BIURO PRASOWE

Toshiba, 25.02.2014

Laptopy hybrydowe – czy mają szansę stać się komputerami przyszłości?


Laptop czy tablet? Wiele osób planując zakup nowego sprzętu zadaje sobie to właśnie pytanie. Toshiba wychodząc naprzeciw wszystkim niezdecydowanym proponuje rozwiązanie 2 w 1, czyli laptopy hybrydowe.


W niedalekim czasie dotykowe ekrany staną się standardowym rozwiązaniem w komputerach przenośnych. Zanim jednak to nastąpi większość osób planując zakup nowego sprzętu elektronicznego często waha się między tabletem, który oferuje większą mobilność, a laptopem, który z kolei zapewnia wyższą funkcjonalność. Wszystkim tym, którzy nie chcą iść na technologiczny kompromis producenci sprzętu elektronicznego proponują rozwiązanie typu 2 w 1, czyli laptopy konwertowane bądź laptopy hybrydowe.

Ekrany w laptopach konwertowanych można obracać, składać i dostosowywać ich położenie do swoich, własnych potrzeb, ale w przeciwieństwie do laptopów hybrydowych nie można ich całkowicie odłączyć. Propozycją urządzeń hybrydowych od marki Toshiba jest m.in. seria Satellite W30t z przestronnym, dotykowym wyświetlaczem IPS HD o przekątnej 13,3'' oraz głośnikami stereo z systemem wzbogacania dźwięku DTS® Studio Sound™.

Zaletą tabletu jest poręczny dotykowy ekran, który świetnie sprawdzi się podczas podróży, dostęp do szerokiej gamy aplikacji mobilnych oraz interaktywna rozrywka w zasięgu ręki. Laptop to wysoki poziom wydajności, duża ilość portów i złączy oraz nieodłączny element pracy biurowej. Wybierając urządzenia hybrydowe, ich użytkownicy nie muszą rezygnować ani z mobilności, jaką oferują urządzenia przenośne, ani z funkcjonalności, jaką charakteryzują się wysoce wydajne laptopy biznesowe.


Laptopy hybrydowe po odłączeniu ekranu tworzą autonomiczne urządzenie, którym jest tablet. Jest wyposażony we wszystkie niezbędne komponenty takie jak: procesor, pamięć czy dysk, które zapewniają mu pełną niezależność funkcjonowania. Ekrany te posiadają również szereg portów i złączy tak jak w przypadku Satellite W30t, który posiada port Micro-USB to oddzielnego ładowania, port Micro-HDMI do wyświetlania multimediów na telewizorach HD oraz gniazdo na kartę Micro-SD do prostego transferowania ulubionych plików. Dzięki takiej konstrukcji klawiatura w laptopach hybrydowych pełni zazwyczaj funkcję stacji dokującej, która posiada wbudowaną dodatkową baterię. Takie rozwiązanie sprawia, że popularne hybrydy mogą tworzyć dwa niezależne urządzenia – laptop i tablet, które wykorzystują autonomiczne źródła energii, a innowacyjna funkcja Sleep-and-Charge umożliwia ładowanie urządzenia przenośnego nawet z wyłączonego laptopa.

Laptopy hybrydowe to idealne rozwiązanie dla osób, które często podróżują i potrzebują stałej łączności oraz dostępu do sieci. Instalowany obecnie u większości urządzeń komputerowych system operacyjny Windows 8.1 sprzyja rozwiązaniom dotykowym, z których korzystają użytkownicy popularnych hybryd. Urządzenia te dobrze sprawdzą się w przedsiębiorstwach, które poszukują uniwersalnych rozwiązań i sprzętu elektronicznego, który będzie w stanie dostosować się do każdej sytuacji biznesowej: od sprawdzenia maila, po edycję prezentacji, a na pracy w arkuszu kalkulacyjnym skończywszy.

***

Firma Toshiba jest światowym liderem i innowatorem w dziedzinie wprowadzania zaawansowanych technologii, producentem i sprzedawcą wielu różnych produktów elektrycznych i elektronicznych na rynku systemów informatycznych i komunikacyjnych, cyfrowych produktów powszechnego użytku, urządzeń i podzespołów elektronicznych, systemów zasilania (w tym systemów korzystających z energii nuklearnej), systemów do obsługi infrastruktur przemysłowych i społecznych oraz urządzeń domowych. Firma Toshiba została założona w 1875 roku i dzisiaj składa się z sieci ponad 590 firm zatrudniających 206 000 pracowników na całym świecie, a jej roczna sprzedaż przekracza 68 miliardów dolarów amerykańskich. Więcej informacji na temat firmy Toshiba znajduje się na stronie: www.toshiba.pl

Toshiba Europe GmbH, z siedzibą w Neuss, Niemcy, jest częścią grupy Toshiba Corporation, Tokyo.

Kontakt dla mediów:
Michal Houdek
Toshiba Europe GmbH

+420 730 156 268

Klaudia Piwowar
Partner of Promotion

+48 22 858 74 58 wew. 42

Odwiedź nas online
Odwiedź naszą stronę i bądź na bieżąco z produktami, specyfikacjami i ofertami specjalnymi: http://www.toshiba.pl/

Polub nas na Facebooku: http://www.facebook.com/Toshiba.Polska