BIURO PRASOWE

Segro, 16.07.2014

SWM Poland rozszerza działalność w ramach SEGRO Logistics Park Stryków


SWM Poland, amerykański lider w dziedzinie rozwiązań inżynieryjnych wśród producentów papieru, zwiększy dotychczasową powierzchnię najmu w SEGRO Logistics Park Stryków o prawie 4 200 m2. Po ekspansji SWM Poland zajmie 15 000 m2 powierzchni magazynowo-produkcyjnej w ramach kompleksu.Firma SWM Poland rozpoczęła działalność w Polsce w 2010 roku lokując swoją siedzibę na terenie SEGRO Logistics Park Stryków, wynajmując na starcie 6 400 m2, gdzie zajmuje się innowacyjną produkcją m.in. wysokogatunkowego, samogasnącego papieru. W efekcie dynamicznego rozwoju firma SWM Poland zwiększyła już dwukrotnie wynajmowaną powierzchnię. Ostatnie decyzje związane z wejściem w zupełnie nowe obszary rynku i uruchomieniem zupełnie nowej technologii skutkować będą kolejną ekspansją w ramach obecnej lokalizacji.

„Ze względu na plan rozwoju firmy poprzez wprowadzenie nowych produktów w zakres naszych usług postanowiliśmy powiększyć powierzchnię wynajmowaną w kompleksie SEGRO Logistics Park Stryków. Efektywna współpraca z deweloperem i możliwość zaadaptowania nowej hali do własnych potrzeb były ważne przy decyzji o rozszerzeniu współpracy." – podkreśla Dariusz Skopek, Managing Director SWM Poland.

„SEGRO Logistics Park Stryków jest naszą kluczową inwestycją w rejonie Europy Centralnej, która dzięki rozbudowie i modernizacji infrastruktury w ostatnich latach umocniła swoją pozycję na logistycznej mapie kraju i całej Europy. Nasi klienci doceniają lokalizację w samym centrum Polski, w bliskim sąsiedztwie dwóch głównych korytarzy komunikacyjnych w kraju, prowadzących na wschód i zachód Europy – autostrady A1 i A2. Cieszymy się, że SWM Poland jako kolejny klient decyduje się na rozszerzenie swojej działalności w Strykowie." – dodaje Magdalena Szulc, Dyrektor SEGRO na Europę Centralną.

SEGRO Logistics Park Stryków to największe centrum logistyczne SEGRO w Europie Centralnej. Zlokalizowane w bezpośrednim sąsiedztwie autostrady A2 oraz w pobliżu węzła autostrad A1 i A2 inwestycja zapewnia doskonałe warunki do dystrybucji towarów, a dobra współpraca dewelopera z Łódzką Specjalną Strefą Ekonomiczną umożliwia przedsiębiorcom prowadzenie działalności na preferencyjnych warunkach. Kompleks, usytuowany na działce o powierzchni 87 ha, docelowo zaoferuje oferuje ok 400 000 m2. nowoczesnej przestrzeni magazynowej oraz przeznaczonej na potrzeby lekkiej produkcji.

***

W celu uzyskania dodatkowych informacji prosimy o kontakt:

SEGRO
Agnieszka Sabat
+48 32 603 03 00,

Partner of Promotion
Anna Lipińska
+48 22 858 74 58 wew. 81

Partner of Promotion
Jarosław Zakrzewski
+48 22 858 74 58 wew. 68

O SEGRO:

SEGRO, spółka o statusie firmy Real Estate Investment Trust (”REIT”), jest wiodącym właścicielem, zarządcą i deweloperem nowoczesnych powierzchni magazynowych oraz produkcyjnych. Spółka jest właścicielem lub zarządcą portfela nieruchomości obejmującego 6,3 mln m2 o wartości ponad 8 mld funtów. Spółka świadczy swoje usługi klientom z różnych sektorów przemysłu. Nieruchomości firmy skoncentrowane są w obrębie kluczowych aglomeracji i węzłów transportowych w dziesięciu krajach Europy, głównie w Wielkiej Brytanii, Francji, Niemczech i Polsce.

Spółka rozpoczęła swoją działalność w Europie Centralnej na początku 2006 roku. Obecnie deweloper prowadzi inwestycje w takich strategicznych lokalizacjach jak: Gdańsk, Gliwice, Łódź, Poznań, Praga, Stryków, Tychy, Warszawa i Wrocław.

Więcej informacji: www.segro.com/pl