BIURO PRASOWE

Toshiba, 23.06.2014

Elegancja, przystępna cena, intuicyjny system operacyjny Windows 8.1 – możesz oczekiwać więcej od tabletów Toshiba Encore 2


Toshiba Europe GmbH przedstawia swoje najnowsze tablety z systemem Windows 8.1 – 10.1" (25,65 cm) tablet Encore 2 WT10-A i 8" (20,32 cm) Encore 2 WT8-B. Ze wszystkimi funkcjami jakich tylko oczekujesz i wiele więcej. Oba urządzenia będą dostępne na polskim rynku w trzecim kwartale 2014 roku.


Napędzane przez 4-rdzeniowy procesor Intel® Atom™ tablety Encore 2 posiadają moc, zapewniającą niezwykłą wydajność i szybkość działania, aby cieszyć się najnowszymi grami, błyskawicznym startem systemu i przeglądaniem internetu. Dla tych, którzy chcą widzieć i zrobić więcej na przystępnym cenowo tablecie z systemem Windows 8.1, poręczny i lekki, 10.1" Encore 2 WT10-A to idealny wybór. Ekran jest większy i jeszcze bardziej przejrzysty. 2 GB pamięci operacyjnej pozwala na wydajną pracę na kilku aplikacjach jednocześnie. Dla tych, którzy oczekują jeszcze większej mobilności oferujemy elegancki, 8" Encore 2 WT8-B zoptymalizowany do użytku w trybie portretowym.

Zarówno model Encore 2 WT10-A jak i WT8-B zostały wyposażone w system operacyjny Windows 8.1 oraz przeglądarkę internetową Bing, która zapewnia szereg użytecznych funkcji. Oba tablety posiadają roczną, aktywną subskrypcję pakietu Microsoft Office 365, która oferuje swobodę w czytaniu, edycji, tworzeniu i udostępnianiu dokumentów oraz prezentacji w takich programach jak Microsoft Word, Excel, PowerPoint, Outlook, Publisher, Access oraz OneNote.

"Mobilność jaką zapewniają nowe tablety Encore 2 dostarczają klientom uniwersalnych i funkcjonalnych rozwiązań do poruszania się w wirtualnym świecie" – mówi Peter Han, Vice-Prezes OEM marketing, Microsoft Corp. "Toshiba w swoich produktach rozwija innowacyjne rozwiązania, które wykorzystują dotyk i możliwości, jakie oferuje Windows 8.1. Takie połączenie sprawia, że klienci zyskują długotrwałą satysfakcję i zadowolenie z dokonanego zakupu."

Styl, elegancja i unikatowy design
Pomimo subtelnych różnic, tablety Encore 2 (WT10-A oraz WT8-B) charakteryzują się stylowym i eleganckim wzronictwem, które wyróżnia je na tle konkurencji oraz sprawia, że są one idealnymi towarzyszami zarówno w podróży jaki i w codziennej pracy. Posiadają unikatową i ciekawą stylistykę, o czym świadczy satynowo-złota obudowa oraz smukłe obramowanie. Dzięki mniejszym rozmiarom tablet Encore 2 WT8-B jest również idealny do tego, aby obsługiwać go jedną ręką.

Pomimo, że Encore 2 WT8-B został zaprojektowany, aby obsługiwać go w trybie portretowym, oba tablety posiadają uniwersalny, wielopunktowy ekran, dzięki czemu można na nich z łatwością pisać e-maile oraz oglądać filmy. Funkcjonalność to również kluczowy element wyglądu tych urządzeń. Wszystkie porty i przyciski zostały rozmieszczone w taki sposób, aby podłączanie do nich innych urządzeń było instynktowne i szybkie. Na przykład przycisk Windows został dogodnie usytuowany na środku tabletu, dzięki czemu użytkownicy mogą uzyskać łatwy dostęp do pełnej gamy możliwości, jakie oferuje ten system.

Prawdziwie żywe kolory i wyrazisty dźwięk
Oba tablety zostały wyposażone w wysokiej jakości aparaty 5 MP o rozdzielczości Full HD 1080p. Urządzenia świetnie sprawdzą się również podczas nagrywania filmów. Kamera zastosowana w modelu WT8-B Encore 2 nagrywa pliki video z prędkością 24 fps, zaś kamera w modelu WT10-A Encore 2 rejestruje filmy z prędkością 30 fps. Oba tablety posiadają również przednią kamerę, która sprawdzi się podczas połączeń video. Dzięki technologii TruCapture, aparat może także robić zdjęcia białych tablic, dokumentów oraz prezentacji wykorzystywanych podczas zajęć, czy spotkań biznesowych, co pozwala zaoszczędzić użytkownikom czas na robienie odręcznych notatek. Wyrazisty i czysty dźwięk zapewniają dobrze usytuowane głośniki stereo. Dzięki technologii Dolby® Digital Plus Advanced Audio, użytkownicy mogą zanurzyć się w autentycznej głębi przestrzennego dźwięku, który eliminuje nieprzyjemne zakłócenia i drgania. Encore 2 WT10- A posiada funkcję tłumienia echa, dzięki czemu dźwięki z otoczenia zewnętrznego nie przeszkadzają podczas rozmowy.

Przyjazny użytkownikowi dla zwiększonej produktywności
Opcjonalna klawiatura Toshiba Bluetooth® dla Encore 2 z clickpadem dostarczy zwiększonej efektywności w pełni zoptymalizowanej zarówno dla 10.1" jak i 8" modelu. Satynowo-złota klawiatura i ciemno-brązowa pokrywa idealnie dopełnia wzornictwo Encore 2 WT10-A. Intuicyjny mechanizm dołączania/odłączania, prosta podstawka w stylu origami i zintegrowany clickpad powodują, że 10.1" tablet można z łatwością przekształcić w notebook do pracy lub nauki.

Połączony i gotowy na wszystko
Encore 2 WT10-A i Encore 2 WT8-B posiadają szereg elastycznych połączeń, dzięki którym użytkownicy mogą przesyłać filmy, gry i muzykę w mgnieniu oka. Oba posiadają port micro-USB i micro-SD do pracy z innymi urządzeniami z systemem Windows w czasie rzeczywistym. Encore 2 WT10-A wyposażony jest również w wyjście Micro-HDMI® pozwalające wyświetlać zawartość tabletu na większym ekranie. Wejście na karty micro-SD pozwala rozszerzyć pamięć wewnętrzną nawet o 128 GB dla tych, którzy wymagają większej przestrzeni na zdjęcia i dokumenty. Wytrzymałość baterii nawet do 8 godzin zapewni nieprzerwane działanie niezależnie od tego czy pracujesz, uczysz się, grasz, czy oglądasz filmy.

Dodatkowo użytkownicy mogą zamienić swój telewizor w drugi ekran dla tabletu, korzystając z technologii bezprzewodowego połączenia.

Toshiba Encore 2 WT10-A (10") i Encore 2 WT8-B (8")
- Procesor: Intel® AtomTM
- Pamięć wewnętrzna: 32 GB
- Połączenie: 802.11 b/g/n Wi-Fi®, Bluetooth® 4.0, wireless display, tylny aparat 5 MP auto-focus, przedni aparat 1.2 MP, wbudowany mikrofon
- Audio: głośniki stereo Dolby® Digital Plus, 2 x 0.5 W
- System operacyjny: Windows 8.1 z Bing
- Microsoft Office 365 roczna subskrypcja, Skype (60 minut na rozmowy z całym światem), Fresh Paint, Xbox One SmartGlass
- Wytrzymałość baterii: Do 8 godzin
- Kolor: Satynowe złoto

Toshiba Encore 2 WT10-A (10.1")
- Ekran: 10.1" (25,56 cm), 10 - punktowy ekran dotykowy o rozdzielczości 1280 x 800 wide view,
- Pamięć operacyjna: 2 GB
- Porty: 1x Micro-USB 2.0, 1 x Micro-HDMI®, 1 x Micro-SD/SDHC/SDXC wsparcie do 128 GB, 3.5 mm wyjście słuchawkowe / mic combo jack
- Wytrzymałość baterii: Do 9 godzin
- Wymiary: 258.8 x 175 x 8.98 mm
- Waga: 555 g

Toshiba Encore 2 WT8-B (8")
- Display: 8" (20,32 cm), 10- punktowy ekran dotykowy o rozdzielczości 1280 x 800 wide view
- Pamięć operacyjna: 1 GB
- Porty: 1 x Micro-USB 2.0, 1 x Micro-SD/SDHC/SDXC wsparcie do 128 GB, 3.5 mm wyjście słuchawkowe / mic combo jack
- Wytrzymałość baterii: Do 8.5 godzin
- Wymiary: 210.62 x 132 x 9.48 mm
- Waga: 385 g

***

Firma Toshiba jest światowym liderem i innowatorem w dziedzinie wprowadzania zaawansowanych technologii, producentem i sprzedawcą wielu różnych produktów elektrycznych i elektronicznych na rynku systemów informatycznych i komunikacyjnych, cyfrowych produktów powszechnego użytku, urządzeń i podzespołów elektronicznych, systemów zasilania (w tym systemów korzystających z energii nuklearnej), systemów do obsługi infrastruktur przemysłowych i społecznych oraz urządzeń domowych. Firma Toshiba została założona w 1875 roku i dzisiaj składa się z sieci ponad 590 firm zatrudniających 206 000 pracowników na całym świecie, a jej roczna sprzedaż przekracza 68 miliardów dolarów amerykańskich. Więcej informacji na temat firmy Toshiba znajduje się na stronie: www.toshiba.pl

Toshiba Europe GmbH, z siedzibą w Neuss, Niemcy, jest częścią grupy Toshiba Corporation, Tokyo.

Kontakt dla mediów:
Michal Houdek
Toshiba Europe GmbH

+420 730 156 268

Klaudia Piwowar
Partner of Promotion

+48 22 858 74 58 wew. 42

Odwiedź nas online
Odwiedź naszą stronę i bądź na bieżąco z produktami, specyfikacjami i ofertami specjalnymi: http://www.toshiba.pl/

Polub nas na Facebooku: http://www.facebook.com/Toshiba.Polska