BIURO PRASOWE

Ghelamco, 29.05.2014

Zdolni, kreatywni i gotowi na wyzwania projektanci „Warszawy przyszłości” pilnie poszukiwani – ruszyła III edycja konkursu FUTUWAWA


Po raz trzeci projektanci, artyści i architekci przedstawią swoje utopijne i futurystyczne koncepcje urbanistyczne dla stolicy. Prace do tegorocznej edycji konkursu FUTUWAWA można przesyłać od 15 maja do 15 lipca. W konkurs organizowany przez Fundację Puszka ponownie zaangażowała się firma Ghelamco – jeden z największych deweloperów w Polsce, który od lat tworzy tkankę miejską i aktywnie wspiera kreatywne myślenie o przestrzeni publicznej.


FUTUWAWA to międzynarodowy i otwarty konkurs, w którym polscy oraz zagraniczni artyści konkurują o najlepszy projekt dla Warszawy przyszłości w zakresie architektury, urbanistyki i sztuki tworzonej dla przestrzeni publicznej. Poprzednie edycje FUTUWAWY pozwoliły zgromadzić i zaprezentować na portalu futuwawa.pl ponad 400 odważnych, często nierealnych projektów, które stanowiły doskonały pretekst do dyskusji nad miastem, jego energią, zagospodarowaniem czy użytecznością.

FUTUWAWA to konkurs dla tych, którym nie brakuje wyobraźni i którzy chcą zadbać o mądre i innowacyjne formowanie przestrzeni miasta. W dwóch poprzednich edycjach konkursu swoje prace zgłosiły największe polskie pracownie architektoniczne, artyści działający w przestrzeni publicznej, zagraniczni twórcy architektury i sztuki, kolektywy, a także młodzi twórcy, często bez wykształcenia artystycznego, ale ze świetnymi pomysłami – mówi Magda Grabowska, jedna z organizatorek konkursu.

W tym roku projekty można nadsyłać w dwóch kategoriach: „Projekt dla Warszawy przyszłości. PORY ROKU" oraz „Projekt dla Warszawy przyszłości". Prace można zgłaszać indywidualnie bądź grupowo, bez żadnych ograniczeń – mogą to być zarówno wizualizacje, rzuty, przekroje, grafiki lub fotografie jak i filmy i animacje w formacie mp4. Dla autorów najlepszych projektów przewidziano atrakcyjne nagrody.

Przestrzeń, w której żyjemy nie może być nam obojętna i powinniśmy mieć na nią wpływ. My także żyjemy tą wizją zmian i nieustanną potrzebą tworzenia nowych, coraz bardziej innowacyjnych projektów. Jako deweloper rozwijamy miasto w sposób zrównoważony i odpowiedzialny, tworzymy nowe trendy, zmieniamy Warszawę. Uczestnicy konkursu mogą nieco bardziej popuścić wodze fantazji, wiec liczymy na wyzwolenie twórczej energii wokół architektury i innowacyjne, kreatywne pomysły. Pamiętajmy, że wszyscy jesteśmy współodpowiedzialni za kształt i jakość przestrzeni miejskiej, w której funkcjonujemy, a przyjazne, estetyczne otoczenie przekłada się na jakość życia mieszkańców miasta – mówi Jeroen van der Toolen, Dyrektor Zarządzający Ghelamco na Europę Środkowo-Wschodnią.

Prace konkursowe nadsyłane na platformę futuwawa.pl, będą oceniane przez jury konkursowe oraz internatów od 1 – 30 sierpnia 2014 r. Wyniki zostaną ogłoszone podczas gali wręczenia nagród w październiku br. Szczegółowe informacje dotyczące konkursu znajdują się na futuwawa.pl oraz facebooku: facebook.com/futuwawa.

***

O GHELAMCO POLAND

Ghelamco Poland to lider rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce i pionier w dziedzinie innowacji, zrównoważonego budownictwa i kreowania przestrzeni publicznej. Przez 26 lat, jako inwestor, deweloper i generalny wykonawca, firma ugruntowała swoją wiodącą pozycję na polskim rynku dostarczając 1 100 000 m2 najwyższej klasy powierzchni biurowej, mieszkaniowej, handlowej i magazynowej. Wolumen sprzedaży zrealizowanych projektów przekracza 1,3 mld EUR. Flagową inwestycją firmy jest kompleks biurowy Warsaw Spire wraz z placem Europejskim, uznany za najlepszy budynek biurowy na świecie w prestiżowym konkursie MIPIM Awards 2017.

Jako wizjoner w branży Ghelamco od lat konsekwentnie wdraża pionierskie projekty innowacyjnych, zaawansowanych technologicznie budynków i wyznacza kierunki dla rozwoju rynku nieruchomości w Polsce. To właśnie belgijska firma odkryła potencjał Mokotowa, wprowadziła do Polski koncepcję parku biznesowego i jako pierwsza certyfikowała budynki biurowe w prestiżowym systemie BREEAM – firma posiada w swoim portfolio już 9 certyfikowanych projektów o łącznej powierzchni 320 000 m2. Ghelamco także jako pierwszy spośród deweloperów dostrzegł potencjał Woli – lokalizacji, w której powstaje aktualnie nowe biznesowe serce stolicy.

Ghelamco to także jedyny deweloper w Polsce, który postrzega zrównoważone budownictwo w szerszej perspektywie i aktywnie działa na rzecz kształtowania przestrzeni publicznej. Firma realizuje projekty na rzecz rewitalizacji całych dzielnic, kreując obszary wartościowe dla miasta, jak plac Europejski. By dodatkowo wesprzeć miastotwórcze inicjatywy, firma Ghelamco powołała do życia Fundację Sztuka w Mieście, której celem jest podnoszenie jakości miejskiej przestrzeni publicznej poprzez działania artystyczne czy ambientowe dla lokalnych społeczności. Dokonania Ghelamco zostały wyróżnione szeregiem nagród, m.in. siedemnastokrotnym tytułem Dewelopera roku w Polsce.

Informacje dla mediów:
Michał Nitychoruk, Account Manager, Partner of Promotion
e-mail: , tel. 22 858 74 58 w. 95, 600 210 304

Radosław Górecki, Communication Manager, Ghelamco Poland
email: tel. 795 104 982