BIURO PRASOWE

Toshiba, 28.05.2014

Wszechstronność i wysoka jakość w jednym urządzeniu – Nowa seria laptopów Toshiba Satellite C


Toshiba Europe GmbH zaprezentowała nową serię laptopów z serii C. Są to smukłe, w przystępnej cenowo ofercie model Satellite C50 o przekątnej ekranu 15.6'' oraz Satellite C70 o przekątnej 17.3''. Są to w pełni wyposażone notebooki, które gwarantują niezawodność i satysfakcję użytkowania w codziennej pracy. Doskonale sprawdzą się jako komputery stacjonarne oraz jako urządzenia do częstych podróży i pracy poza biurem.


Idealne dla każdego typu użytkowników: od studentów, po pracowników biurowych, a na osobach prowadzących własną działalność w domu skończywszy. Seria laptopów Satellite C została wyposażona w wydajne procesory, wzmocniony system audio oraz szeroką gamę złączy i opcji łączności. Wszystkie te cechy sprawiają, że modele te posiadają wszystko, czego potrzebuje użytkownik do codziennej pracy takiej jak: obsługa poczty, social networking, edycja zdjęć, surfowanie po Internecie czy korzystanie z aplikacji biurowych.

Ulepszona ergonomia
Modele Satellite C50 oraz Satellite C70 posiadają charakterystyczny, stylowy design, który idealnie komponuje się ze z eleganckim, czarnym, fakturowanym wykończeniem, które nadaje laptopom nowoczesny wygląd. Oba modele zostały wyposażone w klawiaturę numeryczną oraz dużej wielkości, funkcjonalny touchpad. Dodatkowo model C50 posiada klawiaturę kafelkową, która zwiększa precyzję i komfort użytkowania podczas codziennej pracy biurowej.

Wiarygodna wydajność
Dzięki procesorom 4 generacji Intel® Core™ i5 oraz technologii Intel ® Turbo BOOT 2.0. zastosowanej w modelach Satellite C50 oraz C70 użytkownicy otrzymują sprzęt o niebywałej wydajności i funkcjonalności zarówno do codziennej pracy biznesowej jak i do domowej rozrywki. Twardy dysk o pojemności 1 TB oznacza, że użytkownicy posiadają pełną swobodę w pracy, zabawie czy surfowanie po Internecie. Pojemny dysk i 16GB pamięci RAM sprawia, że przechowywanie dużej ilości plików oraz wykonywanie kilku zadań jednocześnie nie sprawia tym urządzeniom żadnej trudności. Praca w sieci przebiega płynnie i bez zakłóceń.

Rozrywka na najwyższym poziomie
Technologii DTS Sound™, sprawia, że oba modele z serii C dostarczają użytkownikowi najwyższej jakości dźwięk. Głośniki stereo pozwalają zanurzyć się w pełnej głębi muzycznych barw, mocnych basów, wyraźnie słyszalnych dialogów, odgłosów z gier komputerowych czy filmów akcji. Dodatkowo doznania wizualne na najwyższym światowym poziomie zapewniają ekrany z rozdzielczością HD i HD+ , które gwarantują wyrazistą paletę barw oraz niebywałą szczegółowość obrazu.

Łączność w zasięgu ręki
Nowe laptopy z serii C posiadają szeroką gamę portów i złączy. Wszystkie modele zostały wyposażone w porty USB, w tym port USB 3.0. dzięki któremu użytkownik może w prosty i łatwy sposób transferować pliki między pozostałymi urządzeniami nawet do 10 razy szybciej. Port HDMI® umożliwia podłączenie laptopa do telewizora HD i oglądanie zdjęć, filmów, teledysków czy też prezentacji na dużym ekranie. Wbudowana kamera internetowa umożliwia użytkownikom rozmowę z przyjaciółmi w jakości HD, a Bluetooth ® 4.0 pozwala na płynną synchronizację danych z urządzeń mobilnych i oraz na szybkie transferowanie plików o dużej objętości.

Nowy laptop C50 będzie dostępny na rynku polskim na początku czerwca w cenie od ceny od 1999 zł, C70 pojawi się w trzecim kwartale tego roku.

Toshiba Satelliite seria C :
- HDD: do 1TB (5400rpm)
- ODD: opcjonalnie dysk Super-Multi DVD
- Złącza: WLAN, Bluetooth® 4.0
- Kamera HD
- Audio: DTS Sound™, system kontroli dźwięku przez Hot Keys
-OS: Windows 8.1 64-bit

Satellite C50:
- Ekran: 39.6 cm (15.6") HD (1366 x 768) LED
- Procesor: 4 generacji Intel® Core i5 CPUs
- Karta graficzna: Intel® HD Graphics 4000 lub AMD Radeon™ HD 8400 graphics
- Pamięć: 16GB (2x 8GB)
- Złącza: 1x HDMI®, 1 x USB 3.0, 2 x USB 2.0, 2-w-1 czytnik kart SD, RGB, wejście na słuchawki, wbudowany mikrofon
- Żywotność baterii: 6 godzin
- Wymiary: 380 x 259.9 x 26.6 mm
- Waga: 2.20kg / 2.35kg (with touch)

Satellite C70:
- Ekran: 43.9 cm (17.3") HD+ (1600 x 900) LED
- Procesor: 4 generacji Intel® Core i5 CPUs
- Karta graficzna: AMD Radeon™ R7 M260
- Pamięć: 8GB (2x 4GB)
- Złącza: 1x HDMI®, 2-in-1 czytnik kart SD , RGB, wejście na słuchawki, wbudowany mikrofon, 1 x USB 3.0, 2 x USB 2.0 (C70D), 1 x USB 2.0, 2 x USB 3.0 (C70)
- Żywotność baterii: 6 godzin
- Wymiary: 413 x 268 x 29 / 33.7 mm
- Waga: 2.7 kg

***

Firma Toshiba jest światowym liderem i innowatorem w dziedzinie wprowadzania zaawansowanych technologii, producentem i sprzedawcą wielu różnych produktów elektrycznych i elektronicznych na rynku systemów informatycznych i komunikacyjnych, cyfrowych produktów powszechnego użytku, urządzeń i podzespołów elektronicznych, systemów zasilania (w tym systemów korzystających z energii nuklearnej), systemów do obsługi infrastruktur przemysłowych i społecznych oraz urządzeń domowych. Firma Toshiba została założona w 1875 roku i dzisiaj składa się z sieci ponad 590 firm zatrudniających 206 000 pracowników na całym świecie, a jej roczna sprzedaż przekracza 68 miliardów dolarów amerykańskich. Więcej informacji na temat firmy Toshiba znajduje się na stronie: www.toshiba.pl

Toshiba Europe GmbH, z siedzibą w Neuss, Niemcy, jest częścią grupy Toshiba Corporation, Tokyo.

Kontakt dla mediów:
Michal Houdek
Toshiba Europe GmbH

+420 730 156 268

Klaudia Piwowar
Partner of Promotion

+48 22 858 74 58 wew. 42

Odwiedź nas online
Odwiedź naszą stronę i bądź na bieżąco z produktami, specyfikacjami i ofertami specjalnymi: http://www.toshiba.pl/

Polub nas na Facebooku: http://www.facebook.com/Toshiba.Polska