BIURO PRASOWE

Społeczny Komitet ds. AIDS, 12.11.2013

12 gwiazd w kampanii społecznej "Projekt Test: Pokolenie Minus"


Warszawa, 12.11.2013 - 12 polskich gwiazd wsparło kolejną, 5 edycję kampanii społecznej Projekt Test. Tegoroczna kampania pod nazwą Projekt Test: Pokolenie Minus ma zachęcać kobiety do wykonywania testów na obecność wirusa HIV w ciąży. W akcję zaangażowały się znane kobiety, które już zdecydowały się na założenie rodziny lub planują taki krok w najbliższym czasie.
Znane polskie aktorki, dziennikarki, piosenkarki czy sportsmenki biorąc udział w sesji zdjęciowej do kalendarza chcą przekonać Polki o konieczności wykonania testu na HIV i tym samym zadbania o zdrowie dziecka, partnera i swoje. Zdjęcia do kalendarza wykonali Zuza Krajewska & Bartek Wieczorek.

Efektem sesji zdjęciowej będzie kalendarz na rok 2014. Na 12 kartach tego wyjątkowego kalendarza będziemy mogli podziwiać Agnieszkę Cegielską, Anitę Sokołowską, Beatę Sadowską, Kamilę Szczawińską, Martę Kuligowską, Monikę Mrozowską, Natalię Przybysz, Aleksandrę Kwaśniewską, Sylwię Gruchałę, Weronikę Książkiewicz, Adę Fijał i Annę Wendzikowską.

Już dziś prezentujemy zdjęcia backstage, a efekty sesji będzie można zobaczyć 2 grudnia w kalendarzu dołączonym do magazynu "Flesz. Gwiazdy i styl". Również 2 grudnia, w związku z obchodami Światowego Dnia AIDS w Teatrze Wielkim odbędzie się wernisaż zdjęć i koncert z udziałem gwiazd.