BIURO PRASOWE

AMD, 27.02.2014

Wiodący w branży producenci oprogramowania przyznali certyfikaty zgodności profesjonalnej karcie graficznej AMD FirePro R5000 dla rozwiązań w chmurze obliczeniowej


Profesjonaliści zajmujący się inżynierią i pracą twórczą zyskają na możliwości wykorzystania wysokiej wydajności i wielości funkcji zdalnych certyfikowanych kart graficznych AMD FirePro R5000 przewidzianych dla rozwiązań chmury obliczeniowej


 Firma AMD (NYSE: AMD) ogłosiła dziś, że zdalne karty graficzne AMD FirePro™ R5000 pomyślnie przeszły testy i otrzymały certyfikaty od firm AutodeskŸ, BentleyŸ, Dassault Systèmes i Siemens PLM Software, co potwierdza ich wysoką jakość i wydajność na polu bezpiecznego i zdalnego wykorzystania w chmurze obliczeniowej. Karta graficzna AMD FirePro™ R5000 to pojedyncze i zdalne rozwiązanie graficzne certyfikowane dla wielu aplikacji od wiodących dostawców oprogramowania CAD/CAE/CAM. To jedyne w swoim rodzaju rozwiązanie łączy w pojedynczej karcie podłączanej przez PCI Express 3.0 zaawansowany układ graficzny zorientowany na profesjonalne zastosowania i procesor hosta Teradici TERA2240 PCoIP. Zdalna karta graficzna firmy AMD została zaprojektowana dla podstawowych zadań i obciążeń programów CAD/CAE/CAM, które wymagają wysokiej mocy obliczeń graficznych w chmurze.

Obecna lista certyfikowanych aplikacji obejmuje:

1. AutodeskŸ

 • AutoCADŸ 2014/2013/2012
 • AutoCADŸ 2014/2013/2012
 • RevitŸ 2014/2013/2012

2. BentleyŸ

 • MicroStation V8i (SELECTseries 3)

3. Dassault Systèmes

 • SOLIDWORKS 2014/2013/2012

4. Siemens PLM Software

 • NX 8.5/8.0
 • Teamcenter Visualization 8.01/8.0/2007
 • Tecnomatix 9.1.2
 • Solid Edge ST6

"Te certyfikaty to najlepszy dowód jakości wsparcia firmy AMD dla kluczowego oprogramowania i naszego oddania dla rozwijających się, wiodących w branży profesjonalnych rozwiązań graficznych," powiedział David Cummings, senior director i general manager w dziale Professional Graphics w firmie AMD. "Poza wszystkim jesteśmy po prostu dumni mogąc zapewnić użytkownikom naszych rozwiązań dla stacji roboczych spójne i konsekwentne możliwości na światowym poziomie. Dzięki zdalnym kartom graficznym AMD FirePro R5000 umożliwiamy profesjonalnym designerom i inżynierom pracować efektywnie i bardziej produktywnie w środowisku chmury obliczeniowej."

"Użytkownicy stacji roboczych do zastosowań CAD, CAE i CAM oczekują bezkompromisowego, zdalnego dostępu do bogatego w funkcje rozwiązania, które akceleruje działania graficzne również w projektach 3D i jesteśmy dumni mogąc pracować razem z AMD przy dostarczaniu oferujących to zdalnych kart graficznych AMD FirePro R5000," powiedział Olivier Favre, director of product management w firmie Teradici. "AMD i Teradici razem dostarczają pełnię możliwości przy bezpiecznym, zdalnym dostępie użytkownikom korzystającym z wymagających dużej mocy graficznej aplikacji w chmurze. Dla korporacyjnych użytkowników w ruchu programy Teradici PCoIP Software Clients i Zero Clients umożliwiają uzyskanie dostępu do pełnej mocy przy zachowaniu mobilności ich stacji roboczych."

Zdalna karta graficzna AMD FirePro™ R5000 zapewnia:

 • Pełne możliwości obróbki 3D na wielu monitorach dostępne poprzez standardowe sieci IP dzięki technologii transferu i kompresji o potwierdzonej jakości.
 • Niskie koszty TCO pozwalając korzystać ze scentralizowanych stacji roboczych na miejscu lub zdalnie.
 • Bardziej elastyczne możliwości ustawień miejsc do siedzenia w departamentach IT umożliwiając użytkownikom dostęp do ich aplikacji z każdego urządzenia i wykorzystując zalety klientów PCoIP.
 • Możliwości zdalnego wyświetlania obrazu nawet na 4 monitorach o rozdzielczości 1920x1200 na użytkownika dzięki kompatybilności z urządzeniem typu Zero Client lub najnowszym oprogramowaniem klienckim Teradici.
 • Bezpieczne środowisko obliczeniowe, które zapewnia kodowaną transmisję obrazu pomiędzy kartą graficzną AMD FirePro R5000 i urządzeniem typu Zero Client na biurku każdego użytkownika.

Ponadto karta graficzna AMD FirePro™ R5000 została przetestowana i certyfikowana do użycia z urządzeniem HP t310 Zero Client oraz stacjami roboczymi HP Z420 i HP Z620 umożliwiając bezpieczny i godny zaufania dostęp do modeli i projektów.

***

O AMD
Firma AMD (NYSE: AMD) jest pionierem technologii półprzewodnikowych takich jak działające w wielu komputerach, przełomowe układy przyspieszonego przetwarzania (APU), które rozpoczęły nową erę cyfrowej rozrywki. Rozwiązania serwerowe firmy AMD są przeznaczone dla najlepszych w branży środowisk chmur obliczeniowych i wirtualizacji. Karty graficzne AMD są wykorzystywane w wielu rodzajach nowoczesnych urządzeń elektronicznych, m.in.: komputerach osobistych, konsolach do gier czy superkomputerach. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź stronę http://www.amd.com.

Nazwa AMD, logo AMD Arrow, nazwy AMD Opteron, FirePro, a także ich kombinacje są znakami handlowymi należącymi do firmy Advanced Micro Devices. Nazwa
PCI Express jest znakiem handlowym należącym do PCI-SIG. OpenCL jest znakiem handlowym firmy Apple i jest używane zgodnie z pozwoleniem organizacji Khronos Group Pozostałe nazwy zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych i mogą być znakami handlowymi ich prawnych właścicieli.

Kontakt dla mediów:
Bruno Murzyn, AMD CEE: +48 22 698 72 61 ()
Filip Straburzyński, Partner of Promotion: + 48 22 858 74 58 wew. 44 ()