BIURO PRASOWE

Huawei Polska, 26.09.2014

Huawei Cloud Congress: systemy Huawei ujęte w inicjatywie Cloud-Centric IT Strategy


Premiera nowej, przyszłościowej architektury SD-DC² firmy Huawei, czyli innowacyjnego systemu operacyjnego dla środowisk cloud oraz konwergentnego systemu pamięci masowej.



Podczas Huawei Cloud Congress (HCC) 2014 firma Huawei zaprezentowała ambitną wizję zmaksymalizowania efektywności obsługi danych i elastyczności systemów IT poprzez wykorzystanie otwartych, spójnych i innowacyjnych technologii. Na corocznej konferencji zapowiedziano wprowadzenie szeregu rozwiązań IT, w tym nowych centrów danych, konwergentnych pamięci masowych, systemów operacyjnych dla środowisk cloud oraz platform analitycznych Big Data. Dzięki nim wizja Huawei „Make IT Simple, Make Business Agile" staje się rzeczywistością.

Tegoroczną edycję Huawei Cloud Congress odwiedziło blisko 10 000 klientów, partnerów oraz specjalistów IT z 80 państw i regionów z całego świata. Kongres był okazją do wymiany doświadczeń i informacji w zakresie najnowszych trendów w obszarze rozwiązań typu cloud computing i Big Data. Uczestnicy HCC wysłuchali 66 prelekcji prowadzonych przez przedstawicieli Huawei oraz innych liderów branży, w tym firm: Intel, Seagate oraz SAP.

„Huawei pragnie być postrzegany w otoczeniu biznesowym przez pryzmat swoich innowacyjnych, zróżnicowanych oraz wiodących w branży produktów i rozwiązań," powiedział Eric Xu, Rotating CEO Huawei. „Wszystkie one bazują na otwartych, spójnych i innowacyjnych technologiach, dających firmom możliwość uproszczenia tradycyjnych infrastruktur IT, poprawienia elastyczności ich działania i zapewnienia większej efektywności obsługi danych dla swoich klientów."

Eric Xu, Rotating CEO Huawei, przemawiający podczas Huawei Cloud Congress 2014

Pierwszym z flagowych rozwiązań Huawei zaprezentowanych podczas tegorocznego HCC jest przyszłościowy Service Driven-Distributed Cloud Data Center (SD-DC²). To rozwiązanie nowej generacji dla centrów danych, które realizuje idee innowacyjnych systemów cloud, Big Data i zarządzania danymi. System pomaga przedsiębiorcom w budowie dostosowanej do własnej działalności infrastruktury IT, którą charakteryzuje funkcjonalność profilowana do usług, analityka biznesowa i zunifikowane zarządzanie. Ponadto SD-DC² jest otwarty i kompatybilny z rozwiązaniami innych producentów, dzięki czemu klienci mogą lepiej dostosować się do dynamicznie zmieniającego się rynku oraz zwiększyć innowacyjność.

W swoim przemówieniu inauguracyjnym, Zheng Yelai, Prezes Linii Produktów IT Huawei, powiedział: ,,Dynamiczny rozwój cyfrowego świata redefiniuje to, czym są dziś technologie informacyjne. W najbliższej przyszłości czeka nas zwiększenie wykorzystania danych na urządzeniach mobilnych, gromadzenia danych w ekosystemie Internet of Things (IoT), analityki danych w oparciu o Big Data czy udostępnianie danych w chmurze. Wykorzystanie danych przez przedsiębiorstwa IT również ulega przemianom: model, którego podstawą było urządzenie ustępuje miejsca modelowi, który koncentruje się na aplikacjach i usługach. Z kolei model niezależnego zarządzania danymi, funkcjonowania i utrzymania (O&M) przekształca się w systemy zunifikowanego zarządzania i operacyjności. Dlatego też przyszłe centra danych będą musiały być środowiskami, którym kierunek rozwoju nadają usługi".

SD-DC² pozwala na efektywne funkcjonowanie i zarządzanie zarówno tradycyjnym, jak i nowoczesnym rodzajem usług. Oferuje ponadto elastyczne dzielenie i alokowanie zasobów IT dzięki funkcjonalności profilowanej do usług oraz holistycznemu wsparciu klienta w procesie transformacji jego przedsiębiorstwa.

Firma Huawei także wprowadza otwartą platformę cloud FusionSphere 5.0 oraz konwergentny system przechowywania danych OceanStor. Oba rozwiązania są kluczowymi składnikami architektury SD-DC².

System operacyjny dla platform cloud Huawei FusionSphere 5.0 bazuje na architekturze OpenStack i zapewnia kompleksowe, definiowane programowo możliwości obsługi centrum danych oraz zwiększa automatyzację procesów. Rozwiązanie obsługuje również usługi nośników bazujących na systemach cloud oraz platformę Network Functions Virtualization (NFV). Dzięki ustandaryzowanej architekturze OpenStack oraz interfejsom programistycznym (APIs), firmy mają możliwość wyboru produktów i usług bazujących na tej platformie, oferowanych również przez innych dostawców. Dzięki temu przedsiębiorstwa unikają sytuacji, gdy infrastruktura bazuje na rozwiązaniach jednego dostawcy, co w efekcie może ograniczać rozwój własnych usług i produktów opartych na systemach cloud.

Zaprojektowany dla firm i dostawców FusionSphere pomaga klientom projektować i szybko wdrażać wirtualizację serwerów oraz usługi cloud (prywatne, publiczne oraz hybrydowe). Od momentu premiery Huawei zbudował w 42 krajach ponad 120 centrów danych cloud bazujących na oprogramowaniu FusionSphere. Korzystają z nich klienci z różnych sektorów gospodarki, takich jak sektor publiczny, telekomunikacyjny, energetyczny, finansowy, transportowy, ochrony zdrowia, mediowy i produkcyjny. Oprogramowanie Huawei odpowiedzialne jest za integrację i optymalizację istniejących centrów danych oraz platform usług, a także poprawę niezawodności systemów usług i sprawności funkcjonowania infrastruktury IT.

Huawei OceanStor to pierwszy w branży konwergentny system pamięci masowej z 5 kluczowymi cechami, które dodatkowo zwiększają jego możliwości. Pierwsza z nich to połączenie systemów SAN i NAS, które pozwala zredukować koszty inwestycyjne o 15% i poprawić wykorzystanie przestrzeni na dane o 50% w porównaniu do tradycyjnych systemów. System OceanStor ponadto wspiera tworzenie spójnej infrastruktury ze sprzętu różnych dostawców, dzięki czemu możliwa jest płynna i bezproblemowa migracja oraz zapewnienie użytkownikom zwiększonego wykorzystania i lepszego zabezpieczenia ich zapisanych już wcześniej zasobów. Konwergencja w wydajności i pojemności systemu umożliwia mu osiągnięcie idealnego zbalansowania tych cech w działaniu poprzez szybkie dostosowanie się do wymagań usług oraz sprawne przełączanie między nośnikami SSD a dyskami twardymi. Właśnie ta konwergencja w zakresie rozwiązań od najwyższej klasy po zupełnie podstawowe systemy pamięci masowej pozwala osiągnąć efektywny przepływ danych. Z kolei dzięki wykorzystaniu nośników na różnych poziomach tworzonych zależnie od ich sprawności i wartości możliwe jest zmaksymalizowanie efektywności wykorzystania samych danych oraz zredukowanie kosztów ich wykorzystania o 60%. Wreszcie dzięki konwergentnemu podejściu do cyklu życia danych, tj. zintegrowaniu podstawowego i zapasowego systemu dyskowego, klienci nie muszą już kupować oprogramowania ani serwerów do tworzenia kopii zapasowych i mogą korzystać z zabezpieczonych danych w obrębie systemu drugiego poziomu.

Huawei konsekwentnie wprowadza kolejne innowacje w zakresie rozwoju systemów przechowywania danych wykorzystujące kluczowe technologie i wiedzę firmy. Rozwój produktów pamięci masowych Huawei jest prowadzony wg zasady „Intelligence on Demand, Convergence for the Future".

„Software-defined storage" (programowo definiowany system pamięci masowej) to dziś w branży głośny termin. Choć to ważna koncepcja, Huawei kładzie jednak większy nacisk na systemy pamięci zorientowane na usługi. Jesteśmy przekonani, że ewolucja architektur magazynowania i obsługi danych musi być ukierunkowana na potrzeby klientów. Programowo definiowane rozwiązania postrzegamy, jako środki do maksymalizacji efektywności obsługi danych, której potrzebuje biznes''. - powiedział Fan Ruigi, President of Huawei's Storage Product Line. „Konwergentny system pamięci masowej Huawei OceanStor zapewnia sprawny przepływ danych, który pomaga firmom generować wyższą efektywności obsługi danych i osiągać jeszcze większe sukcesy biznesowe."

***

HUAWEI to światowy lider w dostarczaniu najnowszych technologii informatycznych i telekomunikacyjnych (ICT). Celem firmy jest tworzenie innowacyjnych rozwiązań dedykowanych przedsiębiorstwom i klientom detalicznym. HUAWEI jest jednym z największych na świecie producentów urządzeń mobilnych, komponentów funkcjonalnych sieci korporacyjnych, systemów cloud computing oraz centrów danych. Zatrudnia ponad 150 tysięcy pracowników na całym świecie. Produkty i usługi HUAWEI zostały wdrożone w ponad 170 krajach i regionach, dzięki czemu korzysta z nich blisko 1/3 światowej populacji. Firma została założona w 1987 roku, a całość jej udziałów znajduje się w posiadaniu pracowników. W Polsce HUAWEI działa od 2004 roku, zatrudniając obecnie około 500 specjalistów. Od 2008 roku warszawski oddział jest centralą firmy na region Europy Środkowo-Wschodniej i Skandynawii. HUAWEI Polska współpracuje ze wszystkimi najważniejszymi operatorami telekomunikacyjnymi w zakresie sieci transmisyjnych i urządzeń dostępowych (modemy, routery). Od 2011 roku na krajowym rynku dostępne są również telefony, smartfony i tablety HUAWEI.

Więcej informacji nt. HUAWEI znajduje się na stronie firmy: www.huawei.com oraz na profilach:
http://www.linkedin.com/company/Huawei
http://www.twitter.com/Huawei
http://www.facebook.com/Huawei
http://www.google.com/+Huawei
http://www.youtube.com/Huawei

Kontakt dla mediów:
Jolanta Stryjczak
Corporate Communications & PR Manager
HUAWEI Sp. z o.o.
kom.: 607 147 494

Bartłomiej Kupiec
Account Manager
Partner of Promotion Sp. z o. o.
tel.: 22 858 74 58 w. 50