zapowiada dynamiczny rozwój na polskim rynku w kolejnych latach.

Ostatni rok potwierdza wiodącą pozycję Ghelamco Poland na polskim rynku nieruchomości biurowych. Wolumen wynajętej przez belgijskiego dewelopera powierzchni przekroczył w 2015 r 80 000 m2 – czyli tyle ile łącznie wynoszą 3-4 standardowej wielkości projekty biurowe!

To najlepszy wynik nie tylko w 24-letniej działalności Ghelamco Poland, ale także tegoroczny w skali polskiego rynku nieruchomości biurowych.

Firma w ciągu ubiegłych 12 miesięcy podpisała łącznie 14 umów najmu w ramach obecnie rozwijanych projektów w Warszawie i w Łodzi, w tym m.in. w Warsaw Spire oraz Przystanku mBank. Do rekordowych transakcji zawartych w tym roku przez Ghelamco należy najem 24 000 m2 w ramach nowej, łódzkiej siedziby mBank oraz umowa z firmą Samsung na blisko 22 000 m2 w kompleksie Warsaw Spire. W swoim flagowym projekcie przy placu Europejskim tylko w 2015 deweloper skomercjalizował przeszło 56 000 m2 powierzchni. Natomiast najem powierzchni przez mBank był w tym roku największą transakcją zawartą poza Warszawą.

Oprócz wyżej wymienionych firm Samsung i mBank, do grona przedsiębiorstw i instytucji, które w tym roku wybrały projekty Ghelamco na swoje siedziby, należą ponadto m.in.: Adecco Poland, Benefit Systems SA, Bilfinger HSG Facility Management, BNP Paribas Securities Services, Centrum Unijnych Projektów Transportowych, Daftcode oraz JLL.

Jesteśmy dumni z wyniku, jaki wypracowaliśmy w tym roku. Zaufanie, jakim obdarzają nas kolejni najemcy jest wyznacznikiem jakości naszych projektów. To również dowód na to, że umiejętność dostarczenia nieruchomości najlepiej dopasowanych do potrzeb najemców pozwala osiągnąć bardzo dobre wyniki niezależnie od odnotowywanej obecnie na rynku wysokiej podaży. Szczególnie cieszy nas wielki rynkowy sukces Warsaw Spire – od samego początku wierzyliśmy, że ten projekt będzie dla nas i całego rynku szczególny. Włożyliśmy niezwykle dużo energii w to, by zredefiniować pojęcie budynku biurowego poprzez wartość dodaną – przestrzeń dla miasta i ludzi. Projekt placu Europejskiego, jako połączenie funkcji komercyjnych i publicznych, spotkał się z dużym entuzjazmem najemców. Jako nasz sukces postrzegam również fakt, że udało się nam wykreować w Warszawie nowy, prestiżowy adres, nie tylko dla biznesu. Okolice Ronda Daszyńskiego to miejsce o ogromnym potencjale i niezwykle cieszy nas perspektywa kolejnych projektów, które będziemy realizować w tej lokalizacji – komentuje Jarosław Zagórski, Commercial & Business Development Director.

W nadchodzącym roku Ghelamco utrzyma dynamikę operacji na polskim rynku na bardzo wysokim poziomie. W 2016 firma planuje oddać do użytku projekty biurowe o łącznej powierzchni ponad 131 000 m2 oraz rozpocznie realizację inwestycji obejmujących 265 000 m2, w tym zapowiadanych projektów Sienna Towers i Warszawa Gdańska. Poza Warszawą, Ghelamco planuje intensywny rozwój na rynkach regionalnych oraz w sektorze nieruchomości mieszkaniowych i handlowo-usługowych.

***

O GHELAMCO POLAND

Ghelamco Poland to lider rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce i pionier w dziedzinie innowacji, zrównoważonego budownictwa i kreowania przestrzeni publicznej. Przez 26 lat, jako inwestor, deweloper i generalny wykonawca, firma ugruntowała swoją wiodącą pozycję na polskim rynku dostarczając 1 100 000 m2 najwyższej klasy powierzchni biurowej, mieszkaniowej, handlowej i magazynowej. Wolumen sprzedaży zrealizowanych projektów przekracza 1,3 mld EUR. Flagową inwestycją firmy jest kompleks biurowy Warsaw Spire wraz z placem Europejskim, uznany za najlepszy budynek biurowy na świecie w prestiżowym konkursie MIPIM Awards 2017.

Jako wizjoner w branży Ghelamco od lat konsekwentnie wdraża pionierskie projekty innowacyjnych, zaawansowanych technologicznie budynków i wyznacza kierunki dla rozwoju rynku nieruchomości w Polsce. To właśnie belgijska firma odkryła potencjał Mokotowa, wprowadziła do Polski koncepcję parku biznesowego i jako pierwsza certyfikowała budynki biurowe w prestiżowym systemie BREEAM – firma posiada w swoim portfolio już 9 certyfikowanych projektów o łącznej powierzchni 320 000 m2. Ghelamco także jako pierwszy spośród deweloperów dostrzegł potencjał Woli – lokalizacji, w której powstaje aktualnie nowe biznesowe serce stolicy.

Ghelamco to także jedyny deweloper w Polsce, który postrzega zrównoważone budownictwo w szerszej perspektywie i aktywnie działa na rzecz kształtowania przestrzeni publicznej. Firma realizuje projekty na rzecz rewitalizacji całych dzielnic, kreując obszary wartościowe dla miasta, jak plac Europejski. By dodatkowo wesprzeć miastotwórcze inicjatywy, firma Ghelamco powołała do życia Fundację Sztuka w Mieście, której celem jest podnoszenie jakości miejskiej przestrzeni publicznej poprzez działania artystyczne czy ambientowe dla lokalnych społeczności. Dokonania Ghelamco zostały wyróżnione szeregiem nagród, m.in. siedemnastokrotnym tytułem Dewelopera roku w Polsce.

Informacje dla mediów:
Michał Nitychoruk, Account Manager, Partner of Promotion
e-mail: , tel. 22 858 74 58 w. 95, 600 210 304

Radosław Górecki, Communication Manager, Ghelamco Poland
email: tel. 795 104 982