BIURO PRASOWE

Segro, 17.12.2013

CAT LC Polska rozszerza współpracę z SEGRO Business Park Warsaw, Ożarów


Firma CAT LC Polska rozszerzyła współpracę z SEGRO, wiodącym deweloperem, właścicielem i zarządcą nowoczesnych powierzchni magazynowych i produkcyjnych w ramach SEGRO Business Park Warsaw, Ożarów. Na mocy zawartej umowy deweloper przekaże najemcy terminal cross-dock o powierzchni ponad 4 600 m2 z towarzyszącym modułem biurowym. Obiekt zostanie oddany do użytku w pierwszym kwartale 2014 roku.
CAT LC Polska jest operatorem logistycznym należącym do międzynarodowego koncernu Groupe CAT. W Polsce swoich klientów obsługuje od 1994 r. oferując kompleksowe usługi logistyczne w zakresie dystrybucji krajowej przesyłek - w systemie dostaw nocnych i dziennych, międzynarodowej i krajowej spedycji ładunków częściowych i całopojazdowych, a także obsłudze magazynowej i celnej. Specjalizacją firmy są także dostawy najwyższego priorytetu TopCAT oraz dedykowane rozwiązania dla logistyki jednośladów BikeCAT. Blisko dwie dekady dynamicznego rozwoju firmy w Polsce umożliwiły jej osiągnięcie pozycji lidera logistyki dla branży motoryzacyjnej i przemysłowej, przy nieustającym rozwoju współpracy z klientami z innych branż.

Obiekt dla CAT LC Polska jest realizowany w systemie build-to-suit, czyli został w pełni dostosowany do indywidualnych wymagań najemcy. Kształt budynku, liczba bram oraz inne rozwiązania techniczne sprawiają, że wysokowydajny terminal cross-dock zapewni CAT LC Polska optymalizację procesów operacyjnych oraz zwiększenie efektywności przeładunkowej.

"W CAT LC Polska przywiązujemy ogromną wagę do jakości naszego serwisu zdając sobie sprawę z odpowiedzialności, jaka ciąży na naszej firmie w związku z obsługą logistyczną większości sieci dealerskich samochodów osobowych i ciężarowych w Polsce. Typ terminala przeładunkowego, jego lokalizacja, funkcjonalność oraz niezawodność wszelkich instalacji w równym stopniu wpływają na szybkość oraz jakość naszych usług co flota ciężarówek. Nowy obiekt w Duchnicach będzie odgrywać w naszych procesach logistycznych kluczową rolę, kończąc istotny etap modernizacji i rozwoju naszej infrastruktury przeładunkowej w Polsce." - mówi Rafał Krajewski Dyrektor CAT LC na Europę Środkową i Wschodnią.

Radosław Rożek, Kierownik Operacji i Zakupów dodaje: "Wysokie standardy i dogodna lokalizacja naszego nowego obiektu - wymagane dla centralnej platformy przeładunkowej CAT LC Polska, umożliwią sprostanie wysokim reżimom czasowym realizacji dostaw nocnych, jak i dziennych do jakich przyzwyczailiśmy naszych klientów w całej Polsce. Dopasowanie obiektu dokładnie do naszych potrzeb przełoży się na umocnienie jakości operacji i bezpieczeństwa towarów klientów. Nowy obiekt to także odzwierciedlenie sposobu w jaki działamy - osiągania synergii pomiędzy niezbędną dla realizacji transportu działalnością przeładunkową oraz dynamicznie rozwijaną częścią magazynową naszej działalności w tym samym parku logistycznym SEGRO."

To już drugi obiekt firmy CAT LC Polska na terenie SEGRO Business Park Warsaw, Ożarów. W pierwszej połowie 2013 roku firma zwiększyła wynajmowaną powierzchnię 7 000 m2; o dodatkowe 2 600 m2 powierzchni magazynowej i biurowej oraz przedłużyła najem o kolejne niemal 4 lata . W czerwcu 2013 roku CAT LC Polska również rozpoczął operację w największym parku SEGRO w Europie Centralnej - SEGRO Logistics Park Stryków.

"Jednym z celów SEGRO jest oferowanie naszym klientom usług w pełni dostosowanych do ich potrzeb, w doskonałych lokalizacjach. Jesteśmy zadowoleni, że firma CAT LC Polska podjęła decyzję o poszerzeniu obecnej współpracy oraz powierzyła nam realizację kolejnego obiektu magazynowego, co stanowi dowód na wysoki poziom oferowanych przez nas usług" - podkreśla Magdalena Szulc, Dyrektor SEGRO na Europę Centralną.

Obiekt dla CAT LC Polska jest realizowany w ramach II fazy SEGRO Business Park Warsaw, Ożarów, po zakończeniu której dostępna powierzchnia inwestycji zostanie zwiększona o dodatkowe 46 600 m2. Jednym z największych atutów SEGRO Business Park Warsaw, Ożarów jest znakomite położenie w bezpośrednim sąsiedztwie autostrady A2 (Warszawa - Poznań - Berlin), a jednocześnie zaledwie w odległości 16 kilometrów od centrum Warszawy. Kompleks, obecnie składający się z czterech wolnostojących budynków, zaoferuje docelowo 83 000 m2 powierzchni przeznaczonej na działalność logistyczną oraz lekką produkcję.

***

W celu uzyskania dodatkowych informacji prosimy o kontakt:

SEGRO
Agnieszka Sabat
+48 32 603 03 00,

Partner of Promotion
Anna Lipińska
+48 22 858 74 58 wew. 81

Partner of Promotion
Jarosław Zakrzewski
+48 22 858 74 58 wew. 68

O SEGRO:

SEGRO, spółka o statusie firmy Real Estate Investment Trust (”REIT”), jest wiodącym właścicielem, zarządcą i deweloperem nowoczesnych powierzchni magazynowych oraz produkcyjnych. Spółka jest właścicielem lub zarządcą portfela nieruchomości obejmującego 6,3 mln m2 o wartości ponad 8 mld funtów. Spółka świadczy swoje usługi klientom z różnych sektorów przemysłu. Nieruchomości firmy skoncentrowane są w obrębie kluczowych aglomeracji i węzłów transportowych w dziesięciu krajach Europy, głównie w Wielkiej Brytanii, Francji, Niemczech i Polsce.

Spółka rozpoczęła swoją działalność w Europie Centralnej na początku 2006 roku. Obecnie deweloper prowadzi inwestycje w takich strategicznych lokalizacjach jak: Gdańsk, Gliwice, Łódź, Poznań, Praga, Stryków, Tychy, Warszawa i Wrocław.

Więcej informacji: www.segro.com/pl