BIURO PRASOWE

OKI, 10.12.2013

ES9541 nowa drukarka OKI , będąca pierwszą na rynku drukarką LED A3+, drukującą w pięciu kolorach, otrzymała najwyższe japońskie wyróżnienie za wzornictwo - nagrodę Good Design Award 2013


Warszawa, 10 grudnia 2013 r. - wprowadzona ostatnio przez OKI drukarka ES9541, będąca pierwszą pięciotonerową drukarką LED A3+, zaprojektowaną na rynek ogólnoświatowy, otrzymała nagrodę Good Design Award 2013.
Good Design Award jest jedyną japońską nagrodą w kategorii wzornictwa przyznawaną przez tak szerokie grono profesjonalistów: 70 projektantów, architektów, redaktorów oraz innych specjalistów. Jest to już trzecia nagroda Good Design Award przyznana firmie Oki. Poprzednio nagrodzono również drukarki A4 LED z serii C3000 (w 2006 roku) oraz kolorowe drukarki C530dn i C510dn (w 2010 roku).

Nowa, rewolucyjna drukarka LED A3+ ES9541 zaprojektowana w celu zaspokojenia szerokiego spektrum wymagań związanych zarówno z drukiem komercyjnym jak i sektorem graphic arts, zawiera tradycyjną konfigurację czterech tonerów: cyan, magenta, yellow, black (CMYK) oraz dodatkowo na piątej pozycji toner biały bądź bezbarwny. Zapewnia to zupełnie nowe i bardzo szerokie możliwości w dziedzinie druku oraz generowania dochodów. Ponadto możliwości produktu są znacznie większe niż możliwości tradycyjnych drukarek, między innymi za sprawą obsługi szerokiej gamy nośników: od materiałów przeźroczystych, banerów, aż po plakaty o wyższej gramaturze. ES9541 od firmy Oki jest pierwszą drukarką LED w swojej klasie, która oferuje druk w kolorze białym lub przeźroczystym i dodatkowo daje wiele możliwości zwiększających jej wydajność. Opcjonalnie dostępna jest też w wersji z serwerem EFI Fiery XF.

Przekazując nagrodę OKI, jury przedstawiło następujące uzasadnienie: "Ogólnie rzecz biorąc, wszystkie niezbędne funkcje wymagane dla szerokiego zakresu sektora graphic arts i druku komercyjnego zostały uwzględnione w projekcie, umożliwiając odwzorowanie kolorów w wysokiej rozdzielczości bez jakichkolwiek problemów."

"Jesteśmy niezwykle szczęśliwi z faktu, otrzymania przez nową drukarkę ES9541 nagrody Good Design Award, ponieważ w OKI Europe wierzymy, że ostatecznym wyrazem wartości firmy jest sam produkt" powiedział Tetsuya Kuri, Vice President, Product Marketing, EMEA. ,,ES9541 potwierdza także pozycję lidera technologicznego Oki na stale rozwijającym się rynku poligraficznym, a także naszą zdolność do dostarczania innowacyjnych, wysoko funkcjonalnych rozwiązań o doskonałej jakości wydruku. Wykorzystując naszą unikalną cyfrową technologię LED poczyniliśmy znaczne postępy w szybkości i rozdzielczości drukurejestracji kolorów, jak również możliwości obsługi nośników, które nie mają sobie równych."

System "G-Mark" nagród Good Design Awards został stworzony przez Ministerstwo Międzynarodowego Handlu i Przemysłu w 1957 roku, w czasie gdy w Japonii nie przykładano szczególnej uwagi do wyglądu produktów w trakcie procesu produkcyjnego. Obecnie jury przyznające nagrodę stara się zachęcać do "wnoszenia nowej jakości do wszystkich aspektów życia", tak aby firmy miały taki sam dostęp do wysokiej jakości produktów co konsumenci oraz aby dotyczyło to wielu dziedzin życia, od architektury, ochrony środowiska, komunikacji i prac projektowych w najnowocześniejszych dziedzinach technicznych.

***

O OKI Europe

OKI Europe Ltd jest działem Oki Data Corporation, globalnej firmy zajmującej się działalnością typu business-to-business, która koncentruje się na tworzeniu profesjonalnych drukujących produktów, aplikacji i usług komunikacyjnych typu in-house, mających zwiększać wydajność dzisiejszych i przyszłych przedsięwzięć.

Jest to firma o ugruntowanej pozycji jednej z wiodących marek rozwiązań w obszarze druku, zarówno pod względem wartości, jak i sprzedanych produktów. Przez ponad 60 lat OKI Europe dostarcza zaawansowane rozwiązania druku na całym świecie, wprowadzając przełomowe technologie, które wspierają potrzeby zarówno dużych jak i małych firm. Nasz pionierski rozwój technologii druku cyfrowego LED umieścił OKI w rynkowej czołówce firm dostarczających przyjazne środowisku, ekologiczne, urządzenia drukujące w wysokiej rozdzielczości.

Oprócz szerokiego portfolio wielokrotnie nagradzanych drukarek i urządzeń wielofunkcyjnych, OKI oferuje szereg usług, które pomagają zoptymalizować drukowanie i obieg dokumentów. To, wraz z zintegrowanym pakietem technologii i narzędzi programowych, może pomóc firmom przejąć kontrolę nad kosztami druku i prowadzeniem dokumentacji w bezpiecznym środowisku, niezależnie czy praca biura bazuje na mobilności czy rozwiązaniach
w chmurze.

Obecnie OKI Europe zatrudnia około 1100 osób w 21 lokalizacjach (biura handlowe i zakłady produkcyjne) i jest reprezentowany w 60 krajach w całym regionie EMEA.

Oki Data Corporation jest częścią Oki Electric Industry Co. Ltd. z siedzibą w Tokyo, który jako pierwszy japoński producent telekomunikacyjny został założony w 1881 r.

Więcej informacji znajduje się na stronie www.oki.pl oraz www.okieurope.pl

Kontakt dla mediów:
Justyna Kamińska

+48 22 858 74 58 (#39)