BIURO PRASOWE

OKI, 25.11.2013

Oki partnerem technologicznym Polskiego Festiwalu Wushu i Kultury Chińskiej


Już 30 listopada, w Białołęckim Ośrodku Sportu przy ul. Strumykowej 21 w Warszawie, odbędzie się Polski Festiwal Wushu i Kultury Chińskiej oraz ogólnopolskie zawody Wushu. Firma Oki Systems Polska została partnerem technologicznym wydarzenia.
Wushu to chińskie sztuki walki i właśnie one będą głównym punktem festiwalu. Oprócz turnieju sportowego odbędą się też pokazy różnych sztuk walki w wykonaniu zaproszonych szkół i sekcji sportowych działających na terenie dzielnicy. Nagrody i puchary dla najlepszych sportowców zostaną wręczone na uroczystej gali. Firma Oki już po raz kolejny wspiera sportowe turnieje propagujące zdrowy styl życia. W ubiegłym roku była sponsorem kadry narodowej karate Fudokan oraz Mistrzostw Europy Karate Fudokan 2012, nad którymi patronat honorowy objął prezydent Bronisław Komorowski.

Organizatorzy Festiwalu Wushu i Kultury Chińskiej przygotowali też wiele atrakcji dla kibiców, m.in.: warsztaty masażu, medytacji, parzenia herbaty, wykłady o zasadach zdrowego odżywiania i medycyny chińskiej. Każdy może przyjść i zobaczyć jak walczył Bruce Lee i Jackie Chan. To właśnie ci aktorzy kojarzą się nierozerwalnie ze spektakularnymi pojedynkami i akrobacjami chińskich sztuk walki. Festiwal to jednak nie tylko wydarzenie sportowe, ale też w dużej mierze propagowanie zdrowego stylu życia. Choroby cywilizacyjne to coraz większa bolączka dzisiejszych pokoleń. Wśród dzieci i młodzieży narasta problem otyłości. Coraz trudniej bowiem jest ich wyciągnąć sprzed telewizora, komputera i przekonać chociażby do zwykłego pójścia do parku. Stres coraz częściej towarzyszy dorosłym w codziennym życiu i staje się dla nich trudny do pokonania.

Sport i sztuki walki pomagają zniwelować ten stres, ale także uczą koordynacji, poprawiają kondycję oraz zwiększają elastyczność ciała. Te wszystkie elementy wpływają pozytywnie na stan naszego zdrowia i koncentrację.

- Od dłuższego czasu angażujemy się w propagowanie sportu, sztuk walki i zdrowego stylu życia. W ubiegłym roku sponsorowaliśmy Mistrzostwa Świata w Karate Fudokan, a w tym postanowiliśmy wesprzeć Festiwal Wushu i Kultury Chińskiej. Dyscypliny sportowe kształtujące wartości, postawę oraz osobowość człowieka są wyjątkowo bliskie zasadom kultywowanym w naszej firmie, dlatego często sponsorujemy wydarzenia z nimi związane - mówi Jacek Tarkiewicz, Dyrektor Marketingu Oki Systems Polska.

Więcej informacji na stronie www.shenlong.com.pl, na profilu Facebook www.facebook.com/polandwushu i www.oki.pl.

Polub nas na Facebooku: www.facebook.com/OKI.Polska

***

O OKI Europe

OKI Europe Ltd jest działem Oki Data Corporation, globalnej firmy zajmującej się działalnością typu business-to-business, która koncentruje się na tworzeniu profesjonalnych drukujących produktów, aplikacji i usług komunikacyjnych typu in-house, mających zwiększać wydajność dzisiejszych i przyszłych przedsięwzięć.

Jest to firma o ugruntowanej pozycji jednej z wiodących marek rozwiązań w obszarze druku, zarówno pod względem wartości, jak i sprzedanych produktów. Przez ponad 60 lat OKI Europe dostarcza zaawansowane rozwiązania druku na całym świecie, wprowadzając przełomowe technologie, które wspierają potrzeby zarówno dużych jak i małych firm. Nasz pionierski rozwój technologii druku cyfrowego LED umieścił OKI w rynkowej czołówce firm dostarczających przyjazne środowisku, ekologiczne, urządzenia drukujące w wysokiej rozdzielczości.

Oprócz szerokiego portfolio wielokrotnie nagradzanych drukarek i urządzeń wielofunkcyjnych, OKI oferuje szereg usług, które pomagają zoptymalizować drukowanie i obieg dokumentów. To, wraz z zintegrowanym pakietem technologii i narzędzi programowych, może pomóc firmom przejąć kontrolę nad kosztami druku i prowadzeniem dokumentacji w bezpiecznym środowisku, niezależnie czy praca biura bazuje na mobilności czy rozwiązaniach
w chmurze.

Obecnie OKI Europe zatrudnia około 1100 osób w 21 lokalizacjach (biura handlowe i zakłady produkcyjne) i jest reprezentowany w 60 krajach w całym regionie EMEA.

Oki Data Corporation jest częścią Oki Electric Industry Co. Ltd. z siedzibą w Tokyo, który jako pierwszy japoński producent telekomunikacyjny został założony w 1881 r.

Więcej informacji znajduje się na stronie www.oki.pl oraz www.okieurope.pl

Kontakt dla mediów:
Justyna Kamińska

+48 22 858 74 58 (#39)