BIURO PRASOWE

Segro, 20.11.2013

Pierwszy zagraniczny oddział Colquimica na terenie SEGRO Logistics Park Poznań


SEGRO, wiodący deweloper, właściciel i zarządca nowoczesnych powierzchni magazynowych i produkcyjnych, nawiązał współpracę z firmą Colquimica, światowym producentem przemysłowych substancji klejących, która rozpocznie działalność na terenie SEGRO Logistics Park Poznań. Na mocy zawartej umowy najmu firma zajmie 3 500 m2 powierzchni magazynowo-produkcyjnej z modułem biurowo-socjalnym.
Colquimica, światowy producent przemysłowych substancji klejących, jest pionierem w zakresie produkcji klejów syntetycznych typu hot melt na bazie wody w Portugalii. Założona ponad 60 lat temu rodzinna firma działa dziś w ponad 50 krajach, także na terenie Europy Wschodniej, która jest bardzo ważnym rynkiem dla firmy. Na terenie przygotowywanego przez SEGRO obiektu produkowana będzie szeroka gama substancji typu hot melt, znajdujących zastosowanie w produkcji m.in. środków do higieny, opakowań produktów spożywczych i etykiet na butelki. Oddział rozpocznie działalność przed końcem listopada 2013.

"Przy wyborze naszej pierwszej lokalizacji poza granicami Portugalii zwracaliśmy uwagę na kilka czynników. Naszym celem było podniesienie jakości usług oferowanych klientom w regionie oraz optymalizacja operacji logistycznych w Polsce i krajach sąsiednich. Zaletą SEGRO Logistics Park Poznań jest odpowiednia infrastruktura oraz doskonała lokalizacja umożliwiająca dostęp do wykwalifikowanej kadry pracowniczej a także bardzo korzystne położenie geograficzne pomiędzy Berlinem i Moskwą. Nasza fabryka jest zbudowana zgodnie z najwyższymi standardami i została wyposażona w najwyższej jakości sprzęt, dzięki któremu dokonaliśmy optymalizacji procesów produkcyjnych oraz zwiększyliśmy produktywność. Zespół Colquimica Poznań składa się z polskich i portugalskich pracowników. Osoby zrekrutowane w Poznaniu odbyły intensywne szkolenie w Portugalii. Są to młodzi i wykwalifikowani pracownicy o szerokiej wiedzy technicznej. Portugalczycy wesprą zespół doświadczeniem zdobytym przez lata pracy w Portugalii. Obecnie fabryka przechodzi proces certyfikacji jakości ISO 9001 oraz standardów ekologicznych ISO 14001, który spodziewamy się ukończyć na wiosnę 2014. Naszym celem jest zwiększenie produkcji do połowy 2014 roku" mówi Jo[html]ã[/html]o Pedro Koehler Prezes Zarządu Colquimica.

W realizowanym na terenie SEGRO Logistics Park Poznań obiekcie Colquimica będzie wynajmowała powierzchnię 3 500 m2, z czego ok. 2 000 m2 to powierzchnia magazynowa, 1 100 m2 stanowi powierzchnia produkcyjna, a kolejne 350 m2 przeznaczono na moduł biurowo-socjalny. Zastosowane rozwiązania techniczne zostały zindywidualizowane zgodnie ze specyfiką branży nowego najemcy, przykładowo: część magazynowa została zaprojektowana z uwzględnieniem wyższych standardów odporności ogniowej - 20 000 MJ/m2. Zakład może produkować 10 000 ton materiału rocznie.

"Jednym z założeń SEGRO jest oferowanie klientom powierzchni w pełni dostosowanej do indywidualnych potrzeb naszych klientów, odpowiadającej technicznym wymaganiom prowadzonej działalności. Cieszy nas, że kolejna firma podjęła decyzję o współpracy z nami, decydując się na lokalizację swojego pierwszego oddziału w Polsce na terenie naszej inwestycji." - komentuje Magdalena Szulc, Dyrektor SEGRO na Europę Centralną.

SEGRO Logistics Park Poznań znajduje się na terenie gminy Komorniki, zaledwie 10 km od centrum Poznania, przy autostradzie A2 oraz drodze krajowej nr 5 do Wrocławia. Park przeznaczony na działalność magazynową i produkcyjną, docelowo zaoferuje 250 000 m2 na ponad 56-hektarowym terenie.

***

W celu uzyskania dodatkowych informacji prosimy o kontakt:

SEGRO
Agnieszka Sabat
+48 32 603 03 00,

Partner of Promotion
Anna Lipińska
+48 22 858 74 58 wew. 81

Partner of Promotion
Jarosław Zakrzewski
+48 22 858 74 58 wew. 68

O SEGRO:

SEGRO, spółka o statusie firmy Real Estate Investment Trust (”REIT”), jest wiodącym właścicielem, zarządcą i deweloperem nowoczesnych powierzchni magazynowych oraz produkcyjnych. Spółka jest właścicielem lub zarządcą portfela nieruchomości obejmującego 6,3 mln m2 o wartości ponad 8 mld funtów. Spółka świadczy swoje usługi klientom z różnych sektorów przemysłu. Nieruchomości firmy skoncentrowane są w obrębie kluczowych aglomeracji i węzłów transportowych w dziesięciu krajach Europy, głównie w Wielkiej Brytanii, Francji, Niemczech i Polsce.

Spółka rozpoczęła swoją działalność w Europie Centralnej na początku 2006 roku. Obecnie deweloper prowadzi inwestycje w takich strategicznych lokalizacjach jak: Gdańsk, Gliwice, Łódź, Poznań, Praga, Stryków, Tychy, Warszawa i Wrocław.

Więcej informacji: www.segro.com/pl