BIURO PRASOWE

OKI, 12.03.2014

Urządzenia Oki zgodne z usługą Google Cloud Print


Oki rozszerza możliwości swoich urządzeń drukujących o kompatybilność ze standardem Google Cloud Print. To kolejne wzbogacenie w ofercie mobilnego druku Oki. Do tej pory drukarki i urządzenia wielofunkcyjne Oki współpracowały z takimi aplikacjami jak: AirPrint firmy Apple, Cortado Workplace i ePrint firmy Microtech Corp.


Oki uzyskało certyfikat Google Cloud Print dla produktów z serii MC300 i MC500. W marcu certyfikatem objęte zostaną również modele: MB451dn, MB471dnw, MB491dn, ES4191dn. Drukowanie możliwe jest po utworzeniu konta Google oraz zarejestrowaniu za jego pomocą drukarki lub urządzenia wielofunkcyjnego.

Google Cloud Print umożliwia drukowanie na drukarce zarejestrowanej w koncie Google za pośrednictwem zgodnego urządzenia sieciowego, takiego jak telefon komórkowy, tablet lub komputer, bez konieczności instalowania sterowników drukarki w tym urządzeniu. W praktyce oznacza to, że nawet przebywając w dowolnym zakątku Ziemi możemy drukować z własnego laptopa używając do tego celu drukarki znajdującej się w domu lub w biurze, a to bardzo ułatwia pracę.

Certyfikację Google Cloud Print uzyskały następujące urządzenia firmy Oki:

Kolorowe (Luty 2014):

 • MC332dn
 • MC342dn
 • MC342dnw
 • MC352dn
 • ES3452dn
 • MC362dn
 • MC562dnw
 • ES5462dnw

Monochromatyczne (Marzec 2014):

 • MB451dn
 • MB471dnw
 • MB491dn
 • ES4191dn

Ze standardem Google Cloud Print nie będą zgodne następujące urządzenia: B441dn, MB461dn oraz ES4161dn.

Polub nas na Facebooku: https://www.facebook.com/OKI.Polska

***

O OKI Europe

OKI Europe Ltd jest działem Oki Data Corporation, globalnej firmy zajmującej się działalnością typu business-to-business, która koncentruje się na tworzeniu profesjonalnych drukujących produktów, aplikacji i usług komunikacyjnych typu in-house, mających zwiększać wydajność dzisiejszych i przyszłych przedsięwzięć.

Jest to firma o ugruntowanej pozycji jednej z wiodących marek rozwiązań w obszarze druku, zarówno pod względem wartości, jak i sprzedanych produktów. Przez ponad 60 lat OKI Europe dostarcza zaawansowane rozwiązania druku na całym świecie, wprowadzając przełomowe technologie, które wspierają potrzeby zarówno dużych jak i małych firm. Nasz pionierski rozwój technologii druku cyfrowego LED umieścił OKI w rynkowej czołówce firm dostarczających przyjazne środowisku, ekologiczne, urządzenia drukujące w wysokiej rozdzielczości.

Oprócz szerokiego portfolio wielokrotnie nagradzanych drukarek i urządzeń wielofunkcyjnych, OKI oferuje szereg usług, które pomagają zoptymalizować drukowanie i obieg dokumentów. To, wraz z zintegrowanym pakietem technologii i narzędzi programowych, może pomóc firmom przejąć kontrolę nad kosztami druku i prowadzeniem dokumentacji w bezpiecznym środowisku, niezależnie czy praca biura bazuje na mobilności czy rozwiązaniach
w chmurze.

Obecnie OKI Europe zatrudnia około 1100 osób w 21 lokalizacjach (biura handlowe i zakłady produkcyjne) i jest reprezentowany w 60 krajach w całym regionie EMEA.

Oki Data Corporation jest częścią Oki Electric Industry Co. Ltd. z siedzibą w Tokyo, który jako pierwszy japoński producent telekomunikacyjny został założony w 1881 r.

Więcej informacji znajduje się na stronie www.oki.pl oraz www.okieurope.pl

Kontakt dla mediów:
Justyna Kamińska

+48 22 858 74 58 (#39)