BIURO PRASOWE

Ghelamco, 27.06.2014

Ghelamco i Warsaw Spire na I miejscu w zestawieniu Book of Lists!


Firma Ghelamco Poland zajęła pierwsze miejsce w zestawieniu deweloperów nieruchomości biurowych w rankingu biznesowym Book of Lists 2014. Warsaw Spire – flagowy projekt dewelopera, znalazł się na pierwszym miejscu jako największy realizowany obecnie projekt biurowy w Polsce.


W 19. już edycji Book of Lists firma Ghelamco Poland uplasowała się na pierwszym miejscu pod względem powierzchni biurowej oddanej do użytku w 2013 roku. Firma ukończyła dwa projekty: T-Mobile Office Park oraz Łopuszańska Business Park, o łącznej powierzchni ok. 60 000 m2.

Ghelamco to jeden z czołowych deweloperów i generalnych wykonawców działających na polskim rynku nieruchomości komercyjnych oraz lider zrównoważonego budownictwa w CEE. Przez 23 lata obecności w Polsce firma oddała do użytku prawie 500 000 m2 biur, a w najbliższych 3-4 latach portfolio firmy powiększy się o kolejne 300 000 m2 - w tym 100 000 m2 w projekcie Warsaw Spire. Kompleks, będący unikalnym przykładem połączenia funkcji biznesowych i publicznych, jest obecnie największą realizowaną w Polsce inwestycją biurową.

Ranking Book of Lists wydawany jest przez Valkea Media od 1995 roku. Publikacja jest największym i najdłużej obecnym na rynku rankingiem biznesowym. Rocznik zawiera 67 list rankingowych opisujących 8 głównych sektorów polskiej gospodarki, w tym rynek nieruchomości.

***

O GHELAMCO POLAND

Ghelamco Poland to lider rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce i pionier w dziedzinie innowacji, zrównoważonego budownictwa i kreowania przestrzeni publicznej. Przez 26 lat, jako inwestor, deweloper i generalny wykonawca, firma ugruntowała swoją wiodącą pozycję na polskim rynku dostarczając 1 100 000 m2 najwyższej klasy powierzchni biurowej, mieszkaniowej, handlowej i magazynowej. Wolumen sprzedaży zrealizowanych projektów przekracza 1,3 mld EUR. Flagową inwestycją firmy jest kompleks biurowy Warsaw Spire wraz z placem Europejskim, uznany za najlepszy budynek biurowy na świecie w prestiżowym konkursie MIPIM Awards 2017.

Jako wizjoner w branży Ghelamco od lat konsekwentnie wdraża pionierskie projekty innowacyjnych, zaawansowanych technologicznie budynków i wyznacza kierunki dla rozwoju rynku nieruchomości w Polsce. To właśnie belgijska firma odkryła potencjał Mokotowa, wprowadziła do Polski koncepcję parku biznesowego i jako pierwsza certyfikowała budynki biurowe w prestiżowym systemie BREEAM – firma posiada w swoim portfolio już 9 certyfikowanych projektów o łącznej powierzchni 320 000 m2. Ghelamco także jako pierwszy spośród deweloperów dostrzegł potencjał Woli – lokalizacji, w której powstaje aktualnie nowe biznesowe serce stolicy.

Ghelamco to także jedyny deweloper w Polsce, który postrzega zrównoważone budownictwo w szerszej perspektywie i aktywnie działa na rzecz kształtowania przestrzeni publicznej. Firma realizuje projekty na rzecz rewitalizacji całych dzielnic, kreując obszary wartościowe dla miasta, jak plac Europejski. By dodatkowo wesprzeć miastotwórcze inicjatywy, firma Ghelamco powołała do życia Fundację Sztuka w Mieście, której celem jest podnoszenie jakości miejskiej przestrzeni publicznej poprzez działania artystyczne czy ambientowe dla lokalnych społeczności. Dokonania Ghelamco zostały wyróżnione szeregiem nagród, m.in. siedemnastokrotnym tytułem Dewelopera roku w Polsce.

Informacje dla mediów:
Michał Nitychoruk, Account Manager, Partner of Promotion
e-mail: , tel. 22 858 74 58 w. 95, 600 210 304

Radosław Górecki, Communication Manager, Ghelamco Poland
email: tel. 795 104 982