BIURO PRASOWE

AMD, 25.09.2013

Karty graficzne AMD Radeon Serii R9 i R7 wprowadzają nową erę realizmu w grach


Gra w ultra rozdzielczości, zdumiewające możliwości dźwiękowe i optymalizacja wydajności od podstaw stają się rzeczywistością dzięki wprowadzeniu kart graficznych AMD Radeon Serii R9 i R7, Technologii AMD True Audio i Mantle
Sunnyvale, Kalifornia - 25 Września, 2013 - firma AMD (NYSE: AMD) zaprezentowała najnowsze karty graficzne AMD Radeon(tm) R9 290X, R9 290, R9 280X, R9 270X, R7 260X oraz R7 250. Są to pierwsze karty graficzne AMD w nowej erze gier komputerowych zdefiniowanej przez ekrany UltraHD, odnowioną energię w rozwoju silników gier oraz nową generację gier, która zapewni jeszcze bardziej wciągająca rozgrywkę. Firma AMD zaprezentowała również technologie Mantle oraz AMD TrueAudio. Są to innowacje, które redefiniują karty graficzne poprzez umożliwienie zarówno graczom jak i twórcom gier niespotykane możliwości audio i usprawnienie wydajność akcesoriów dla kompatybilnych gier. ,2 "Karty graficzne AMD Radeon Serii R9 i R7 są nowymi kartami graficznymi na nową erę w gamingu," powiedział Matt Skynner, corporate vice president i general manager, Graphics Business Unit w AMD. "Ta era została ukształtowana przez granie w ultra-rozdzielczości i ekscytujące gry nowej generacji, jak choćby długo oczekiwany 'Battlefield(tm) 4.' Jest to również era ukształtowana w bardzo mocny sposób przez naszą własną Zunifikowana Strategię Gamingową. W jej ramach podjęliśmy współpracę z najlepszymi twórcami gier na świecie, aby ustalić szerokie portfolio gier, których maksymalny potencjał będzie można zmaksymalizować jedynie dzięki kartom graficznym AMD Radeon(tm)."

Technologia Mantle i Graphics Core Next: Uproszczenie miedzyplatformowego rozwoju produkcji gier

Wielokrotnie nagradzana architektura Graphics Core Next (GCN) w kartach graficznych AMD Radon Serii R9 i R7 nadal będzie służyła jako siła napędowa dla Ujednoliconej Strategii Gamingowej, która określa podejście AMD do zapewnienia takich samych możliwości w grach na PC czy to w salonie czy też poprzez chmure - wszędzie dzięki zasilaniu graficznemu AMD Radeon pochodzącemu z kart graficznych AMD i procesorów APU. Cztery filary Ujednoliconej Strategii Gamingowej - konsole, chmura, treść i klient - łączą się wraz z wprowadzeniem technologi Mantle.

Z technologią Mantle, gry takie jak Battlefield 4 produkcji studia DICE, będą usprawnione poprzez możliwość posługiwania się językiem architektury Graphics Core Next, prezentując głębszy poziom optymalizacji sprzętu, któremu nie może równać się żaden inny producent kart graficznych. Technologia Mantle pomoże również twórcom gier wyprodukować gry dostępne na wielu platformach dzięki wykorzystaniu podobieństw w zasilanych przez GCN komputerach PC i konsolach w prostym procesie produkcyjnym. Wraz z wprowadzeniem Mantle, AMD umacnia swoją pozycję wiodącego dostawcy szybkich i sprawnych platform do produkcji gier. Technologia Mantle zostanie szczegółowo przedstawiona w trakcie konferencji APU13, która odbędzie się między 11 a 13 Listopada w San Jose w Kaliforni.

Technologia AMD TrueAudio: pierwszy programowalny system strumieniowania audio

Technologia AMD TrueAudio wprowadza nowe granice realizmu dla graczy. Technologia AMD TrueAudio umożliwia twórcom gier stworzenie programowalnego strumienia audio za pomocą karty graficznej, zachęcając ich do umieszczenia ich unikalnego oznaczenia na ścieszce dźwiękowej gry w taki sam sposób jak strumieniowa programowalna grafika wnosi nieograniczoną wizję artystyczną do grafiki komputera. Aktywne gry mogą dysponować bardziej realistyczną dynamiką środowiska, bogatszymi efektami dźwiękowymi, zapierającym dech w piersiach dźwiękiem kierunkowym i innymi nowymi możliwościami. Technologia AMD TrueAudio zwiększa realizm dźwięku symulując percepcję odbierania przez ludzki mózg dźwięków z otoczenia, działając koncertowo wraz ze sprzętem audio użytkownika aby na nowo stworzyć możliwości odzwierciedlające prawdziwe życie w nadchodzących grach, takich jak like "THIEF(tm)" stworzony przez Square Enix czy "Lichdom" produkcji Xaviant Games.

Technologia AMD Multi-Display: Przeprojektowana z myślą o graniu w ultra rozdzielczości

Pojawienie się nowej generacji kart graficznych AMD radon wyznacza nowy rozdział w mającym bogatą historię wsparciu jakiego firma AMD udziela przy tworzeniu zachwycających konfiguracji wyświetlania. Karty graficzne AMD Radon Serii R9 i R7 zostały stworzone do grania w rozdzielczości 3840x2160 na monitorach Ultra HD przy wsparciu dla wyświetlaczy 2160p60 pod kątem przyszłej wersji sterowników AMD Catalyst(tm). Dodatkowo, gracze bardziej przyzwyczajeni do technologi multi-monitorów AMD Eyefinity nie będą już musieli używać jakichkolwiek kombinacji podłączeń monitorów podczas łączenia monitorów do wejść DVI or HDMIŸ w ich systemach. Karty graficzne AMD radon Serii R9 i R7 będą dostępne w sprzedaży już niedalekiej przyszłości.

Materiały uzupełniające
- Dowiedz się więcej na temat kart graficznych AMD Radeon(tm)
- Zarejestruj się na konferencję APU13, aby dowiedzieć się więcej na temat Mantle
- Włącz się do rozmowy z AMD na Twitterze @AMD.
- Zostań fanem AMD na Facebooku.
- Zostań fanem profilu AMD Gaming.

***

O AMD
Firma AMD (NYSE: AMD) jest pionierem technologii półprzewodnikowych takich jak działające w wielu komputerach, przełomowe układy przyspieszonego przetwarzania (APU), które rozpoczęły nową erę cyfrowej rozrywki. Rozwiązania serwerowe firmy AMD są przeznaczone dla najlepszych w branży środowisk chmur obliczeniowych i wirtualizacji. Karty graficzne AMD są wykorzystywane w wielu rodzajach nowoczesnych urządzeń elektronicznych, m.in.: komputerach osobistych, konsolach do gier czy superkomputerach. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź stronę http://www.amd.com.

Nazwa AMD, logo AMD Arrow, nazwy AMD Opteron, FirePro, a także ich kombinacje są znakami handlowymi należącymi do firmy Advanced Micro Devices. Nazwa
PCI Express jest znakiem handlowym należącym do PCI-SIG. OpenCL jest znakiem handlowym firmy Apple i jest używane zgodnie z pozwoleniem organizacji Khronos Group Pozostałe nazwy zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych i mogą być znakami handlowymi ich prawnych właścicieli.

Kontakt dla mediów:
Bruno Murzyn, AMD CEE: +48 22 698 72 61 ()
Filip Straburzyński, Partner of Promotion: + 48 22 858 74 58 wew. 44 ()