BIURO PRASOWE

AMD, 13.11.2013

Karta graficzna AMD Radeon R9 270 to mocne uderzenie na rynku sprzętu do grania w rozdzielczości 1080p


Napędzana mocą architektury Graphics Core Next (GCN) i wzmocniona przez możliwości API Mantle karta graficzna AMD Radeon R9 270 jest sprzętem skonstruowany do grania w rozdzielczości HD i w wysokich ustawieniach jakości graficznej
Sunnyvale, Kalifornia - 13 Listopada 2013 roku - Firma AMD (NYSE: AMD) zaprezentowała dziś kartę graficzną AMD Radeon(tm) R9 270, najnowsze uzupełnienie do zdobywającej nagrody rodziny kart AMD Radeon(tm) Serii R9, która rozpoczęła nową erę grania na komputerach. Model AMD Radeon(tm) R9 270 dołącza do obecnych już na rynku kart graficznych AMD Radeon(tm) R9 270X, R9 280X, R9 290 i R9 290X, które zaprojektowano dla wymagających graczy oczekujących następnej generacji sprzętu, który przesuwa granice realizmu i wydajności.

"Karta graficzna AMD Radeon R9 270 kontynuuje tradycję firmy AMD dostarczania światowej klasy wydajności, funkcji i obsługi wielu monitorów za znakomitą cenę," powiedział Matt Skynner, corporate vice president i general manager w Graphics Business Unit w firmie AMD. "Wraz z Mantle, niezwykła wydajność i najlepsze doznania z gry stają się synonimami dla kart graficznych AMD Radeon Serii R7 i R9. Po raz kolejny firma AMD dowodzi, że marka Radeon to po prostu gaming."

Skonstruowana na bazie zdobywającej nagrody architektury Graphics Core Next (GCN) firmy AMD, karta graficzna AMD Radeon R9 270 jest nawet bardziej wzmocniona za sprawą Mantle, tj. ogłoszonej już w branży technologii rozwijanej przez firmę AMD, aby umożliwić dziś najlepszym deweloperom gier wydobycie pełnej mocy rdzeni GCN zarówno w komputerach jak i konsolach. Technologia Mantle wnosi uproszczony proces rozwoju, zaś gry działające w oparciu o nią będą w stanie komunikować się w natywnym języku architektury GCN, co zapewni im optymalizację sprzętową, która z kolei odblokuje rewolucyjną wydajność i jakość obrazu.

Karta graficzna AMD Radeon R9 270 jest idealna dla graczy szukających możliwości grania w najnowsze gry w rozdzielczości 1080p z wysokimi ustawieniami jakości graficznej. Pojedyncze złącze zasilania i współczynnik TDP na poziomie 150W czynią tę kartą idealną dla użytkowników, którzy rzadziej modernizują swoje komputery i szukają możliwości wydłużenia życia swojej aktualnej konfiguracji sprzętowej.

Szczegóły karty graficznej AMD Radeon R9 270:

- 1280 jednostek przetwarzania strumieniowego
- Do 925 MHz taktowania rdzenia
- 2 GB pamięci GDDR5
- Do 1,4 GHz (5,6 Gb/s) taktowania pamięci
- 179,2 GB/s przepustowości pamięci (maksymalnie)
- 2,69 teraflopsa mocy obliczeniowej pojedynczej precyzji
- Obsługa interfejsów DirectXŸ 11.2, OpenGL 4.3 i Mantle

Karta graficzna AMD Radeon R9 270 jest dostępna od dziś, 13 listopada 2013 w cenie od 179 USD i 134 Euro (wyłączywszy VAT).

Materiały uzupełniające
- Dowiedz się więcej nt. kart graficznych AMD Radeon(tm) Serii R9
- Czytaj wpis na naszym blogu: Cztery pryncypia dla technologii Mantle firmy AMD
- Zostań fanem profilu AMD Gaming na Facebooku
- Skontaktuj się z nami na Twitterze na profilu @AMDRadeon
- Zostań fanem firmy AMD na Facebooku

***

O AMD
Firma AMD (NYSE: AMD) jest pionierem technologii półprzewodnikowych takich jak działające w wielu komputerach, przełomowe układy przyspieszonego przetwarzania (APU), które rozpoczęły nową erę cyfrowej rozrywki. Rozwiązania serwerowe firmy AMD są przeznaczone dla najlepszych w branży środowisk chmur obliczeniowych i wirtualizacji. Karty graficzne AMD są wykorzystywane w wielu rodzajach nowoczesnych urządzeń elektronicznych, m.in.: komputerach osobistych, konsolach do gier czy superkomputerach. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź stronę http://www.amd.com.

Nazwa AMD, logo AMD Arrow, nazwy AMD Opteron, FirePro, a także ich kombinacje są znakami handlowymi należącymi do firmy Advanced Micro Devices. Nazwa
PCI Express jest znakiem handlowym należącym do PCI-SIG. OpenCL jest znakiem handlowym firmy Apple i jest używane zgodnie z pozwoleniem organizacji Khronos Group Pozostałe nazwy zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych i mogą być znakami handlowymi ich prawnych właścicieli.

Kontakt dla mediów:
Bruno Murzyn, AMD CEE: +48 22 698 72 61 ()
Filip Straburzyński, Partner of Promotion: + 48 22 858 74 58 wew. 44 ()