BIURO PRASOWE

Procter & Gamble - Pampers , 23.05.2014

Akademia Maluszka Pampers zyskała akceptację mam – Agnieszki Popielewicz i Moniki Pyrek


Dwie młode mamy miały okazję przetestować nową platformę edukacyjną Pampers, która – pomagając wspierać szczęśliwy i zdrowy rozwój dzieci – koncentruje się na zagadnieniach związanych z zakłóceniami snu najmłodszych oraz poradach dla rodziców. Popularna prezenterka TV Agnieszka Popielewicz i Monika Pyrek, trzykrotna medalistka mistrzostw świata w skoku o tyczce, w krótkich rozmowach podzieliły się z nami swoimi wrażeniami z wirtualnej Akademii Maluszka Pampers.Gdy dziecko rośnie i rozwija się, zmieniają się też jego przyzwyczajenia i godziny jego snu. Więc choć większość mam marzy o tym, aby ich maleństwa przesypiały spokojnie całą noc, często nie wiedzą jak im w tym pomóc. Dla spokojnego snu maluszka ma znaczenie to, w jakim jest wieku i jakie ma usposobienie. Ważne jest też otoczenie, w jakim śpi. Nie dziwi więc fakt, że prawie 40% mam skarży się na to, że ich dziecko przez pierwsze 11 miesięcy życia nie przespało spokojnie całej nocy . Każde dziecko jest wyjątkowe i dlatego mamy często mają problem z odpowiedzeniem sobie na pytanie, co zakłóca sen ich maluszka na danym etapie jego rozwoju, a stosowane przez nie ogólne wskazówki nie odpowiadają na indywidualne potrzeby ich pociech. Dlatego marka Pampers stworzyła wirtualną platformę edukacyjną – Akademię Maluszka Pampers. Aby pomóc rodzicom zidentyfikować potencjalne przyczyny zakłóceń snu maluszków, eksperci marki Pampers opracowali typologię 7 zaburzeń snu oraz wskazówki, dzięki którym mogą dowiedzieć się, jak uniknąć najpowszechniejszych problemów ze snem najmłodszych.

Akademia Maluszka Pampers to edukacyjna platforma, dzięki której rodzice mogą poznać sekrety spokojnego snu maluchów. Znajdą tam wyjaśnienie 7 najpowszechniejszych zakłóceń snu dzieci, a dzięki ciekawym filmikom z udziałem ekspertów, poznają rytuały zasypiania i dowiedzą się, jak pomóc maluszkom nauczyć się zasypiać samodzielnie. Interaktywny test pomoże rodzicom ustalić, co zakłóca spokojny sen ich dzieci, a indywidualnie dopasowane porady pomogą znaleźć rozwiązanie problemów ze snem ich pociech. Wszystko to wspierają aktualizowane artykuły, rady i wskazówki ekspertki Akademii Maluszka Pampers – Marty Żysko-Pałuby.

Pampers poprosił dwie młode mamy o przetestowanie Akademii Maluszka, aby poznać ich opinie. Monika Pyrek i Agnieszka Popielewicz, jako jedne z pierwszych mam w Polsce, miały okazję sprawdzić, jakie rady i wskazówki przygotowali dla nich eksperci Akademii Maluszka Pampers.
Kiedy dowiedziałam się, że jestem w ciąży, chciałam wiedzieć wszystko o macierzyństwie. Jednak nagle okazało się, że tych informacji było za dużo, nie umiałam sobie ich uporządkować. Dlatego, gdy dostałam szansę przetestowania Akademii Maluszka Pampers, zobaczyłam, jak dobrze jest mieć źródło wiedzy, które jest uporządkowane – mówi Monika Pyrek. Tym, co mnie bardzo zaskoczyło i od razu zaciekawiło, gdy pierwszy raz weszłam na Akademię Maluszka Pampers, było to, że dziecko rozwija się podczas snu. Wydaje nam się, że sen dziecka, tak samo jak nasz, ma tylko służyć wypoczynkowi, że mamy wstać gotowi do zabawy. A tam dowiedziałam się, że to jak dziecko śpi, wpływa na jego usposobienie – dodaje.

Monika Pyrek poleca Akademię Maluszka Pampers
https://www.youtube.com/watch?v=H6U969-zUiA&list=PLKPN2YozB9I0jk_XEoJnCqTHkU5BjS9vf

Akademia Maluszka Pampers to przestrzeń współpracy między rodzicami i ekspertami, a jednocześnie ciekawe i przyjemne źródło informacji. Potwierdza to Agnieszka Popielewicz, która przetestowała Akademię Maluszka Pampers. Myślę, że Internet jest genialnym źródłem wiedzy – najszybszym, zawsze pod ręką. Natomiast jest w nim też masa informacji niesprawdzonych, niewiarygodnych, które mogą wprowadzać w błąd. Dlatego cudownie, że powstają takie strony jak Akademia Maluszka Pampers, bo tam wiem na 100%, że przekazywana wiedza jest sprawdzona, wiarygodna – że pochodzi z najlepszych możliwych źródeł. Np. oglądając filmiki, widzimy twarze ekspertów. Nie mam wątpliwości, że ich porady są słuszne – wyjaśnia.

Agnieszka Popielewicz potwierdza, że Akademia Maluszka Pampers to wspaniałe źródło informacji
https://www.youtube.com/watch?v=ZMvzDWBz4cA&list=PLKPN2YozB9I0jk_XEoJnCqTHkU5BjS9vf&index=1

Żeby pomóc dziecku przespać całą noc bez niepotrzebnych wybudzeń i tym samym wspierać jego potencjał w ciągu dnia, należy także zadbać o to, żeby maluch miał sucho, kiedy śpi. Pamiętając o tym, Pampers wprowadził nowe pieluszki Pampers Active Baby-Dry z udoskonaloną warstwą chłonną Extra Sleep, która wchłania wilgoć jeszcze szybciej i pomaga zapewnić uczucie suchości aż do 12 godzin. Co więcej, żeby opieka nad dzieckiem w nocy była łatwiejsza i sprawniejsza, chusteczki dla niemowląt Pampers Baby Fresh Clean mają teraz nową teksturę SoftGrip.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o typologii snu, zakłóceniach snu dziecka i rytuałach zasypiania odwiedź stronę: http://www.pampers.pl/akademia-maluszka-pampers-sen-dziecka.

Cena rekomendowana pieluszek Pampers Active Baby-Dry – 17.99 PLN za opakowanie (21-22 szt.)
Cena rekomendowana chusteczek dla niemowląt Pampers Baby Fresh Clean – 7.99 PLN za opakowanie

***

Kontakt prasowy:

Partner of Promotion
Agnieszka Jędrzejczyk – Wojciechowska
tel: 22 858 74 58 wew. 56