BIURO PRASOWE

AMD, 24.10.2013

Karta graficzna AMD Radeon R9 290X pionierem w nowej erze rozgrywki w grach komputerowych


Firma AMD wykonuje mistrzowski ruch prezentując kartę graficzną AMD Radeon R9 290X będącą perłą w koronie AMD Radeon Serii R9 - serii przygotowanej z myślą o nowej erze gier
Sunnyvale, Kalifornia - 24 Października 2013 - Firma AMD (NYSE: AMD) zaprezentowała kartę graficzną AMD Radeon(tm) R9 290X wprowadzając tym samym najlepszą kartę graficzną spośród modeli przygotowanych na nową erę gier komputerowych. AMD Radeon(tm) R9 290X będący topową kartą graficzną z serii AMD Radeon(tm) R9 zapewnia zapierające dech w piersiach osiągi, przesuwając granice realizmu zarówno w warstwie wizualnej jak i dźwiękowej graczom, którzy oczekują najlepszych wrażeń.

"Na szczycie naszej najnowszej linii kart graficznych AMD Radeon Serii R9 znajduje się karta AMD Radeon R9 290X niejako uosabiająca pozycję lidera firmy AMD jako dostawcy najlepszych rozwiązań graficznych zapewniających wyjątkowe doznania z gier. Jednocześnie sprzęt ten podkreśla najlepiej znaczenie hasła "Radeon(tm) to po prostu gaming"", powiedział Matt Skynner, general manager i corporate vice president, w jednostce AMD Graphics Business Unit. "Fantastyczne połączenie architektury Graphics Core Next (GCN), technologii Mantle oraz TrueAudio podnosi poprzeczkę w dziedzinie zapierających dech w piersiach efektów graficznych i dźwiękowych, zapewniając potężną wydajność oraz dając entuzjastom niespotykane wrażenia z grania."

Karta graficzna AMD Radeon R9 290X z architekturą Graphics Core Next (GCN) w samym jej rdzeniu ma tę niedoścignioną przewagę, że obsługuje opracowaną przez AMD technologii Mantle, która zmienia oblicze branży. Dzięki technologii Mantle najlepsi twórcy gier mogą w pełni wykorzystać moc architektury GCN, która znajduje się w komputerach i konsolach, co umożliwia im programowanie w języku natywnym dla rdzenia karty graficznej i korzystanie z niezrównanego poziomu optymalizacji sprzętu, który uwolni potężną wydajność i zapewni niezwykłą jakość obrazu.

Wyposażona w technologię AMD TrueAudio i stworzona do grania w ultra wysokiej rozdzielczość karta graficzna AMD Radeon R9 290X tworzy najbardziej wciągające wrażenia w grach komputerowych jakie można sobie dziś wyobrazić . Technologia AMD TrueAudio wznosi oprawę dźwiękową gier na jeszcze wyższy poziom i w ten sposób zapewnia przełomowe doznania audio otaczając graczy realistycznym środowiskiem dźwiękowym i to przez słuchawki lub głośniki stereo. Uzbrojona w specjalny procesor dźwięku karta graficzna AMD Radeon R9 290X zapewni bogatszą i bardziej wciągającą warstwę audio, włączając w to realistyczny efekt echa, pogłosy oraz niezwykle realistyczne środowiska dźwiękowe.

Stworzona do działania w rozdzielczości UltraHD (4K) i w trybie AMD Eyefinity karta graficzna AMD Radeon(tm) R9 290X jeszcze bardziej wzmacnia doznania wizualne zarówno w obecnych jak i przyszłych tytułach gier komputerowych prezentujących najwyższą jakość obrazu na ekranach o dużej powierzchni.

Wyjątkowe cechy kart graficznych AMD Radeon R9 290X:
- 2816 procesorów strumieniowych
- Do 1 GHz taktowania rdzenia
- 4 GB GDDR5 pamięci
- Do 5,0 Gb/s taktowania pamięci
- 320 GB/s maksymalnej przepustowości pamięci
- 5,6 TeraFlopsa mocy obliczeniowej w przetwarzaniu pojedynczej precyzji
- Obsługa DirectXŸ 11.2, OpenGL 4.3 i Mantle

Karty graficzne AMD Radeon R9 290X są dostępne w sprzedaży od 24 Października 2013 w cenach od $549 USD i Euro 399 (wyłączając podatek VAT) .

Materiały uzupełniające
- Dowiedz się więcej na temat kart graficznych AMD Radeon(tm) Serii R9
- Zajrzyj na Blog gdzie opisane zostały cztery pryncypia technologii AMD Mantle
- Zarejestruj się na konferencję APU13, aby dowiedzieć się więcej na temat
technologii Mantle
- Zostań fanem profilu AMD Gaming na Facebooku
- Dołącz do dyskusji na Twiterze pod adresem @AMDRadeon
- Zostań fanem AMD na Facebooku.

***

O AMD
Firma AMD (NYSE: AMD) jest pionierem technologii półprzewodnikowych takich jak działające w wielu komputerach, przełomowe układy przyspieszonego przetwarzania (APU), które rozpoczęły nową erę cyfrowej rozrywki. Rozwiązania serwerowe firmy AMD są przeznaczone dla najlepszych w branży środowisk chmur obliczeniowych i wirtualizacji. Karty graficzne AMD są wykorzystywane w wielu rodzajach nowoczesnych urządzeń elektronicznych, m.in.: komputerach osobistych, konsolach do gier czy superkomputerach. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź stronę http://www.amd.com.

Nazwa AMD, logo AMD Arrow, nazwy AMD Opteron, FirePro, a także ich kombinacje są znakami handlowymi należącymi do firmy Advanced Micro Devices. Nazwa
PCI Express jest znakiem handlowym należącym do PCI-SIG. OpenCL jest znakiem handlowym firmy Apple i jest używane zgodnie z pozwoleniem organizacji Khronos Group Pozostałe nazwy zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych i mogą być znakami handlowymi ich prawnych właścicieli.

Kontakt dla mediów:
Bruno Murzyn, AMD CEE: +48 22 698 72 61 ()
Filip Straburzyński, Partner of Promotion: + 48 22 858 74 58 wew. 44 ()