BIURO PRASOWE

PolskiBus.com, 20.11.2013

PolskiBus.com otwiera bazę operacyjną we Wrocławiu


PolskiBus.com, firma oferująca międzymiastowe, ekspresowe połączenia autokarowe ma przyjemność poinformować o uruchomieniu bazy operacyjnej we Wrocławiu oraz wprowadzeniu 4 nowych linii. Dodatkowo PolskiBus.com zainwestuje 50 milionów złotych w zakup 30 nowych autokarów.
Cztery nowe linie oferowane przez PolskiBus.com połączą Wrocław z Bydgoszczą, Gdańskiem, Katowicami, Krakowem, Opolem, Poznaniem, Rzeszowem, Zakopanem oraz Berlinem i Pragą. Dodatkowo zwiększy się do 15 liczba kursów dziennie na trasie Warszawa-Łódź-Wrocław. Na wybranych odcinkach tras pasażerowie otrzymają bezpłatny poczęstunek: ciepłe lub zimne napoje oraz przekąski.

Ponadto PolskiBus.com zainwestuje 50 milionów złotych w 30 nowych, luksusowych i klimatyzowanych autokarów. Tym samym do 75 wzrośnie liczba pojazdów zamówionych przez PolskiBus.com w 2013 roku. Nowe autokary będą obsługiwały trasy z i do Wrocławia.

PolskiBus.com oferuje komfortowe i w korzystnej ofercie cenowej ekspresowe połączenia autokarowe pomiędzy miastami w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej. Ceny biletów rozpoczynają się już od 1 zł + 1 zł za rezerwację bez dodatkowych, ukrytych opłat za bagaż. Na pokładzie każdego pojazdu pasażerowie mają dostęp do bezpłatnego Internetu. Bilety można rezerwować na stronie www.polskibus.com. Wcześniejsze dokonanie rezerwacji to większa szansa na atrakcyjną cenę biletu.

Sir Brian Souter, właściciel PolskiBus.com komentuje: Jesteśmy bardzo podekscytowani uruchomieniem we Wrocławiu naszej drugiej bazy operacyjnej. Wiemy, że nasi klienci lubią podróżować w rozsądnej cenie naszymi wygodnymi autokarami z bezpłatnym dostępem do Internetu oraz obługiwanymi przez przyjaznych kierowców. I dodaje: - Coraz więcej osób rezygnuje ze stresującej oraz kosztownej podróży samochodem i wybiera usługi PolskiBus.com, czyli szybki, wygodny i bezstresowy sposób przemieszczania się w bardzo konkurencyjnej cenie.

Nowa baza operacyjna PolskiBus.com będzie obsługiwała aż 40 kursów dziennie do 10 największych polskich miast i dwóch europejskich stolic: Berlina i Pragi. Dzięki nowej inwestycji we Wrocławiu powstanie ponad 160 nowych miejsc pracy. Od momentu wejścia na rynek w czerwcu 2011 roku PolskiBus.com stworzył ponad 500 miejsc pracy w całej Polsce.

Barry Pybis, Dyrektor Generalny PolskiBus.com mówi: Znaczące rozwinięcie naszej oferty to odpowiedź na tysiące próśb naszych klientów, aby rozszerzyć siatkę połączeń i uruchomić nowe trasy. Cały czas jesteśmy zobowiązani do podnoszenia poziomu jakości usług, jakie oferujemy naszym pasażerom.

Wrocławska baza operacyjna będzie obsługiwać w sumie 5 tras PolskiBus.com:

- Praga-Wrocław-Bydgoszcz-Poznań-Gdańsk
- Wrocław-Kraków-Rzeszów
- Wrocław-Katowice
- Berlin-Wrocław-Opole-Katowice-Kraków-Zakopane
- Praga-Wrocław-Łódź-Warszawa

Barry Pybis dodaje: Od momentu wejścia na polski rynek w czerwcu 2011 roku przewieźliśmy już prawie 5 milionów pasażerów. Cieszymy się, że możemy rozwijać sieć krajowych i międzynarodowych połączeń najwyższej jakości i oferować ekspresowe przejazdy w atrakcyjnej cenie po Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej.

30 nowych autokarów PolskiBus.com to pojazdy Van Hool Astromega TDX27. Produkowane w Belgii, nowoczesne autokary wyposażone są w bardzo wydajne i przyjazne dla środowiska silniki. W każdym pojeździe jest bezpłatny bezprzewodowy dostęp do Internetu oraz gniazda elektryczne pod siedzeniami do ładowania laptopów i telefonów komórkowych. Ponadto w autokarach znajdą się skórzane, uchylne fotele, klimatyzacja, toaleta oraz miejsce specjalnie przystosowane do przewozu osób niepełnosprawnych.

Piotr Bezulski, Dyrektor Zarządzający PolskiBus.com mówi: Nie tylko oferujemy najkorzystniejsze cenowo przewozy międzymiastowe w Polsce w ramach najbardziej kompleksowej krajowej sieci połączeń, chcemy również mieć swój udział w zmniejszaniu negatywnego wpływu podróżowania na środowisko naturalne. Wierzymy, że uda nam się przekonać użytkowników samochodów do korzystania z atrakcyjnych cenowo usług PolskiBus.com i podróży pomiędzy miastami naszymi nowoczesnymi autokarami, przy jednoczesnym ograniczeniu emisji dwutlenku węgla do atmosfery.

Zapraszamy do odwiedzenia strony strony internetowej www.PolskiBus.com, gdzie można zarezerwować bilety i uzyskać więcej informacji na temat usług przewoźnika oraz na fan page marki na portalu społecznościowym Facebook www.facebook.com/PolskiBus.

***

PolskiBus.com
PolskiBus.com to polski przewoźnik autokarowy. W jego korzystnej cenowo ofercie pasażerowie znajdą szybkie i komfortowe połączenia międzymiastowe w Polsce i Europie. Bilety można kupić już od 1 zł + 1 zł opłaty rezerwacyjnej. Klienci powinni rezerwować bilety odpowiednio wcześniej, aby nabyć bilety w jak najkorzystniejszych cenach.

PolskiBus.com obsługuje 20 tras, docierając do 35 polskich miast: Białegostoku, Bydgoszczy, Częstochowy, Gdańska, Katowic, Kielc, Krakowa, Kalisza, Lublina, Łodzi, Opola, Ostrowca Świętokrzyskiego, Ostródy, Poznania, Radomia, Rzeszowa, Torunia, Warszawy, Wrocławia, Płocka, Włocławka, Białej Podlaskiej, Ostrołęki, Łomży , Tarnobrzega, Elbląga, Ełku, Siedlec, Skarżyska-Kamiennej, Suwałk, Augustowa, Mławy, Sandomierza, Sieradza i Zakopanego.

Ponadto PolskiBus.com obsługuje 7 europejskich lokalizacji: Berlin, Lotnisko Berlin Schönefeld, Bratysławę, Brno, Budapeszt, Pragę oraz Wiedeń. Przewoźnik na polskim rynku jest obecny od czerwca 2011 r. Do tej pory przewiózł ponad 16 milionów pasażerów. W skład floty PolskiBus.com wchodzą wyłącznie nowoczesne, klimatyzowane autokary. Na pokładzie każdego pojazdu pasażerowie mają dostęp do bezpłatnego Internetu. Większość naszych autokarów jest wyposażona w odchylane skórzane fotele. Fotele te mogą być również rozsuwane na boki. PolskiBus.com nie pobiera żadnych ukrytych opłat za przewożony bagaż.

Więcej informacji znajduje się na stronie www.polskibus.com lub na www.facebook.com/polskibus.

Kontakt z mediami:

Paulina Żuk
Partner of Promotion, Biuro Prasowe PolskiBus.com

+48 22 858 74 58 wew. 107

Jan Zaworski
Partner of Promotion, Biuro Prasowe PolskiBus.com

+48 22 858 74 58 wew. 101