BIURO PRASOWE

AMD, 08.10.2013

Firma AMD wprowadza karty graficzne AMD Radeon R9 270X i AMD Radeon R9 280X


Uzbrojone w nagradzaną i będącą dziś już branżowym standardem architekturę Graphics Core Next (GCN) i wzmocnione poprzez technologię Mantle karty graficzne AMD Radeon R9 270X i AMD Radeon R9 280X to sprzęt dla graczy, którzy oczekują najlepszego
Sunnyvale, Kalifornia - 8 Października 2013 - firma AMD (NYSE: AMD) wprowadziła dziś karty graficzne AMD Radeon(tm) R9 270X i AMD Radeon(tm) R9 280X. Sprzęt ten został opracowany od samego początku po to, żeby zapoczątkować nową erę hiper-realistycznych gier w ultra-rozdzielczości. Karty graficzne AMD Radeon(tm) Serii R9 zostały zaprojektowane dla zaawansowanych graczy, którzy potrzebują wysoko wydajnego sprzętu, który znacznie wykracza poza obecne granice realizmu i wydajności.

Bazujące na nagradzanej architekturze Graphics Core Next (GCN) firmy AMD karty graficzne AMD Radeon Serii R9 otrzymują dalszy wzrost wydajności za sprawą technologii Mantle . Ta uznana przez branżę technologia, która została opracowaną przez firmę AMD, umożliwia deweloperom współczesnych, topowych gier wykorzystanie do maksimum układów w architekturze GCN, które są obecne w komputerach i konsolach. Mantle przyspiesza i ułatwia proces opracowania gier, które za sprawą tej technologii będą w stanie komunikować się w natywnym języku architektury GCN. Ta optymalizacja sprzętowa odblokowuje rewolucyjną wydajność i jakość obrazu.

"Za sprawą architektury GCN i teraz również Mantle, w pełni uwolniona wydajność graficzna i niezrównana jakość obrazu zostają niejako wpisane w DNA wszystkich kart graficznych firmy AMD, jak również niebawem również wszystkich naszych procesorów APU," powiedział Matt Skynner, corporate vice president i general manager w Graphics Business Unit w firmie AMD. "Nasza nowa, dopasowana do wymagań gier następnej generacji linia kart graficznych Serii R9 udowadnia, że Radeon znaczy gaming."

Karty graficzne AMD Radeon Serii R9 umożliwiają rozgrywkę w ultra-rozdzielczości dzięki obsłudze zarówno UltraHD (4K) jak i technologii AMD Eyefinity udowadniając w ten sposób, że zapewniają wiodące w branży doznania wizualne dla graczy grających we współczesne i przyszłe tytuły. Karty graficzne AMD Radeon R9 270X są idealne do gry w rozdzielczości 1080p z najwyższymi ustawieniami graficznymi. Karta graficzna AMD Radeon R9 280X została idealnie skrojona na miarę rozdzielczości 2560x1440, napakowana 3 GB pamięci i skonstruowana by grać na niej w wymagające graficznie, nadchodzące tytuły jak "Battlefield 4".


Specyfikacja produktu

Model: R9 270X
Cena: 199 USD (2GB), 229 USD (4GB)
Liczba procesorów strumieniowych: 1280
Taktowanie rdzenia: Do 1,05 GHz
Wydajność obliczeniowa: 2,69 Teraflopsa
Pamięć: 2 GB lub 4 GB GDDR5 / 256-bit
Obsługa API: DirectXŸ 11.2,O penGL 4.3, Mantle

Model: R9 280X
Cena: 299 USD
Liczba procesorów strumieniowych: 2048
Taktowanie rdzenia: Do 1 GHz
Wydajność obliczeniowa: 4,1 Teraflopsa
Pamięć: 3 GB GDDR5 / 384-bit
Obsługa API: DirectXŸ 11.2,O penGL 4.3, Mantle

Karty graficzne AMD Radeon R9 270X i AMD Radeon R9 280X będą dostępne od 11 października 2013 roku.

Materiały uzupełniające
- Obejrzyj prezentację z konferencji GPU14
- Dowiedz się więcej nt. kart graficznych AMD Radeon(tm) Serii R9
- Zarejestruj się na AMD Developer Summit APU13, aby dowiedzieć się więcej nt. Mantle
- Złap nas na Twitterze na profilu @AMDRadeon
- Zostań fanem AMD Gaming na Facebooku
- Zostań fanem AMD na Facebooku

***

O AMD
Firma AMD (NYSE: AMD) jest pionierem technologii półprzewodnikowych takich jak działające w wielu komputerach, przełomowe układy przyspieszonego przetwarzania (APU), które rozpoczęły nową erę cyfrowej rozrywki. Rozwiązania serwerowe firmy AMD są przeznaczone dla najlepszych w branży środowisk chmur obliczeniowych i wirtualizacji. Karty graficzne AMD są wykorzystywane w wielu rodzajach nowoczesnych urządzeń elektronicznych, m.in.: komputerach osobistych, konsolach do gier czy superkomputerach. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź stronę http://www.amd.com.

Nazwa AMD, logo AMD Arrow, nazwy AMD Opteron, FirePro, a także ich kombinacje są znakami handlowymi należącymi do firmy Advanced Micro Devices. Nazwa
PCI Express jest znakiem handlowym należącym do PCI-SIG. OpenCL jest znakiem handlowym firmy Apple i jest używane zgodnie z pozwoleniem organizacji Khronos Group Pozostałe nazwy zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych i mogą być znakami handlowymi ich prawnych właścicieli.

Kontakt dla mediów:
Bruno Murzyn, AMD CEE: +48 22 698 72 61 ()
Filip Straburzyński, Partner of Promotion: + 48 22 858 74 58 wew. 44 ()