BIURO PRASOWE

AMD, 17.12.2013

Karta graficzna AMD Radeon R7 260 to wydajność, efektywność i znakomita wartość sama w sobie


Dzięki obsłudze Mantle API i architekturze Graphics Core Next (GCN) karta graficzna AMD Radeon R7 260 to idealny, przeznaczony do grania sprzęt w środkowym segmencie rynku
Sunnyvale, Kalifornia - 17 grudnia 2013 - firma AMD zapowiedziała dziś kartę graficzną AMD Radeon(tm) R7 260, najnowsze uzupełnienie do kart AMD Radeon(tm) Serii R7, rodziny sprzętu zaprojektowanego dla codziennych graczy oraz ludzi szukających możliwości wyraźnego zwiększenia wydajności swojego komputera.

Bazująca na zdobywającej nagrody architekturze Graphics Core Next (GCN), karta graficzna AMD Radeon R7 260 obsługuje również Mantle, czyli uznaną w branży technologię opracowaną przez AMD po to, aby umożliwić współczesnym deweloperom topowych gier tworzenie ich w taki sposób, żeby wykorzystywały maksimum mocy rdzeni GCN znajdujących się w komputerach i konsolach do gier. Technologia Mantle zapewnia skuteczny i prosty proces przygotowania gier, dzięki czemu te z nich, które to wykorzystują, mogą komunikować się w natywnym języku architektury GCN czerpiąc korzyść z optymalizacji sprzętowej uwalniającej wydajność i zapewniającej znakomitą jakość obrazu.

"Karta graficzna AMD Radeon R7 260 otrzymała wszystkie te unikalne funkcje, które wyróżniają markę Radeon na tle konkurencji," powiedział Matt Skynner, corporate vice president i general manager w Graphics Business Unit w firmie AMD. "Naszym celem jest dostarczanie najlepszych technologii obliczeniowych do gier i innowacyjnych doznań z samego grania za sprawą naszej linii uznanych kart graficznych."

Materiały uzupełniające
- Dowiedz się więcej o kartach graficznych AMD Radeon(tm) Serii R7
- Dowiedz się więcej o Mantle
- Przeczytaj na naszym blogu wpis: Cztery pryncypia technologii AMD Mantle
- Zostań fanem profilu AMD Gaming na Facebooku
- Zaczep nas na Twitterze na profilu @AMDRadeon
- Zostań fanem AMD na Facebooku

***

O AMD
Firma AMD (NYSE: AMD) jest pionierem technologii półprzewodnikowych takich jak działające w wielu komputerach, przełomowe układy przyspieszonego przetwarzania (APU), które rozpoczęły nową erę cyfrowej rozrywki. Rozwiązania serwerowe firmy AMD są przeznaczone dla najlepszych w branży środowisk chmur obliczeniowych i wirtualizacji. Karty graficzne AMD są wykorzystywane w wielu rodzajach nowoczesnych urządzeń elektronicznych, m.in.: komputerach osobistych, konsolach do gier czy superkomputerach. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź stronę http://www.amd.com.

Nazwa AMD, logo AMD Arrow, nazwy AMD Opteron, FirePro, a także ich kombinacje są znakami handlowymi należącymi do firmy Advanced Micro Devices. Nazwa
PCI Express jest znakiem handlowym należącym do PCI-SIG. OpenCL jest znakiem handlowym firmy Apple i jest używane zgodnie z pozwoleniem organizacji Khronos Group Pozostałe nazwy zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych i mogą być znakami handlowymi ich prawnych właścicieli.

Kontakt dla mediów:
Bruno Murzyn, AMD CEE: +48 22 698 72 61 ()
Filip Straburzyński, Partner of Promotion: + 48 22 858 74 58 wew. 44 ()